xalasmeni tourbina rover 75

Problems
Απάντηση
gkitos
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Δεκ 27, 2010 7:55 pm
Επικοινωνία:

xalasmeni tourbina rover 75

Δημοσίευση από gkitos »

pedia gnorizi kapios pou tha bro toyrbina gia rover 75 05 giati h antiprosopia zita ta dania ths aglias

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: xalasmeni tourbina rover 75

Δημοσίευση από kostas200vi »

gkitos έγραψε:pedia gnorizi kapios pou tha bro toyrbina gia rover 75 05 giati h antiprosopia zita ta dania ths aglias
υπάρχει μια μετα/νη Garrett GT2560R Horsepower 200 - 330, σε άριστη κατάσταση τιμή 350€
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

gkitos
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Δεκ 27, 2010 7:55 pm
Επικοινωνία:

Re: xalasmeni tourbina rover 75

Δημοσίευση από gkitos »

Για costas 200vi .Aπο οτι ειδα η τουρμπινα μου ειναι GT 2052LS Δεν γνωριζω αν ταιριαζει αυτη που μου γραφης.

ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 10:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: xalasmeni tourbina rover 75

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Ρωτα εδω αφηνοντας τα στοιχεια σου σε αυτο το λινκ που θα σου δωσω γιατι και ενας Αγγλος που εψαχνε τουρμπινα σαν το δικο σου του δωσαν αυτην την διευθυνση.

http://midlandturbo.com//result/?keywor ... urer=ROVER
υπαρχουν πολλα μαγαζια που πουλανε στο ιντερνετ αποτι ειδα

Σιγουρα δεν θα ναι κατι φτηνο, μπορει να γινεται ανακατασκευη
Τι σου ειπε ο μαστορας? Καπνιζει η τουρμπίνα σου?
Βρηκα και αυτο φιλαρακι, σετ για ανακατασκευη
http://cgi.ebay.co.uk/Turbo-Rebuild-Rep ... 5adde437db

Παρε γνωμη και απο αλλο μηχανικο και αμα διορθωνεται τσιμπα το κιτ δεν ειναι πολυ ακριβό και πληρωσε τον
να στην ανακατασκευασει ;) Καποιος που να ξερει απο τουρμπο όμως

gkitos
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Δεκ 27, 2010 7:55 pm
Επικοινωνία:

Re: xalasmeni tourbina rover 75

Δημοσίευση από gkitos »

Για ΑλεχΜGF.Eπικοινωνησα με την διεθυνση.Περιμενω απαντηση.Το επισημο συνεργειο την χρεωνει 2000 και με την εκπτωση 1500.Τελικα μαλλον βρηκα μια ακρη και θα μου την στειλουν με 800 παραδοτεα στην ελλαδα μαζι με ΦΠΑ.Δεν ξερω αν αξιζει να επισκευαστη και αν θα βγαλει χιλιομετρα.Το αυτοκινητο εχει 175000 κμ και εβγαζε πολυ καπνο στο ρελαντι.Στο συνεργειο ειδαμε οτι κουνιεται το αξονακι.Σθνεχιζω αφου μπηκα στην σελιδα που εστιλες.Το κιτ εχει μονο 57 λιρες.Τελικα μηπως πρεπει να την επισκευασω.

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: xalasmeni tourbina rover 75

Δημοσίευση από kostas200vi »

gkitos έγραψε:Για costas 200vi .Aπο οτι ειδα η τουρμπινα μου ειναι GT 2052LS Δεν γνωριζω αν ταιριαζει αυτη που μου γραφης.
Φυσικά και μπαίνει, είναι και ρουλεμανατη.
Εικόνα
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 10:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: xalasmeni tourbina rover 75

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Φιλε μου το κιτ ειναι πραγματικα πολυ φτηνό, δεν ειμαι γνωστης του αντικειμενου ειδικα, αλλα ειμαι διαολος στο να ψαχνω στο ιντερνετ πραγματα, διαβασα στα ξενα φορουμς για τα προβλημα σου. Δεν εχεις να χάσεις να ρωτησεις 2-3 διαφορετικους τουρμπαδες επαγγελματιες να ασχολούντε με τουρμπο , δεν χρειάζεται να εχουν σχεση με τα MG Rover. Και αυτη που θα παρεις με 800 ποσο εχει δουλέψει, σου ειπαν? Ψαξτο λιγο..

Για να κουνιεται αυτο το αξονακι πολυ πιθανον το ρουλεμανακι να φαγωθηκε στα τοσα χιλιομετρα που εκανε
χαλασαν και οι τσιμουχες οποτε.....καπνος...
Το κιτ αυτα τα χει ολα μεσα αν το δεις...

Διαβασα ενα αγγλος περιγραφει το ιδιο προβλημα με το δικό σου
....the reason i am looking for a replacement is because there is play in the shaft and i get a big puff of smoke when the turbo comes in so i guess the seals are gone too ........

http://www.turboforum.net/forums/showthread.php?t=1754

Ομως και αυτη που σου προσφερει ο Κωστας με 350 ειναι μια λυση πιο οικονομικη απο τα 800

Άβαταρ μέλους
parios
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2007 12:40 am
Τοποθεσία: mandra-attikhs
Επικοινωνία:

Re: xalasmeni tourbina rover 75

Δημοσίευση από parios »

Στη τουρμπίνα στο 75άρι αλλάζεις σετ αξονάκι , τι σου είπαν ότι έχει πάθει? σου έκαιγε λάδια?
πήγαινε τη σε μαγαζί που ασχολείτε με τουρμπίνες να σου πούνε αν θέλει service η πέταμα,
η ROVER τη χρεώνει καινούρια 2000 ευρώπουλα και στο Αιγάλεω σε μαγαζι με τουρμπίνες την έχουν 800! (εγώ έχω πάρει 28άρα ρουλεμαν 880 ευρώ εκεί για το δικό μου αλλά θέλεις πρόγραμμα φυσικά μέρα με τη νύχτα σε απόδοση).
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες