Manual αυτοκινήτου

General board
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Manual αυτοκινήτου

Δημοσίευση από crAss »

Προχθές όπως είπα και σε άλλο τόπικ παρέλαβα το αυτοκίνητό μου, ένα MG ZR 1.4. Όλα τέλεια, χιλιόμετρα στο οδόμετρο 7 (νορμάλ νομίζω).
Μόνο ένα πρόβλημα. Το manual αφορούσε το προηγούμενο ZR πριν το face-lift. ήταν εκεί και η υπέυθυνη του service και μου είπε ότι δεν είχαν τυπωθεί στα ελληνικά για το καινούργιο. Επίσης ότι δεν υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές.
Όντως οι διαφορές είναι μικρές αλλά ο συναγερμός και όλο το σύστημα με το τηλεχειρισμό και την έλλειψη κλειδαριάς εκτός από του οδηγού είναι εντελώς καινούργιο.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν άλλοι κάτοχοι του αυτοκινήτου έχουν και αυτοί το παλιό manual. Αν κάποιος έχει το καινούργιο σε ηλεκτρονική μορφή ας μου το πει να δω πως θα το πάρω,ας είναι και σε άλλη γλώσσα.

nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 2:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Φίλε και γω του προηγούμενου μοντέλου έχω,απ'ότι φαίνεται στην Ελλάδα τουλάχιστον μόνο αυτό υπάρχει,για κάτσε όμως να ψάξω λίγο και θα σου πω
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα

Vangelis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 3:27 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vangelis »

Το σύστημα με το κεντρικό κλείδωμα και την κλειδαριά μόνο στον οδηγό δεν είναι καινούργιο... Το έχει και το δικό μου 25άρι πρίν το face lift. Δεν πιστεύω ότι έχει σοβαρές διαφορές τόσο ώστε να χρειαστείς κάτι από το εγχειρίδιο και να μην το βρίσκεις...
I am proud that i was driving a Rover.

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

Θα το κοιτάξω, μπορεί να έχεις και δίκαιο. Ίσως δεν το διάβασα αναλυτικά. Αν πατήσεις κάπως τα κουμπιά νομίζω ότι κλειδώνει και αρχίσει και η κόρνα μαζί και κάτι τέτοια.
Υπάρχει τρόπος να ανοίξει ο χώρος αποσκευών χωρίς τηλεχειρισμό?

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

τα bubble έχουν μία κλειδαριά στην πόρτα του οδηγού και μία στην πόρτα του χώρου αποσκευών..

nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 2:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Το πορτ-μπαγκάζ ανοίγει μόνο με τηλεχειρισμό.Ακόμα το αμάξι μετά τα 5χλμ/ώρα κλειδώνει τις πόρτες οι οποίες ξεκλειδώνουν είτε σβήνοντας τη μηχανή είτε πατώντας το κουμπάκι με την κλειδαριά στο ταμπλό.Αυτό το κουμπάκι αν το κρατήσεις πατημένο,αν θυμάμαι καλά,ενεργοποιεί το συναγερμό σε κατάσταση πανικού κτλ.Διάβασε το βιβλιαράκι θυμάμαι ότι τα λέει όλα
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα

panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Re: Manual αυτοκινήτου

Δημοσίευση από panagiotis »

crAss έγραψε:Μόνο ένα πρόβλημα. Το manual αφορούσε το προηγούμενο ZR πριν το face-lift. ήταν εκεί και η υπέυθυνη του service και μου είπε ότι δεν είχαν τυπωθεί στα ελληνικά για το καινούργιο. Επίσης ότι δεν υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν άλλοι κάτοχοι του αυτοκινήτου έχουν και αυτοί το παλιό manual.
εγω παρελαβα το δικο μου Νοεμβριο και μου εδωσαν το παλιο οποτε καταλαβαινεις, αργει η μεταφραση...
Εικόνα

antoni400t
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Ιαν 17, 2005 3:49 pm
Τοποθεσία: ΝΙΚΑΙΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από antoni400t »

Nα ρωτησω κατι?Εγω εχω το 400 1.6 μοντελο 1999.Το πειρα μεταχειρισμνο και δεν εχει manual.Πως μπορω να το βρω?Εδω καλα καλα δεν ξερω ποσους ιππους εχει.Ξερει κανενας?

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

antoni400t έγραψε:Nα ρωτησω κατι?Εγω εχω το 400 1.6 μοντελο 1999.Το πειρα μεταχειρισμνο και δεν εχει manual.Πως μπορω να το βρω?Εδω καλα καλα δεν ξερω ποσους ιππους εχει.Ξερει κανενας?
Einai 109 bhp
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
VIDEOMIX
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 04, 2005 8:25 am
Τοποθεσία: ARTEMIDA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VIDEOMIX »

Kαι εγώ έχω πρόβλημα λόγο εισαγωγής απο Γερμανία και μιας και δεν ξέρω Γερμανικά, ποιό καλό παιδί θα μου δώσει μετάφραση; Ειναι δύσκολο να φωτοτυπίσεις το manual; Λόγο του πάχους του ας πούμε; :?
Μy blue car!!!
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες