ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ! ! !

General board
Απάντηση
Lefteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:54 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris »

Παιδια για βοηθηστε αν μπορειτε.....Λιγει η ασφαλεια μου και θελω να αλλαξω αλλα επιδει ειναι το αμαξι του 98 το rover 200 το 1400 (για οσους δεν ξερουν) θελω μια ασφαλεια που να μην ειναι πολυ ακριβη γιατι δεν αξιζει καταλαβαινετε...Να εχει τα βασικα...Πειτε μου καμια τιμουλα αν ξερετε για εξαμηνο......Και εταιρια ξερετε μερικες πληροφοριες.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ προκαταβολικα..........

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Το τι πρόγραμμα/καλύψεις θα διαλέξεις είναι ανεξάρτητο από την ασφαλιστική..Όλες έχουν πακέτα από τις πλέον απαραίτητες καλύψεις ως τις πιο ειδικές..
Εγώ έχω Ευρωπαϊκή Πρόνοια-μια φορά έχω τρακάρει και δεν αντιμετώπισα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα στην αποζημίωση, με μόνο αρνητικό ότι πρέπει πρώτα να το φτιάξεις και μετά να πάρεις τα λεφτά καταθέτοντας τα τιμολόγια. Και σε μια διαφωνία που είχαμε για το ποσό που θα μείνει ακάλυπτο για αντικατάσταση ενός ανταλλακτικού εξηγώντας τους ότι το συγκεκριμένο κομμάτι είχε ήδη αλλαχτεί οπότε δεν ήταν τόσο "παλιό" δέχτηκαν και δικαιολόγησαν μικότερο ποσό "συνεισφοράς" μου.

Νομίζω κάποιες μεγαλύτερες σε αποζημιώνουν με προ-τιμολόγια αλλά δεν είμαι σίγουρος, αν ισχύει ωστόσο κάτι τέτοιο δικαιολογείται και κάποιο υψηλότερο ασφάλιστρο.

saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από saikoe39 »

Me tis asfalistikes paizoun polla.....para polla......
Eksartate ti sumboleo exei to kathe praktorio klp.....
Na kanete ereuna prin kataliksete....
Ego dino mazi me epasfalistro neo odigou kai stathero bonus mallus..225 to xrono gia to rober.....
Kai 260 gia to Bmw......me ta idia....kai ta duo stin diethnei enosi...
Ksero den einai kai apo tis kales....alla oses fores exo kopanisei..kai genika exo kanei kai diloseis se filous..exoun parei ta lefta me tin mia...
Tria parpriz sto bmw ta lefta ta peira amesos xoris na sikoso to tilefono kai na balo meson klp..
Na loitate na einai entos filikou diakanonismou....
Merikes einai mono an den eite upaitiei tou troxeou...kai kremane ton allo...
Na min kolate na kanet dilosei tous plironoume.....
ps...eimai mesa se ayto xoro kai ksero ti pezete....
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

btw,χτές έγινε η μεταφορά μας από Εγνατία σε ΑΣΠΙΣ και από αύριο είμαι και πάλι ασφαλισμένος...Πάντως μια φορά που ράγισε παρ-πρίζ από χαλίκι,ήρθαν στο σπίτι και μας το άλλαξαν από συμβεβλημένο με Εγνατία συνεργείο...Και μέσα στην ευγένεια ήταν... :) Και ήταν φτηνή γενικά,νομίζω 250 τον χρόνο,κάπου εκεί...
Εικόνα

Lefteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:54 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris »

Ρε παιδια πληρωνω 200 ευρο και, το εξαμηνο και τα θεωρω πολλα λεφτα για ενα 1400 του 98.........Πειτε μου αν ειναι καμια ασφαλεια που να μην ειναι μαιμου και να ειναι μια πιο καλη τιμη......Απλα επειδει τωρα λογο δουλειας ειμαι στο τρεξιμο καταλαβενεται δεν εχω το χρονι να την ψαξω.Αν ειναι γραψτε μου την ασφαλιστικη μια τιμουλα 6μηνου και ενα τηλεφωνο και τους παιρνω εγω μαθαινω που ειναι και παω τσακ μπαμ και την κανω γιατι η δικια μου λιγει στις 13 και καταλαβενετε....Ευχαριστω για τις συβουλες και για το χρονο σας....

Lefteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:54 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris »

Παιδια για την ακριβια ειμαι στην Εθνικη,δεν εχω καποιο παραπονο αλλα πληρονω 240 ευρο το 6μηνο μαζι με οδικη....Δεν ξερω εσεις τι λετε?Εχω την αισθηση οτι ειναι πολλα..Αν ειναι πειτε μου τιμουλες για αλλες αφαλειες αν ειναι κοθ εχουν καλη διαφορα να μην ξαναπαω Εθνικη....Πειτε μου τη γνωμη σας.Και παλη thanks.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Δε μου φαίνεται κακή η τιμή για το μέγεθος και το κύρος της "Εθνικής"

ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

nikolas έγραψε:Δε μου φαίνεται κακή η τιμή για το μέγεθος και το κύρος της "Εθνικής"
Συμφωνω,εγω πληρωνω 330 νομιζω στην Ασπις το εξαμηνο με οδικη αλλα εχω και το επασφαλιστρο νεου οδηγου.. :twisted:
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

Lefteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:54 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris »

Οκ παιδια ευχαριστω.Μου δωσατε μια ιδεα.Μαλλον βρηκα κατι ....Θα ενημερωσω......

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ! ! !

Δημοσίευση από nikolas »

Μου πήρε λίγη ώρα, αλλά το βρήκα..
Ανακλήθηκε η άδεια της "Ευρωπαϊκής Πρόνοιας". Αν κάποιος είναι ασφαλισμένος εκεί, ας επικοινωνήσει με τον ασφαλιστή του.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες