ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ & ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΟΡΓΑΝΩΝ ΕΛΕΓΧΟΥ

Πείτε μας τι φτιάξατε μόνοι σας!
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

ο αντάπτορας δηλαδή τα "μοιράζει" σε αυτό που θέλουμε να βάλουμε εμείς..και στο ήδη υπάρχον της μάνας του..!?!
Άβαταρ μέλους
Agis_MG_ZR
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Τρί Φεβ 15, 2005 5:40 pm
Τοποθεσία: ΝΙΚΑΙΑ--& ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Agis_MG_ZR »

nikolas έγραψε:ο αντάπτορας δηλαδή τα "μοιράζει" σε αυτό που θέλουμε να βάλουμε εμείς..και στο ήδη υπάρχον της μάνας του..!?!
σωστος :!: :idea:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

μετά από πολύ καιρό επανέρχομαι στο θέμα πιο πολύ για συμβουλή.. ενώ φαίνεται να έχω καταλήξει στο "πίεση λαδιου" δε μπορώ να αποφασίσω ποιο να είναι το άλλο όργανο.. οι υποψηφιότητες είναι
θερμοκρασία νερού
θερμοκρασία λαδιού
vacuum meter
βολτόμετρο
αρχικά πήγαινα για θερμοκρασία νερού αλλά έχω αρχίσει να το ξανασκέφτομαι, αφενός γιατί έχει ήδη το αυτοκίνητο και αφετέρου σε μια ενδεχόμενη διαφορετική ένδειξη..ποιο να εμπιστευτείς!?!?? το vacuum έχει την πλάκα του γιατί κουνιέται όλη την ώρα σαν τρελό αλλά αμφιβάλλω αν έχει νόημα, θερμοκρασία λαδιού μάλλον είναι περιττό εφόσον δεν παίζουν ψυγεία λαδιού και τέτοια..και τέλος το βολτόμετρο το οποίο αναλόγως από το που παίρνει ένδειξη ίσως να είναι η τελική μου επιλογή. Τι εννοώ, ας πούμε σε κάποιο πρόβλημα του δυναμό λογικά θα υπάρχει η αντίστοιχη ένδειξη στο βολτόμετρο..έτσι δεν είναι..?
οπότε κυρίως ανάμεσα σε θερμοκρασία νερού και βολτόμετρο..
nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 3:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Εγώ θα πρότεινα θερμοκρασία λαδιού γιατί είναι το πιο βασικό από όλα.Την πίεση λαδιού τί να την κάνεις?Απλά ρίχνε καμμιά ματιά στα λάδια σου
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Oil Temp!!!!
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

η περιπέτεια του Άγη κάνει την ύπαρξη πίεσης λαδιού επιτακτική!!
όσο για τη θερμοκρασία λαδιού το καλό είναι ότι θα ξέρω πότε έχει φτάσει ιδανική θερμοκρασία για λίγο παραπάνω πίεση του γκαζιού :P
Dionisis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 08, 2005 5:21 am
Τοποθεσία: ΜΟΣΧΑΤΟ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dionisis »

Εγώ Νικόλα έχω να πω το εξής...Ρεε!Μην κάνετε καγκουριές στα αμάξια σας! Όλα αυτά δεν χρειάζονται στα αυτοκινητά μας...σιγα τα αυγά είτε τα έχουμε είτε όχι!Καθαρά θέμα μούρης έχει καταντήσει,εκτός από κάποια αυτοκίνητα που όντως τα χρειάζονται...Άσε που έχει καταντήσει αηδία που φορτώνει ο καθένας στην μπάρα ότι να 'ναι!Εδώ δεν έχουμε λαμπάκι βενζίνης τα βολτόμετρα μας μαραναν...!Φιλικά :wink:
panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis »

Dionisis έγραψε:...Εδώ δεν έχουμε λαμπάκι βενζίνης...
αυτο κι αν ειναι να :spao: !
οργανακι σταθμη βενζινης παιζει; θα κανει τρελες πωλησεις στα MG!!! :lol:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Dionisis έγραψε:Εγώ Νικόλα έχω να πω το εξής...Ρεε!Μην κάνετε καγκουριές στα αμάξια σας! Όλα αυτά δεν χρειάζονται στα αυτοκινητά μας...σιγα τα αυγά είτε τα έχουμε είτε όχι!Καθαρά θέμα μούρης έχει καταντήσει,εκτός από κάποια αυτοκίνητα που όντως τα χρειάζονται...Άσε που έχει καταντήσει αηδία που φορτώνει ο καθένας στην μπάρα ότι να 'ναι!Εδώ δεν έχουμε λαμπάκι βενζίνης τα βολτόμετρα μας μαραναν...!Φιλικά :wink:
δηλαδή είμαι ένας μικρός κάγκουρας τώρα που τα παρήγγειλα? :oops: :P
χεχε..
Παναγιώτη αν το ψάξεις ενδεχομένως να μπαίνει και λαμπάκι στο υπάρχον σύστημα..αλλά θα θέλει τρελή πατέντα :P
Άβαταρ μέλους
Agis_MG_ZR
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Τρί Φεβ 15, 2005 5:40 pm
Τοποθεσία: ΝΙΚΑΙΑ--& ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Agis_MG_ZR »

nikolas έγραψε:μετά από πολύ καιρό επανέρχομαι στο θέμα πιο πολύ για συμβουλή.. ενώ φαίνεται να έχω καταλήξει στο "πίεση λαδιου" δε μπορώ να αποφασίσω ποιο να είναι το άλλο όργανο......Τι εννοώ, ας πούμε σε κάποιο πρόβλημα του δυναμό λογικά θα υπάρχει η αντίστοιχη ένδειξη στο βολτόμετρο..έτσι δεν είναι..?
ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ
ΕΓΩ ΣΑΝ ΚΑΓΚΟΥΡΑΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ !!!!!
ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΘΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ :!:
ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΔΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΣΥΜΦΩΝΟΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΒΟΛΤΟΜΕΤΡΟ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ viewtopic.php?t=274
, ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΔΙ ΤΟΥ ....ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΒΟΛΤΟΜΕΤΡΟ ΕΑΝ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΨΕΙ Ο ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΔΥΝΑΜΟΥ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΟΥΤΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΟ ...ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΕΙΑ 'Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ...

Υ.Γ 1

Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΤΟΥ AUTO ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ :?:
Υ.Γ 2
ΜΗΝ ΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΟΡΓΑΝΟ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΕ realtime
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Do It Your Self”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης