Μεχρι Ποσα Εχετε Δει Στο Κοντερ???

General board
Απάντηση
DJ Giorgio
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 669
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2004 8:22 am
Τοποθεσία: Aθήνα-Σκόπελος
Επικοινωνία:

Μεχρι Ποσα Εχετε Δει Στο Κοντερ???

Δημοσίευση από DJ Giorgio »

Εγω για 3ημερο πηγα στη Λαρισα και πηγαινοντας ηθελα να δω μεχρι ποσο παει το Roverακι μου σε ευθεια! εκει στη θηβα λοιπον το παταω και μολις η βελονα πατησε στα 180 τελειωσε το γλεντι!!! ζοριστηκε πολυ για να παει 181 και παρατησα την προσπαθεια!!!! στον γυρισμο ομως σε μια ευθεια εξω απο τη Λαρισα καθως ειχα καπου στα 160 το παταω και πιανει τα 190 πολυ ευκολα και χωρις ζορι!!!μετα αρχισε μια ανηφορα και την πηγαινα σταθερα με 190!!!! Πιστευω πως αν συνεχιζοταν η ευθεια θα ειχα ευκολα τα 200-210!!! 200 εχω δει μονο μια φορα!

πως εξηγειτε οτι την μια μερα ειχα 180 με δυσκολια και μετα απο 2 μερες ειδα 190+ πολυ ευκολα???? Λετε να ''ανοιξε'' το μοτερ απο την εθνικη??
Εικόνα
Summer 2005... Skopelos!!!!
Car: Rover 214si (1996)
Hp: 103+ κατι λιγα!

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

......kathfora??????
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Egw mexri 220 sthn egnatia odo thn Paraskeyh kai edeixen na paei kiallo alla me kleisane grrrrrrrrr :evil: :evil: :evil: :evil: :twisted: :twisted:
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

Tigraki...!!!
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 2593
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2004 6:32 pm
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος, Αθήνα. Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Tigraki...!!! »

210 στην εθνική προς Σαλόνικα και δεν τερμάτισα... ακόμα.
Εικόνα

Fotis 416
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Ιαν 04, 2005 9:27 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis 416 »

εγω το εχω παει μεχρι 200 αλλα με 3 ατομα και φορτωμενο!πηγαινε κι αλλο παντως! 8)
Rover rulezzz...
414 GSI του 94' (μετατροπη 416)
120hp
predator!!!
Εικόνα

BillyK
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2005 9:07 am
Τοποθεσία: Thessaloniki - Almyros Volou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BillyK »

egw exw dei mexri 212-213 otan forousa to programma stin e8niki prin tin ef8eia tis 8ivas, meta to seirio. xwris to programma exw dei 207-208 ston perifereiako thessalonikis me 2 atoma mesa... :)
prez afto pou les to pa8ainw k egw. ti mia paei mexri 180 k tin alli skotwnei. einai dystyxws malakia apo ton egefalo.... einai pws 8a tou katsei ti stigmi pou 8a to valeis brosta! egw otan mou kanei tetoia svinw kai ksanavazw bros k einai ok tis perissoteres fores!! 8)
Εικόνα Εικόνα
<<Ι SOLD MY SOUL FOR A NISSAN X-TRAIL>>

Tigraki...!!!
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 2593
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2004 6:32 pm
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος, Αθήνα. Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Tigraki...!!! »

Παίδες μην ξεχνάμε και τον παράγοντα κλεψίματος του κοντέρ που είναι γύρω στο 5% αν δεν κάνω λάθος.
Εικόνα

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Tigraki έγραψε:Παίδες μην ξεχνάμε και τον παράγοντα κλεψίματος του κοντέρ που είναι γύρω στο 5% αν δεν κάνω λάθος.
Nai gia konterisia leme!!!
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

P@nt@man
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2005 3:34 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P@nt@man »

ΠΡΟΕΔΡΕ ANOIΓΕΙΣ ΕΝΑ ΘΕΑΜ ΠΕΡΠΛΟΚΟ.Κ ΕΞΗΓΟΥΜΑΙ.
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΡΟΧΟΥΣ ΟΠΟΥ ΑΝ ΑΛΛΑΧΤΟΥΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΚΟΝΤΕΡ Κ ΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΛΜ,ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΟΝΤΕΡ ΕΧΕΙ ΣΦΑΛΜΑ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΟΥ ΣΕ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΤΩΝ 200ΧΛΜ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΛΕΒΕΙ Κ 20 ΧΛΜΚ ( 10%)
ΕΓΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΩ ΤΙ ΛΑΣΤΙΧΑ ΦΟΡΑΩ Κ ΟΤΙ Η ΕΝΔΕΙΞΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΚΟΝΤΕΡ Κ ΟΧΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ,ΤΟΥ GPS, ΤΟΥ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥ ΤΟΥ CNN,ΤΟΥ DELTA BOX Ή ΞΕΡΩ ΓΩ ΤΙ ΑΛΛΟ.
ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ Κ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ 200!!!( ΝΑΙ 200 ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΛΑΘΟΣ ) ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΠΡΙΝ 2-2.5 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ Λ.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΔΟΥ...ΠΩΣ ΔΕ ΜΕ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ΣΤΟ ΑΟΥΣΒΙΤΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ...ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΧΕ 200 ΣΤΙΣ 6400 RPM ΟΠΟΤΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΙΧΕ.ΕΓΩ ΕΙΔΑ ΤΗ ΒΕΛΟΝΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΑ 200 ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ 160-170-180 Ε ΛΕΩ Ή ΤΩΡΑ Ή ΠΟΤΕ.ΒΥΘΙΖΩ ΤΟ ΠΟΔΙ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ Κ ΓΚΛΟΥΤΣ 200 ΛΑΧΤΑΡΙΣΤΑ ΖΩΝΤΑΝΑ ΑΚΡΩΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑΚΙΑ 8) .
ΠΑΝΤΩΣ ΑΦΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 160...ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΜΠΝΕΕΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ...ΤΩΡΑ ΧΑΛΑΡΑ Κ ΝΑ ΘΕΛΩ ΔΕ ΜΠΟΡΩ.

ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΑΜΑΞΙΑ ΑΜΑ ΤΑ ΞΕΚΑΠΝΙΖΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΠΙΡΤΟΖΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΤΑ ROVER ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΙ!!!!ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ. :lol: :lol: :lol:
Εικόνα
Εικόνα
IN DRIFT, WE TRUST....!

jeanpoul
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1713
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:37 pm
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι,Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jeanpoul »

Μια 200αρια με 3 ατομα μεσα.Αλλα και εμενα καποια χελώνα με εκοψε! :evil: απο εκεινη την στιγμή το μεγαλήτερο 180 λογω αμορτισέρ και ελαστικών!
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες