ΦΛΑΝΤΖΟΘΕΜΑ

General board
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
takis1964
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 26, 2019 5:29 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

ΦΛΑΝΤΖΟΘΕΜΑ

Δημοσίευση από takis1964 »

Καλησπερα σε ολο το φορουμ μιας και ειμαι εντελως φρεκο παρα την ηλικια μελος. Το στορυ ξεκιναει οταν προ 20 ημερων αγορασα ενα streetwise θεωριτικα σε καλη κατασταση αλλα μεσα σε 20 ημερες οχι πια. Εκαψε φλαντζα. Μετα απο ερευνες για μηχανη το πραγμα ειναι απελπισια. Πολλα χρηματα τα οποια δεν υπαρχουν.Οποτε αποφασισα να κανω την αποκατασταση μονος. Εχω σχετικη γνωση χωρις να ειμαι μηχανικος οποτε θα δουμε. Επειδη ειστε ψημενοι χρηστες θα ηθελα γνωμες και αποψεις οσο αναφορα τα ειδη φλαντζων κλπ. Καλως σας βρηκα λοιπον εστω κια αν δεν ηταν απο χαρα για την αποκτηση του αυτοκινητου οσο απο απελπισια. Ευχαριστω

Spiros77
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 6:03 pm
Τοποθεσία: Αν. Αττικη
Επικοινωνία:

Re: ΦΛΑΝΤΖΟΘΕΜΑ

Δημοσίευση από Spiros77 »

takis1964 έγραψε:
Σάβ Οκτ 26, 2019 5:42 pm
Καλησπερα σε ολο το φορουμ...
Γεια σου συντεκνε Τακη, στην ιδια φαση ειμαι και γω με το 25αρακι. Εχω καταληξει και γω στη SAIC με τα 10.9 μπουζονια και το ενισχυμενο oil rail απο κατω, πιστευω ειναι η μονη αξιοπιστη λυση για το μοτερ μας. Με αυτη την φλατζα, κορμος και καπακι πρεπει να ειναι σε αριστη κατασταση και τελειως επιπεδα, αν εχει πετσικαρει κατι οπωςδηποτε θα χρειαστουμε πλανισμα. Δες το καναλι του Τατουρη sto youtube σε ενα βιντεακι δειχνει ακριβως πως γινεται η μετρηση με την βεργα. Εγω θα προσπαθησω να κανω και ενα σκαλισματακι στο καπακι και οπωσδηποτε καινουργια τσιμουχακια βαλβιβων.

Άβαταρ μέλους
takis1964
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 26, 2019 5:29 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: ΦΛΑΝΤΖΟΘΕΜΑ

Δημοσίευση από takis1964 »

καλησπερα φιλε μου. σημερα το ελυσα το αμαξι δραμα η κατασταση. ο μηχανικος που την εκανε την επισκευη ηταν για τα μπαζα. φλαντοκολα στο πανω καπακι εκει που ειναι οι τρυπες που τροφοδοτει με λαδι τα καπελωτα. αποτελεσμα ολα τα καπελωτα κολλημενα πλην ενος. απορω πως δεν εφαγε και τις βαλβιδες. το πρωι θα παω να αφησω το καπακι για ελεγχο και ρεκτιφιε. αλλα θα λυσω και κυλινδρους να περασω καινουρια δακτυλιδια και ελασματα να ειμαι κομπλε

Spiros77
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 6:03 pm
Τοποθεσία: Αν. Αττικη
Επικοινωνία:

Re: ΦΛΑΝΤΖΟΘΕΜΑ

Δημοσίευση από Spiros77 »

Την καλυτερη δουλεια θα κανεις, μετα θα εχεις ενα καινουργιο μοτερ. Αν μπορεις ανεβαζε και φωτογραφιες.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 30 επισκέπτες