Σταμπα στην οροφη

Problems
Άβαταρ μέλους
pamvou
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2010 12:52 pm
Επικοινωνία:

Σταμπα στην οροφη

Δημοσίευση από pamvou »

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα!!! ξεκεπασα σημερα το αμαξι λογω μερας για να παω μια βολτα και ειδα μια σταμπα στην οροφη του αυτοκινητου Εικόνα . Εχετε καμια ιδεα τι ειναι???

Ευχαριστο εκ των προτερων
Εικόνα

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Σταμπα στην οροφη

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Από τη φωτογραφία δε μπορώ να υποθέσω τι είναι, αλλά πιστεύω πως με μια καλή αλοιφή θα φύγει εύκολα ότι κι αν είναι. ;)
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Άβαταρ μέλους
pamvou
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2010 12:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Σταμπα στην οροφη

Δημοσίευση από pamvou »

Tasos_7R έγραψε:Από τη φωτογραφία δε μπορώ να υποθέσω τι είναι, αλλά πιστεύω πως με μια καλή αλοιφή θα φύγει εύκολα ότι κι αν είναι. ;)
ειναι σαν να εχει ποτισει στην βαφη κατι δεν φευγει με πανακι.. θα το δοκιμασω αυριο σε ευχαριστο πολυ!!! φοβομουνα μην ειχε αρχισει να σκαει το χρωμα εσωτερικα η τιποτα τετοιο... οχι τιποτα αλλο ειναι 7 ετων το αμαξι δεν ειναι παλιο...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
George416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τετ Φεβ 09, 2005 2:01 pm
Τοποθεσία: thessaloniki
Επικοινωνία:

Re: Σταμπα στην οροφη

Δημοσίευση από George416 »

Συγνωμη που θα σε στεναχωρησω αλλα ειναι το καψιμο του βερνικιου φιλε μου και δεν νομιζω να φυγει με αλοιφη παραμονο θα ελατωθει λιγο.να ξες επειδη το εχω παθει και εγω καλο θα ειναι να μην αφηνεις το αμαξι στον ηλιο με κουκουλα ειδικα αν εχει βρεξει και ειναι με κουκουλα και μετα βγαλει ηλιο το εχασες το βερνικι!!
rover 416 gti (b20b3 POWER)

Άβαταρ μέλους
pamvou
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2010 12:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Σταμπα στην οροφη

Δημοσίευση από pamvou »

George416 έγραψε:Συγνωμη που θα σε στεναχωρησω αλλα ειναι το καψιμο του βερνικιου φιλε μου και δεν νομιζω να φυγει με αλοιφη παραμονο θα ελατωθει λιγο.να ξες επειδη το εχω παθει και εγω καλο θα ειναι να μην αφηνεις το αμαξι στον ηλιο με κουκουλα ειδικα αν εχει βρεξει και ειναι με κουκουλα και μετα βγαλει ηλιο το εχασες το βερνικι!!
Οποτε να φανταστω για να φτιαξει θελει βαψιμο??? το εχω μονιμα σκεπασμενο απλα τελευταια το αφηνα διπλα σε ενα δεντρο σκεπασμενο και επειδη μου το κουτσουλουσαν σκεπασμενο που ηταν κατεβρεχα την κουκουλα να φυγουν οι κουτσουλιες...
Εικόνα

thanos_s
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2007 11:58 pm
Τοποθεσία: @@
Επικοινωνία:

Re: Σταμπα στην οροφη

Δημοσίευση από thanos_s »

pamvou έγραψε:
George416 έγραψε:Συγνωμη που θα σε στεναχωρησω αλλα ειναι το καψιμο του βερνικιου φιλε μου και δεν νομιζω να φυγει με αλοιφη παραμονο θα ελατωθει λιγο.να ξες επειδη το εχω παθει και εγω καλο θα ειναι να μην αφηνεις το αμαξι στον ηλιο με κουκουλα ειδικα αν εχει βρεξει και ειναι με κουκουλα και μετα βγαλει ηλιο το εχασες το βερνικι!!
Οποτε να φανταστω για να φτιαξει θελει βαψιμο??? το εχω μονιμα σκεπασμενο απλα τελευταια το αφηνα διπλα σε ενα δεντρο σκεπασμενο και επειδη μου το κουτσουλουσαν σκεπασμενο που ηταν κατεβρεχα την κουκουλα να φυγουν οι κουτσουλιες...
Φανταζομαι την εβρεχες και ζεστη.... Εχει ξεκινησει να σηκωνεται το βερνικι απο το χρωμα εξ αιτιας αποτομων αλλαγων θερμοκρασιας... Επισκευαζεται μονο με βαψιμο
.

Άβαταρ μέλους
George416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τετ Φεβ 09, 2005 2:01 pm
Τοποθεσία: thessaloniki
Επικοινωνία:

Re: Σταμπα στην οροφη

Δημοσίευση από George416 »

ειτε την βαφεις κανονικα ειτε ξυνεις μονο το βερνικι και ριχνεις μονο βερνικι εφοσον δεν θελει καπιο στοκαρισμα ο ουρανος!!αυτα!!δοκιμασε εχει κατι αλοιφες στο χρωμα του αυτοκινητου με βερνικι και συγκεκριμενα εχω τετοια αλοιφη σε κοκινο χρωμα απο που εισαι?
rover 416 gti (b20b3 POWER)

thanos_s
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2007 11:58 pm
Τοποθεσία: @@
Επικοινωνία:

Re: Σταμπα στην οροφη

Δημοσίευση από thanos_s »

George416 έγραψε:ειτε την βαφεις κανονικα ειτε ξυνεις μονο το βερνικι και ριχνεις μονο βερνικι εφοσον δεν θελει καπιο στοκαρισμα ο ουρανος!!αυτα!!δοκιμασε εχει κατι αλοιφες στο χρωμα του αυτοκινητου με βερνικι και συγκεκριμενα εχω τετοια αλοιφη σε κοκινο χρωμα απο που εισαι?
:P :P :P :P :P :P :P :P
.

Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: Σταμπα στην οροφη

Δημοσίευση από antonis132 »

το ρετσινι απο το χρωμα του αυτοκινητου πως αφαιρειται;
Εικόνα

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Σταμπα στην οροφη

Δημοσίευση από kostas200vi »

antonis132 έγραψε:το ρετσινι απο το χρωμα του αυτοκινητου πως αφαιρειται;
http://www.cardetailing.gr/phpBB3/viewt ... p?f=8&t=11
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες