Εξάτμιση kseries

Απάντηση
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από Tasos_7R »

i-VTec έγραψε:Για μένα 48άρα εξάτμιση θα είναι μια χαρά για το setup αυτό (16άρι K-Series εκκεντροφοράτο)...52 ίσως αλλά πολύ οριακά...Με το καλο να το τελειώσεις και να πάμε μια δοκιμή να δούμε πως στέκεσαι...Ελπίζω καλύτερα απ'τον Crass :-D ...

Καιρό έχω να ράψω ZR...Δεν μου φέρνετε κανένα να ξεσκουριάσω? :-D Νικόλα εμείς πότε θα πατήσουμε? :kouklos:
Ρε εσύ δεν είπες τέρμα τα πατήματα??? Τι θες τώρα??? :-D Έλα να σε ράψω άμα θες... καιρό έχω να ράψω 416 GTi..... :P :P :P :P :P :P
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από i-VTec »

Tasos_7R έγραψε:
i-VTec έγραψε:Για μένα 48άρα εξάτμιση θα είναι μια χαρά για το setup αυτό (16άρι K-Series εκκεντροφοράτο)...52 ίσως αλλά πολύ οριακά...Με το καλο να το τελειώσεις και να πάμε μια δοκιμή να δούμε πως στέκεσαι...Ελπίζω καλύτερα απ'τον Crass :-D ...

Καιρό έχω να ράψω ZR...Δεν μου φέρνετε κανένα να ξεσκουριάσω? :-D Νικόλα εμείς πότε θα πατήσουμε? :kouklos:
Ρε εσύ δεν είπες τέρμα τα πατήματα??? Τι θες τώρα??? :-D Έλα να σε ράψω άμα θες... καιρό έχω να ράψω 416 GTi..... :P :P :P :P :P :P
Με τι θα με ράψεις εσύ...Με το λεωφορείο? :P :P
Εικόνα
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Γιατί ρε τι μου λείπει??? Μια μπαταρία να βάλω και σου λέω εγώ... :P :P
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από kostas200vi »

Tasos_7R έγραψε:Γιατί ρε τι μου λείπει??? Μια μπαταρία να βάλω και σου λέω εγώ... :P :P
Εικόνα Εικόνα
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από Tasos_7R »

kostas200vi έγραψε:
Tasos_7R έγραψε:Γιατί ρε τι μου λείπει??? Μια μπαταρία να βάλω και σου λέω εγώ... :P :P
Εικόνα Εικόνα
Καλό...!!! :-D
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από nikolas »

i-VTec έγραψε:Καιρό έχω να ράψω ZR...Δεν μου φέρνετε κανένα να ξεσκουριάσω? :-D
ZR 160
http://www.parkers.co.uk/cars/specs/Det ... eriv=21434" onclick="window.open(this.href);return false;

416 GTi
http://www.parkers.co.uk/cars/specs/Det ... deriv=3812" onclick="window.open(this.href);return false;
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από kostas200vi »

nikolas έγραψε:
i-VTec έγραψε:Καιρό έχω να ράψω ZR...Δεν μου φέρνετε κανένα να ξεσκουριάσω? :-D
ZR 160
http://www.parkers.co.uk/cars/specs/Det ... eriv=21434" onclick="window.open(this.href);return false;

416 GTi
http://www.parkers.co.uk/cars/specs/Det ... deriv=3812" onclick="window.open(this.href);return false;
Υπαρχουν και κουλοί στο δρόμο...... :P
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από i-VTec »

Χαχαχαχαχα...και κόντρες στα χαρτιά τώρα? Τόσο πολύ φοβάστε ένα 1.6 με 130 άλογα? Μπράβο Νικόλα...

Σας προσυπογράφω ότι αν μου φέρετε μαμά ZR160 θα είμαι μπροστά...Σου θυμίζω ότι ήμουν κόπια 1ες-2ες-3ες με του Σωτήρη στην Καβάλας όταν ήμουν μόνο χοάνη αν δεν κάνω λάθος (αν κάνω διορθώστε με, βαριέμαι να κοιτάξω ημερομηνίες)...Και μετά στην Εθνική σε πατήματα από 2ες (πού δεν με βολεύουν όσο οι 1ες) σφαζόμασταν και με τα δύο κίτρινα ZR (ήταν δικάβαλα βέβαια) μέχρι τα 140 Km/h και μετά μου κάνανε 1-1,5 αμάξι μέχρι τα 160 πού κόβαμε λόγω κίνησης...

Και φυσικά εγώ πάω πολύ καλύτερα από τότε...Το κατάλαβες και από το πρόσφατο πάτημά μου με τον Κώστα_RWD μάλλον...
Εικόνα
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από kostas200vi »

i-VTec έγραψε:Χαχαχαχαχα...και κόντρες στα χαρτιά τώρα? Τόσο πολύ φοβάστε ένα 1.6 με 130 άλογα? Μπράβο Νικόλα...

Σας προσυπογράφω ότι αν μου φέρετε μαμά ZR160 θα είμαι μπροστά...Σου θυμίζω ότι ήμουν κόπια 1ες-2ες-3ες με του Σωτήρη στην Καβάλας όταν ήμουν μόνο χοάνη αν δεν κάνω λάθος (αν κάνω διορθώστε με, βαριέμαι να κοιτάξω ημερομηνίες)...Και μετά στην Εθνική σε πατήματα από 2ες (πού δεν με βολεύουν όσο οι 1ες) σφαζόμασταν και με τα δύο κίτρινα ZR (ήταν δικάβαλα βέβαια) μέχρι τα 140 Km/h και μετά μου κάνανε 1-1,5 αμάξι μέχρι τα 160 πού κόβαμε λόγω κίνησης...

Και φυσικά εγώ πάω πολύ καλύτερα από τότε...Το κατάλαβες και από το πρόσφατο πάτημά μου με τον Κώστα_RWD μάλλον...
Ρε Μήτσο δεν κάνουν όλοι τις ίδιες αλλαγές........κι εγώ σου λέω με μαμά ZR160 από στάση θα βλέπεις τον Εικόνα.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από i-VTec »

Όποτε θέλετε εδώ είμαι εγώ...

Ξέρω από κόντρες, ξέρω από αλλαγές, ξέρω πόσο μπορείς να χάσεις από αλλαγές ή πόσο να κερδίσεις...Και ξέρω και τι αλλαγές έκαναν τα παιδιά όταν ανοίγαμε...

Επίσης ξέρω καλύτερα από όλους ότι με αμάξι 150 πραγματικά άλογα (τόσο είναι τα ZR) που ζυγίζει 1.150-1.200 κιλά δεν είμαι με τίποτα πίσω μέχρι τα 150 Km/h....Περιμένω να μου αλλάξετε γνώμη, όποιος μπορεί να το κάνει...

Και επίσης θυμάμαι τη διαφορά ZR με το 200άρι του Θάνου...Στα τελευταία του πριν το δώσει, με Emerald, VHPD και Piper, ήμουν 2-3 αμάξια πίσω απ'το 200άρι τότε...Ενώ με το ZR είχαν ανοίξει με Kent, stock ECU και stock κεφαλή...Και έτσι σφαζόμασταν...

Τα γεγονότα είναι γεγονότα, στα χαρτιά κόντρα δε γίνεται, μαμά ZR160 δε με πατάει εκτός αν κατέβει ξηλωμένο χωρίς καθίσματα και με 15άρες σιδερένιες...Οπότε δεν είναι πλέον "μαμά". Το F του Κώστα είναι πιό γρήγορο από ZR γιατί είναι και ελαφρύτερο, και με αρκετά mods...Και με το F πάμε μαζί μέχρι 4ες πού ξεκολλάει (σχετικά άνετα θα έλεγα)...Οπότε τι κάνω εγώ με ZR? Είμαι πίσω? :beer:

Α και πού είστε...Του Σωτήρη δεν ήταν καν μαμά...Μη το ξεχνάμε αυτό...Καλά 177 Ps δεν ήταν με τίποτα βέβαια πού δηλωνόταν...Αλλά πάντως μαμά δεν ήταν...
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης