620 ΤΟ ΟΝΕ&

Problems
Άβαταρ μέλους
Rofindelver
Support member
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2005 2:44 pm
Τοποθεσία: Αγ.Δημητριος Αθηνα
Επικοινωνία:

620 ΤΟ ΟΝΕ&

Δημοσίευση από Rofindelver »

ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΠΡΩΤΟΒΓΕΙ ΤΟ 620 ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΤΕΤΟΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΒΓΕΙ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΟΥΣΑ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΙΜΗΝΟ ΠΟΥΛΗΣΑ ΤΟ 416GTI ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΟΛΟΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΕΔΩΣΑ 1200ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΣΟΥΛΟΥΠΩΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΩ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ TURBO ΟΛΑ ΚΑΛΑ .ΑΛΛΑΞΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΤΗ,ΜΠΟΥΖΟΚΑΛΩΔΙΑ,ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΣΤΟΦΑΛΟΥ,ΣΤΕΠΕΡ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ΣΩΣΤΕ ΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ ΝΑ ΠΝΙΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Na doyme eksw?
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Rofindelver
Support member
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2005 2:44 pm
Τοποθεσία: Αγ.Δημητριος Αθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rofindelver »

ΞΕΡΕΙΣ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΤΙ ΑΠ΄ΕΞΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ΄ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΣΑΜΠΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΚΟΤΖΙΑΣ ΝΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΑΝ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΒΑΖΩ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ.........
Άβαταρ μέλους
Peiratis620
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 06, 2006 11:33 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Peiratis620 »

Γεια χαρά σας παιδιά. Μολις χθες σας βρηκα... και είπα να μπώ στο Club.
Πες μου λίγο τι μοντέλο είναι το αυτοκίνητο? Πριν το 96? Για μεταχειρισμένο δεν ξέρω.. ομως ισως μπορέσω να σε βοηθήσω με ανακατασκευής. Ουτως ει άλλως καινούριος δεν νομίζω οτι υπάρχει.
panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis »

υπαρχει και η λυση του να παρεις ενα καθαρο και να πας να σου τον
προγραμματισουν οπως θες εσυ...
υπαρχουν βελτ. οικοι και εδω στην Ελλαδα που μπορουν να σου κανουν
τετοια δουλεια...
ισως ξεφευγεις απο θεμα χρηματων αλλα αν εχεις σκοπο ενα δυνατο αμαξι
και σωστα φτιαγμενο τοτε αξιζει...

οταν το ειχα ψαξει για το δικο μου (προηγουμενο μου) οι τιμες παιζαν
καπου στο 1000αρικο...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Rofindelver
Support member
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2005 2:44 pm
Τοποθεσία: Αγ.Δημητριος Αθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rofindelver »

ΑΥΤΟ ΑΠ'ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΟ ΚΟΤΖΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ.Ο ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΡΙΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΕΦΟΠΛΙΣΤΗΣ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΦΕΡΕ ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΑ ΤΟ 2000 ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΕΙ Η ΑΔΕΙΑ ΤΟΥ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ .ΣΤΟ ΚΟΤΖΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑΤΙ 620 ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΤΟ'ΧΩ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΕΛΛΑΔΑ ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ'ΧΕ ΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΔΑΝ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΜΟΥ'ΠΑΝ ΓΙΑ 99 ΜΟΝΤΕΛΟ
Άβαταρ μέλους
Peiratis620
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 06, 2006 11:33 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Peiratis620 »

Λοιπόν με 500 ευρώ περίπου βρίσκεις εγκέφαλο ανακατασκευής. Είναι σαν καινούριοι και έχουν και ένα χρόνο εγκύηση. Απλά πρέπει να δώσεις τον δικό σου πίσω.
Πάντως το βρίσκω εντελώς αντιεπαγγελματικό να σου αλλάζουν όλο το αυτοκίνητο χωρις να αναλαμβάνουν κξαμία ευθύνη....
Γιαννηs MG-est1924
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 07, 2006 7:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Γιαννηs MG-est1924 »

EXEIS DIKIO RE PEIRATI 620 OXI MONO ANTIEPAGELMATIKO EWS APARADEKTO THA ELEGA EGW :x :x :x ALLAZOUME ANTALLAKTIKA MA AN DEN DOUME DIAFORA,VAZOUME TA PALAIA PALI PISW STO AMAKSI. :x :? DEN ALLAZOUME OTI EXEI KAI DEN EXEI..... :?: :?: PANTWS KAI EGW GIA EGEFALO TO KOBW
MG est1924 - LIFE IS TOO SORT, NOT TO..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Peiratis620
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 06, 2006 11:33 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Peiratis620 »

Φίλε Γιάννη MGF το Σαββατοκύριακο σκεφτόμουν την περίπτωση σου. Από ότι καταλαβαίνω από αυτά που λές πρέπει να είναι θέμα MAP Sensor. Στους MEMS 1.9 ο MAP Sensor είναι ενσωματομένος στον εγκέφαλο :cry: Βέβαια υπάρχει περίπτωση ο MAP Sensor να μήν έχει σωστό σήμα. Οπώτε δες τα σωληνάκια υποπίεσης του εγκέφαλου. Μήπως έχει λάδια, είναι βουλωμένο ή έχει κάποιο σπάσιμο.
Τέλος χαλασμένος MAP Sensor είναι η πίο διαδεδωμένη βλάβη στους εγκεφάλους SPi 1.6MPi, 1.9MPi, 1.9T. Το καλό είναι ότι το συνεργείο σου, αν έχει Testbook, μπορεί να τον μετρήσει για να έισαι σίγουρος ότι είναι χαλασμένος ο εγκέφαλος.
Άβαταρ μέλους
Peiratis620
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 06, 2006 11:33 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Peiratis620 »

Sorry μάλλον εννωούσα τον Rofindelver αντί του Giannis-MGF
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες