Για να λυθεί το θέμα που πορέκυψε MG vs Rover

General board

MG vs ROVER

Τα MG είναι καλύτερα
20
43%
Τα Rover είναι χειρότερα
1
2%
Τα MG είναι χειρότερα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τα Rover είναι καλύτερα
26
55%
 
Σύνολο ψήφων: 47

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Για να λυθεί το θέμα που πορέκυψε MG vs Rover

Δημοσίευση από kostas200vi »

nikolas έγραψε:Δεν νομίζω ότι υπάρχει νόημα η όποια αντιπαράθεση, ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Αν κάποιος δηλαδή επιλέξει Mercedes είναι φλώρος, αν επιλέξει BMW είναι φαντασμένος νεόπλουτος και αν επιλέξει Rover ή ZR είναι μάγκας και ξέρει τι του γίνεται..
Ο καθένας κάνει τις όποιες επιλογές οι οποίες βασίζονται σε πολλά κριτήρια.
Ναι συμφωνώ ......εάν δεν φορά φουλάρι..... :-D
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Για να λυθεί το θέμα που πορέκυψε MG vs Rover

Δημοσίευση από nikolas »

η μία και η άλλη εκδοχή σε μια διαφήμιση ..
http://www.youtube.com/watch?v=3COtaAKSwS8" onclick="window.open(this.href);return false;
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Για να λυθεί το θέμα που πορέκυψε MG vs Rover

Δημοσίευση από crAss »

Rover 214!!! έγραψε:Κοίτα γούστα είναι αυτά....όσο για τα,ποσά που λέτε πρέπει να τα σκιζατε τα αυτοκίνητα για να χαλούσαν τόσο....
Το ZR 1.4 καινούργιο είχε 16500 ευρώ και το 1.8 κοντά στα 22.000 ευρώ.
Life is too short not to...
R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 11:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Για να λυθεί το θέμα που πορέκυψε MG vs Rover

Δημοσίευση από R414 »

Τα mg-rover η οπως θελετε πειτε τα μοιραζονται τα ιδια ηλιθια απο αξιοπιστιας μοτερ.Περα απο αυτα ειναι απο τα καλυτερα αυτοκινητα που κυκλοφορουν
Πειτε μου αλλο αμαξι σε συγκριση με ενα 14αρι roveraki που εχει αντιστοιχο εξοπλισμο με ενα ιδιας χρονολογιας και κατηγοριας.Μεχρι και ηλιοροφη που καινουρια αμαξια με το κλειδι στο χερι δεν εχουν κι αν θες πρεπει να δωσεις τα μαλλια της κεφαλης σου.Και τα fiat καινε φλατζες και τα Rallye καινε και πολλα
αλλα.Απλα τα δικα μας πονανε ΛΙΓΟ παραπανω στο μοτερ απ οτι αλλα.Ειναι και αναλογα τη συντηρηση που τους κανεις οσο τα προσεχεις τοσο σε προσεχουν
...
Rover 214!!!
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 09, 2012 4:29 pm

Re: Για να λυθεί το θέμα που πορέκυψε MG vs Rover

Δημοσίευση από Rover 214!!! »

R414 έγραψε:Τα mg-rover η οπως θελετε πειτε τα μοιραζονται τα ιδια ηλιθια απο αξιοπιστιας μοτερ.Περα απο αυτα ειναι απο τα καλυτερα αυτοκινητα που κυκλοφορουν
Πειτε μου αλλο αμαξι σε συγκριση με ενα 14αρι roveraki που εχει αντιστοιχο εξοπλισμο με ενα ιδιας χρονολογιας και κατηγοριας.Μεχρι και ηλιοροφη που καινουρια αμαξια με το κλειδι στο χερι δεν εχουν κι αν θες πρεπει να δωσεις τα μαλλια της κεφαλης σου.Και τα fiat καινε φλατζες και τα Rallye καινε και πολλα
αλλα.Απλα τα δικα μας πονανε ΛΙΓΟ παραπανω στο μοτερ απ οτι αλλα.Ειναι και αναλογα τη συντηρηση που τους κανεις οσο τα προσεχεις τοσο σε προσεχουν
...

πες τα φιλε μου γιατι εχω ακουσει εδω μεσα τα τερατα!!!!!!
ROVER-Kiss my ash.......Putos!!!!!
Άβαταρ μέλους
Blademaster007
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Δευ Ιαν 24, 2011 11:06 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Για να λυθεί το θέμα που πορέκυψε MG vs Rover

Δημοσίευση από Blademaster007 »

Rover 214!!! έγραψε:
R414 έγραψε:Τα mg-rover η οπως θελετε πειτε τα μοιραζονται τα ιδια ηλιθια απο αξιοπιστιας μοτερ.Περα απο αυτα ειναι απο τα καλυτερα αυτοκινητα που κυκλοφορουν
Πειτε μου αλλο αμαξι σε συγκριση με ενα 14αρι roveraki που εχει αντιστοιχο εξοπλισμο με ενα ιδιας χρονολογιας και κατηγοριας.Μεχρι και ηλιοροφη που καινουρια αμαξια με το κλειδι στο χερι δεν εχουν κι αν θες πρεπει να δωσεις τα μαλλια της κεφαλης σου.Και τα fiat καινε φλατζες και τα Rallye καινε και πολλα
αλλα.Απλα τα δικα μας πονανε ΛΙΓΟ παραπανω στο μοτερ απ οτι αλλα.Ειναι και αναλογα τη συντηρηση που τους κανεις οσο τα προσεχεις τοσο σε προσεχουν
...

πες τα φιλε μου γιατι εχω ακουσει εδω μεσα τα τερατα!!!!!!
Τα γεγονότα που λες τέρατα αδερφέ είναι η πικρή αλήθεια δυστυχώς η ευτυχώς. Εμένα για παράδειγμα μου αρέσει απίστευτα το ροβερακι μου.. έχω δώσει και γω κάποια χρήματα παραπάνω στο μοτέρ, σίγουρα όχι σαν του κωστα , αλλά έχω δώσει.. Όπως και έχω βελτιωση το σύστημα ψύξης με θερμοστάτες bypass κλπ κλπ και δεν μου έχει κάνει ποτέ ούτε ένα ΤΣΙΚ η θερμοκρασία.. εξήγησε μου εσύ λοιπόν αφού το προσέχω καλύτερα και από το να είχα παιδί γτ από το Σάββατο έχανε νερά και σήμερα άλλαξα κεφαλή γτ έκανε ρωγμή :flam: ?Και επαναλαμβάνω πως το προσέχω σε σημείο που δεν μπορείς να φανταστείς καν και θερμοκρασία δεν μου έχει ανεβάσει ΠΟΤΕ! Παρόλα αυτά δεν το αφήνω το αυτοκινητάκι μου για κανένα άλλο...τουλάχιστον προς το παρόν , αλλά μπορώ να αναγνωρίσω και τα καλά του και τα κακά του! :beer:
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας..
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Για να λυθεί το θέμα που πορέκυψε MG vs Rover

Δημοσίευση από nikolas »

Rover 214!!! έγραψε:
R414 έγραψε:Τα mg-rover η οπως θελετε πειτε τα μοιραζονται τα ιδια ηλιθια απο αξιοπιστιας μοτερ.Περα απο αυτα ειναι απο τα καλυτερα αυτοκινητα που κυκλοφορουν
Πειτε μου αλλο αμαξι σε συγκριση με ενα 14αρι roveraki που εχει αντιστοιχο εξοπλισμο με ενα ιδιας χρονολογιας και κατηγοριας.Μεχρι και ηλιοροφη που καινουρια αμαξια με το κλειδι στο χερι δεν εχουν κι αν θες πρεπει να δωσεις τα μαλλια της κεφαλης σου.Και τα fiat καινε φλατζες και τα Rallye καινε και πολλα
αλλα.Απλα τα δικα μας πονανε ΛΙΓΟ παραπανω στο μοτερ απ οτι αλλα.Ειναι και αναλογα τη συντηρηση που τους κανεις οσο τα προσεχεις τοσο σε προσεχουν
...

πες τα φιλε μου γιατι εχω ακουσει εδω μεσα τα τερατα!!!!!!
ηρέμησε λίγο ρε φίλε..αρκετοί έχουμε τα αυτοκίνητα χρόνια, σου λέμε πράγματα είτε από εκτιμήσεις είτε από γεγονότα πράγματα που είτε ζήσαμε, είτε διαβάσαμε και μας λες ότι σου λέμε τέρατα?
λες να φτιάχτηκε αυτό το forum για να κράζουμε τα MG και Rover? είνσι απόλυτα υγιές να μπορούμε και σε πράγματα που έχουμε αδυναμία όπως ορισμένοι τα αυτοκίνητά τους, να αναγνωρίζουμε και τα καλά και τα κακά..
R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 11:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Για να λυθεί το θέμα που πορέκυψε MG vs Rover

Δημοσίευση από R414 »

Ειτε το δεχεσαι απ την αρχη και παιρνεις ενα αμαξι που καθε 30000κμ +- θελει φλατζα ειτε δεν ασχολεισαι καθολου και πας σε αλλη μαρκα
Απλα τα πραματα,αυτη ειναι η αληθεια μετα απο 3 φλατζες εχω το δικαιωμα να το πω και ας πει καποιος το αντιθετο δεν πανα εχει ριξει 100000ε πανω στο μοτερ αμα εχει απο τη μανα του θεμα κατασκευαστικο δεν διορ8ωνεται.Τα rx7 μπουρδελα ηταν στο μοτερ τους τα ιδια σκατα ειναι και τα 8αρια,μεχρι που τα
καταργησαν και τελειως λογω καυσαεριων.Το καθε ρημαδαμαξο εχει τα προβληματα του
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Για να λυθεί το θέμα που πορέκυψε MG vs Rover

Δημοσίευση από kostas200vi »

R414 έγραψε:Ειτε το δεχεσαι απ την αρχη και παιρνεις ενα αμαξι που καθε 30000κμ +- θελει φλατζα ειτε δεν ασχολεισαι καθολου και πας σε αλλη μαρκα
Απλα τα πραματα,αυτη ειναι η αληθεια μετα απο 3 φλατζες εχω το δικαιωμα να το πω και ας πει καποιος το αντιθετο δεν πανα εχει ριξει 100000ε πανω στο μοτερ αμα εχει απο τη μανα του θεμα κατασκευαστικο δεν διορ8ωνεται.Τα rx7 μπουρδελα ηταν στο μοτερ τους τα ιδια σκατα ειναι και τα 8αρια,μεχρι που τα
καταργησαν και τελειως λογω καυσαεριων.Το καθε ρημαδαμαξο εχει τα προβληματα του
HGF ...... :sleep:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Για να λυθεί το θέμα που πορέκυψε MG vs Rover

Δημοσίευση από kostas200vi »

I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 29 επισκέπτες