φανοποια mg tf

Questions
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από nikolas »

@nick 1800 όχι σε καμιά περίπτωση δεν εννοώ αυτό, εννοούσα να πάρεις την παλιότερη "σχεδιαστικά" όχι της Land Rover με τα πολλαπλά φύλλα..αλλά την κλασσική με τη "σιλικόνη"
Αυτό που λέει ο Βαγγέλης ωστόσο είναι το πιο σωστό νομίζω..για να έχεις το κεφάλι σου πιο ήσυχο.. Αν και εγώ θα ήμουν πιο πολύ υπέρ του να βρεις ένα μπλοκ σε καλύτερη κατάσταση και να μην φτιάξεις το δικό σου..
nick 1800
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2011 10:10 pm
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από nick 1800 »

και γω πιστευω οτι ειναι η πιο σωστη λυση ειναι λυσιμο μπλοκ κ τα χερια βαθια στην τσεπη ωστοσο ηρθε ο ρεκτιφιερας εχθες το απογευμα με με εναν δικο του μηχανικο rovera και μας ειπαν οτι εχω αρκετες ανοχες ακομα και οτι η στεγανοποιηση θα πραγματοποιηθει επυτυχως.Εννοειτε οτι θα μπουν μαμα φλατζες επανω και μονο μαμα.το αμαξι ειναι 1800cc 135hp.Στην επομενη φλατζα αν θα υπαρξει θα γινει λυσιμο του μπλοκ ανακατασκευη και αναβαθμιση εκεντροφορους γραναζια κιλινδροπιστονα κ.τ.λ.Εκει θα ηθελα την προσοχη σας οσον αφορα την αναβαθμιση αλλα αργω ακομα,θελω να πιστευω.Ευχαριστω για την βοηθεια
Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 5:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

Tην εχω πατησει με κατεβασμενα χιτωνια και εχω καψει 3 απανωτες φλατζες!
Παρε μπλοκ!!
MG TF turbo...
nick 1800
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2011 10:10 pm
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από nick 1800 »

οκ ποσο εχει το μπλοκ?
vagelis
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Παρ Φεβ 22, 2013 8:50 pm
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από vagelis »

αμα επαναφερεις το μπλοκ σωστα δεν θα εχεις κανενα μα κανενα προβλημα!!!τα χιτωνια θα ερθουν στην σωστη τους θεση και τερμα τα προβληματα,συστηνω με κλειστα ματια...
nick 1800
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2011 10:10 pm
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από nick 1800 »

φιλε vagelis πως επαναφερεις το μπλοκ?
vagelis
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Παρ Φεβ 22, 2013 8:50 pm
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από vagelis »

nick 1800,αυτο ειναι δουλεια του ρεκτιφιε,ο μηχανικος σου θα λυσει το μλοκ εντελως,και θα στηλει μλοκ και χιτωνια στο ρεκτιφιε,στο ρεκτιφιε θα φερουν τις πατουρες των χιτωνιων στο μλοκ στο ιδιο σημειο και μετα θα πλανιστει και το μλοκ απο πανω...βεβαια ο μηχανικος σου γνωριζει την διαδικασια απλα στο λεω επειδη με ροτησες...μετα απο αυτο δεν θα εχεις κανενα προβλημα,εγω μηχανικος ειμαι στα χανια και φτιαζω πολλα ROVER,και εχω κανει την διαδικασια αυτη αρκετες φορες με απολυτη επιτυχια!!!
nick 1800
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2011 10:10 pm
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από nick 1800 »

και μετα τελος τα προβληματα της φλαντζας για παντα?Όσο ψιλα και και αν το δουλευεις?(συχνα)Καλα κάνεις και μου το λες και σε ευχαριστω για αυτο υπαρχει το forum gia να τα λεμε?εχω δει στο net ενα block olokainoyrio Kseries για 16v κουμπωνει ακριβος με το καπακι μου...τι λες?Για πες τα μηχανικε?αξιζει?Ενα 500ρικο(euro)παει χωρις μεταφορικα.
nick 1800
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2011 10:10 pm
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από nick 1800 »

*ακυρο το ερωτιματικο στο λεμε.χαχαχα
vagelis
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Παρ Φεβ 22, 2013 8:50 pm
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από vagelis »

Καταρχήν για να ξεκαθαρίσω την θέση μου,δεν το παίζω ξερόλας,απλά προσπαθώ να βοηθήσω όπως μπορώ...Λοιπόν,το καινούριο,όπως και να το κάνουμε,είναι καινούριο!!!Απλά εγώ θα έκανα επαναφορά στο ίδιο μπλόκ...500 euro για καινούριο μπλόκ είναι πολύ καλά,όμως πάλι το δικό μου θα έφτιαχνα...Επίσης τα ROVER δεν καίνε φλάντζα από την πίεση στα ψηλά,αλλά την καίνε επειδή είναι "βλαμένα",δλδ πίεσε το όσο μπορείς!!!Εγώ το δικό μου δουλεύει αποκλειστικά στον κόφτη,χαχαχ,Η πατούρα των χιτωνίων στο μπλόκ είναι μικρή γιαυτό και τα χιτώνια δεν την παλεύουν και καθίζουν...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες