Οικονομική ενίσχυση του club

General board
Απάντηση
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Επειδη ειδα αυτο για της ηλιοπροστασιες δεν ξερω τι εχει συζητηθει αλλα αν ας πουμε μαζευομασταν σαν club για μια ομαδικη αγορα ωστε να εχουμε μια καλη εκπτωση.Δινω ενα παραδειγμα το οποιο μου ειπε ενας φιλος απο renault club σημερα πηγαν ολοι μαζι και αγορασανε 4αδα κουβερτες για τα χιονια και απο 100ευρω τους βγηκε 60 κατα ατομα 40% εκτπωση τετοια πραγματα θα ηταν μια αρχη.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από nikolas »

Δε νομίζω ότι είναι θέμα κινήτρων, γιατί κίνητρα έδωσε το ίδιο το club χωρίς κάποια απαίτηση όταν είχε μια κάποια άνεση που ανέφερα και παραπάνω..αλλά ακόμα και όταν σε πρώιμο στάδιο η ανάγκη για συνεισφορά ήταν επιτακτική για την αυτόνομη και μόνο υπόσταση του club, η συμμετοχή ήταν πολύ περιορισμένη.
Μη ξεχνάμε και τις παραγγελίες βέβαια από μπλούζες, που για να γίνουν έπρεπε ο καθενας να προπληρώνει τη μπλούζα για να καταφέρουμε να κάνουμε παραγγελία, καθώς και ότι σε συμμετοχές σε έκθεσεις ξοδεύονται χρήματα είτε για φιλοξενία είτε σε αναλώσιμο ή μη εξοπλισμό που μπορεί να χρειαστεί όπως έγινε και με το Athens Tuning Show..
Ηλιοπροστασίες, επειδή μιλάμε για συγκεκριμένο χρωματισμό, είχαμε πει να γράψουν όσοι θέλουν να τις παραγγείλουμε γιατί δεν μπορούν να μείνουν τα κομμάτια όπως τα κλασσικά αυτοκόλλητα.
Πάνο, το group buy είναι κάτι τελείως διαφορετικό, και μέχρι στιγμής δεν είχε τύχει ιδιαίτερης επιτυχίας, μάλλον γιατί δεν συντονίζονταν τα "θέλω" του καθενός. Αλλά και λόγο μεγέθους-συμμετοχής είναι λογικό η ομαδική αγορά να έχει μεγαλύτερη επιτυχία σε club με πιο πολλά μέλη..

despotas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2008 3:49 pm
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από despotas »

Εγώ πάντος πρότεινα στον Νικόλα να φιλοξενήσω το site δωρεάν σε δικό μου server.
http://www.rodospress.com/index.php/2008-09-16-09-43-21

Για τους λάτρεις του Ελληνικού Κινηματογράφου

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από nikolas »

:up:

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από nikolas »

Όσα παιδιά θέλουν να ενισχύσουν το club και να προστεθούν στην ομάδα των support member μπορούν να το κάνουν στη συνάντηση την Τετάρτη 28/1 ή στην κοπή της πίτας την Κυριακή 1/2..!!

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από nikolas »

Προστέθηκε και ο Μάχος, και σύντομα θα είναι και ο kostas200vi τώρα που ετοιμάστηκε και το φούτερ του :D

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από kostas200vi »

nikolas έγραψε:Προστέθηκε και ο Μάχος, και σύντομα θα είναι και ο kostas200vi τώρα που ετοιμάστηκε και το φούτερ του :D
Αντε ρε Νικόλα το περιμένω πως και πως :D :D :D
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από i-VTec »

kostas200vi έγραψε:
nikolas έγραψε:Προστέθηκε και ο Μάχος, και σύντομα θα είναι και ο kostas200vi τώρα που ετοιμάστηκε και το φούτερ του :D
Αντε ρε Νικόλα το περιμένω πως και πως :D :D :D
Κι εμείς σε περιμένουμε Αθήνα αλλά δεν έρχεσαι! :klaps: :;T
Εικόνα

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από kostas200vi »

i-VTec έγραψε:
kostas200vi έγραψε:
nikolas έγραψε:Προστέθηκε και ο Μάχος, και σύντομα θα είναι και ο kostas200vi τώρα που ετοιμάστηκε και το φούτερ του :D
Αντε ρε Νικόλα το περιμένω πως και πως :D :D :D
Κι εμείς σε περιμένουμε Αθήνα αλλά δεν έρχεσαι! :klaps: :;T
Θέλω να έρθω ρε Μήτσο....αλλά .....η δουλειά δεν μου αφήνει περιθώρια :( (μαζεύω και χρήματα να ολοκληρώσω το Project), όταν το τελειώσω και έχω χρόνο θα κατέβω. :beer: :beer:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από nikolas »

Και φέτος το Δεκέμβριο, μπορούν όσοι θέλουν να ενισχύσουν το club και να γίνουν Support Members..Επειδή ομολογουμένως η περίοδος είναι γενικότερα δύσκολη σαν ενδεικτικό ποσό συνεισφοράς στο club ορίσαμε τα 20ευρώ ώστε να καλύπτονται οι ανάγκες του club τόσο οι τρέχουσες όσο και οι πάγιες..Ελπίζω φέτος να βρεθούν περισσότεροι υποστηρικτές από τις άλλες χρονιές συναρτήσει και της πιο χαμηλής συνεισφοράς..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: lyfechemist02 και 10 επισκέπτες