ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

General board
Απάντηση
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

panagiotis έγραψε:ο Λουρμπας ειναι εξουσιοδοτημενος ή απλα εξειδικευμενος...;;;
με την εγγυηση τι παιζει;
Thn eggyhsh thn parexei h SPORTS CARS AE poy eisagei kai Porsche
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis »

δε ρωτησα γενικα τι παιζει, απλα αν δεν ηταν εξουσιοδοτημενος...
αν και κανονικα δεν πρεπει να παιζει ρολο, αλλα αντε βρες ακρη...
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

Ο Λούρμπας είναι εξουσιοδοτημένος.
Πάντως υπάρχει ένα μικρό μπέρδεμα γιατί στα τιμολόγια η ονομασία της επιχείρησης είναι ΜΑΝΙΑ νομίζω. Πάντως όταν είδε το πρόβλημα με το φλας μου (το οποίο το έχω παραμελήσει) μου είπε να το αλλάξουμε και να το βάλουμε στην εγγύηση, οπότε 100% είναι εξουσιοδοτημένος
Life is too short not to...
Dionisis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 08, 2005 5:21 am
Τοποθεσία: ΜΟΣΧΑΤΟ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dionisis »

Δεν θα εκφέρω άποψη για εκεί που δεν έχω πάει το αμάξι μου γιατί από ιστορίες έχω ακούσει πολλά αλλά εμένα με ενδιαφέρει στο αμάξι μου ο άλλος να κάνει με μεράκι ΟΤΙ και να κάνει...Αυτος είναι ο πρόλογος.Το κυρίως θέμα λοιπόν...Μακριά από Χαριτάκη!Το πήγαινε η μητέρα μου για 5 χρόνια εκεί και οι άνθρωποι είναι τελείως αντιεπαγγελματίες.Δεν ξέρω αν είναι λόγω κακής συντήρησης αλλά το αμάξι έκαψε φλάτζα κεφαλής πολύ σύντομα.Είχε χαλασμένο βεντιλατέρ και κανείς δεν είχε πάρει πρέφα.Άλλαζε δίσκους,μπουζί,κολάρα,φίλτρα και άλλα πολλά λες και ήταν λάδια.Και...όταν το πήγα για να αλλάξει φλάτζα κεφ. βαριόταν το παλικαράκι και όταν το πήρε η μητέρα μου και ήρθε σπίτι,άνοιξα το καπώ κατα τύχη την άλλη μέρα και είδα το καπάκι από το βαρελάκι του ψυγείου πάνω στην βάση των αμορτισέρ!Καλό;Δεν χρειάζεται να πω τι είχε γίνει...φαντασία έχετε.Δεν ξαναπάτησα λοιπόν εκεί.Τώρα για τους υπόλοιπους μόνο για Λουρμπα και Βώσσο έχω γνώμη.Στον Βώσσο το πηγαίνω εγώ και δεν νομίζω πως θα αλλάξει αυτό πριν αλλάξω αμάξι.Για τον Λούρμπα δεν το έχω ψάξει πολύ,εκτός από ένα φιλαράκι που έχει έρωτα με τα mini και το πήγαινε εκεί,μου είπε ότι ο Λούρμπας εκτός από το ότι δεν ασχολείτε ποια ο ίδιος,πέρα από εξαιρετικές περιπτώσεις πελατών (παίζει μεγάλο ρόλο για μένα αυτό) βαρέθηκε την δουλειά του.Ξέρει πολλά ο άνθρωπος αλλά δεν θα το ψάξει και πολύ.Επίσης περι club που προαναφέρατε συμφωνώ με τον Κωνσταντίνο.Αυτό που με περαξένεψε με τον Λουρμπα είναι γιατί τόση φασαρία ξαφνικά περί club αλλά και συμμετοχή στο Acropolis ενώ μέχρι το auto excelixis ο μόνος που ασχολήθηκε με το club (να κατεβάσει ο Αντώνης το αμάξι του εννοω) ήταν ο Βώσσος.
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

Κοίτα τυπικά ο Λούρμπας είναι εκεί στο συνεργείο πάντα, σαν αρχιμηχανικός, δεν νομίζω πια να λερώνει τα χέρια του εύκολα. Αυτό δεν με απασχολεί γιατί είναι εκεί να κοιτάζει τους υπόλοιπους και να τους συμβουλεύει/διορθώνει/κλπ. Ο Λούρμπας πρέπει να έκανε άνοιγμα όταν έφτιαξε το κλαμπ, αλλά του ήρθε στραβά με το κλείσιμο της εταιρίας. Αν θυμάστε και η sportscar είχε αρχήσει επιθετική πολιτική για να ανεβάσει το πρεστίζ του ονόματος με διαφημίσεις στους δρόμους, περιοδικά ακόμα και τηλεόραση (τηλεόραση δεν θυμάμαι ποτέ στο παρελθόν να είχε ξαναγίνει). Επίσης ήταν και η χρονιά που έγινε και το εννιαίο με τα ZR 105. Και τότε κλείνει η εταιρία. Προφανώς οικονομικά γαμήθηκαν όλοι τους. Οι περισσότεροι αντιπρόσωποι συνεχίζουν να ζουν περισσότερο από τα land rover που κανονικά δεν θα έπρεπε να συστεγάζονται με τα mg-rover μιας και φτιάχνονται από τη ford. Ο Λούρμπας μιας και είναι Αγ. Αναργύρους και δεν παίζουν και πάρα πολλά land rover εκεί (προσωπική εκτίμιση) το γύρισε σε κάθετο συγκρότημα mazda, αλλά τουλάχιστον κράτησε το εξουσιοδοτημένο συνεργείο για MG-Rover. Μέχρι να ξαναρχίσουν να βγαίνουν σε παραγωγή τα MG και Austin από την Nanjing και τα Rοver από τη SAIC και να γίνουν και απαραίτητες συνεργασίες για αντιπροσώπους (η λογική λέει πως θα τα πάρει και τα 2 ένας γιατί μιλάμε για τα ίδια αυτοκίνητα) όλα είναι πολύ ρευστά, αλλά ταυτόχρονα και στάσιμα. Εδώ μόλις έκλεισε η μαμά εταιρία όλοι οι αντιπρόσωποι έτρεχαν να πουλήσουν ότι τους είχε μείνει σε στοκ, όπως έκανε και η ίδια η sportscars. Το μόνο 20% προκαταβολή και 60 πραγματικές άτοκες δόσεις είναι προσφορά που δεν γίνεται εύκολα, γιατί η καθαρή παρούσα αξία του αυτοκινήτου πέφτει πάρα πολύ. Ενώ και οι αντιπρόσωποι έκαναν ακόμα μεγαλύτερες προσφορές. Θυμάμαι ο Τζώρτζης μου έκανε κάπου ακόμα 1000 ευρώ έκπτωση για ένα μπλε σκούρο που είχε στην πίσω αυλή του σε στοκ, αλλά δεν το πήρα γιατί ήθελα μαύρο. Επίσης θυμάμαι ότι ο Τζώρτζης έχει ακόμα και τώρα στη βιτρίνα του ένα ZT πριν το facelift (με τα στρογγυλά τα φώτα). Ποιος θα το αγοράσει πχ αυτό τώρα αν δεν του κάνουν μια σοβαρή έκπτωση τουλάχιστον 20 % και ίσως και ένα σέρβις γιατί το αυτοκίνητο είναι μίνιμουμ 2 χρόνια έξω από το εργοστάσιο και λάδια, υγρά φρένων, αντιψυκτικό κλπ θέλουν ήδη άλλαγμα.
Εγώ όσο έχω ακόμα την εγγύηση (1.5 χρόνο ακόμα) θα το πηγαίνω στον Λούρμπα για τα κανονικά του σέρβις. Μετά θα δείξει, αν και νομίζω πως θα συνεχίσω εκεί αν συνεχίσει να έχει το επίπεδο που έχει.
Περιμένω όμως και προσφορές μεγάλες αν ξαναρχίσουν εισαγωγές MG/Rover/Austin από άλλη εταιρία εκτός της Sportscar ειδικά αν έχουμε 2 αντιπροσωπείες ξεχωριστές για να μαζέψουν πελάτεία για σέρβις, γιατί στην ουσία από εκεί ζουνε.
Life is too short not to...
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Elega oti tha grapso gia 4-5 sinergeia alla den ta thimame ola pou voskoun kai pos legontai oi katoxoi.Opote ksekiname o ksenos pou exei proanaferthei einai kalos san douleia alla paidia ena pragma exo na po i times tou astronomikes,Paulis dimitris arxika larisa meta athina kai telika katelikse volo me tin friki pou efage athina me ta sinergeia poli kalos san douleia kanonikes times,Natsios xristos kozani poli kali douleia(den exo kanei akoma kati poli trelo gia na po teleia) se times aristes kai einai kana 2 akoma pou tha prepei na rotiso ton patera mou to eixe paei autos giati den thimame pou einai.Oso gia ton lourmpa kai ton vosso thelo na mou pei kapoios dieuthinsis kai tilefona
Εικόνα
marios620ti
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Ιαν 05, 2009 8:11 pm
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από marios620ti »

ΜΑΓΚΕΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΝΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΡΙΑ
ΣΤΑ ROVER.ΚΑΛΥΒΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ROVER , MG , LANDROVER.
ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ROVER ΣΑΝ ΤΗ ΠΑΛΑΜΗ ΤΟΥΣ.ΠΑΛΙΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΤΗΣ ΒΙΑΜΑΞ!
ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΚΕΙ.ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΘΑ ΣΑΣ
ΠΕΙΣΗ!!
Άβαταρ μέλους
.ΓΙΩΡΓΟΣ.
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 27, 2008 1:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα-Α.Κυψελη
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από .ΓΙΩΡΓΟΣ. »

marios620ti έγραψε:ΜΑΓΚΕΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΝΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΡΙΑ
ΣΤΑ ROVER.ΚΑΛΥΒΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ROVER , MG , LANDROVER.
ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ROVER ΣΑΝ ΤΗ ΠΑΛΑΜΗ ΤΟΥΣ.ΠΑΛΙΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΤΗΣ ΒΙΑΜΑΞ!
ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΚΕΙ.ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΘΑ ΣΑΣ
ΠΕΙΣΗ!!
Πες μας σε παρακαλω λεπτομερειες για το που ειναι και τηλεφωνο!!! :sreering:
marios620ti
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Ιαν 05, 2009 8:11 pm
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από marios620ti »

ΦΙΛΕ ΓΙΩΡΓΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΣΤΗΝ ΠΑΛΙΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 230
ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 210 5759904.ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΟΤΙ
ΧΡΕΙΑΣΤΗΣ!!!!
Tolis24
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2009 10:49 pm
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από Tolis24 »

ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ Ο ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΦΤΗΝΟΣ!!!! :burn:
Rover 25 2001 1.4 103hp!
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης