Υγραέριο

Questions
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Υγραέριο

Δημοσίευση από crAss »

Gas fc έγραψε:
crAss έγραψε:Τα πράγματα είναι απλά με το υγραέριο...κερδίζεις ΠΟΛΛΑ χρήματα από τη μειωμένη κατανάλωση βενζίνης, χάνεις περίπου 30% σε απόδοση (ίσως και παραπάνω) αν πεις να οδηγήσεις γρήγορα. Για αργές μετακινήσεις στην πόλη το βλέπεις ότι έχει πέσει σε απόδοση, αλλά δεν είναι κάτι τραγικό και σίγουρα δεν ενοχλεί.
Όλα αυτά με δεδομένο ότι έχουν μπει σε συνεργείο που ξέρουν και με εξαρτήματα ποιοτικά.
Παλια συνεβαινε αυτο με την αποδοση το καινουριο συστημα αποδιδει και λιγο καλυτερα.
Είσαι σίγουρος? Ξέρω ότι χαμηλά έχει λίγο καλύτερες ροπές. Αλλά αν κοφτιάσεις τα μοτέρ μας στις 7000+ σαλ δεν νομίζω ότι θα πάρεις τα ίδια άλογα με τη βενζίνη.
Life is too short not to...
Gas fc
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 477
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2007 9:29 pm
Τοποθεσία: Ιλιον Αττικη
Επικοινωνία:

Re: Υγραέριο

Δημοσίευση από Gas fc »

crAss έγραψε:
Gas fc έγραψε:
crAss έγραψε:Τα πράγματα είναι απλά με το υγραέριο...κερδίζεις ΠΟΛΛΑ χρήματα από τη μειωμένη κατανάλωση βενζίνης, χάνεις περίπου 30% σε απόδοση (ίσως και παραπάνω) αν πεις να οδηγήσεις γρήγορα. Για αργές μετακινήσεις στην πόλη το βλέπεις ότι έχει πέσει σε απόδοση, αλλά δεν είναι κάτι τραγικό και σίγουρα δεν ενοχλεί.
Όλα αυτά με δεδομένο ότι έχουν μπει σε συνεργείο που ξέρουν και με εξαρτήματα ποιοτικά.
Παλια συνεβαινε αυτο με την αποδοση το καινουριο συστημα αποδιδει και λιγο καλυτερα.
Είσαι σίγουρος? Ξέρω ότι χαμηλά έχει λίγο καλύτερες ροπές. Αλλά αν κοφτιάσεις τα μοτέρ μας στις 7000+ σαλ δεν νομίζω ότι θα πάρεις τα ίδια άλογα με τη βενζίνη.
Μου το εχει πει και ο Βωσσος που βαζει κι'ολας.
http://www.facebook.com/TopotheteseisPh ... Systematon" onclick="window.open(this.href);return false;
stratos25
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 16, 2007 1:56 am
Επικοινωνία:

Re: Υγραέριο

Δημοσίευση από stratos25 »

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.Με τις θερμοκρασιες που αναπτυσωνται στην μηχανη δεν υπαρχει περιπτωση να μας δωσει την φλατζα στο χερι;;;με την χρηση υγραερου;εχω επισης ακουσει οτι σε αλουμινιενους κινητηρες δεν κανει το υγραεριο.τα λεω αυτα γιατι και εγω ενδιαφερομαι για την χρηση του και φοβαμαι λιγο μην αλλαζω καθε λιγο και λιγακι φλατζα....αν καποιος το εχει δοκιμασει στα rover χωρις προβλημα ας μας διαφωτισει.ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 11:07 am
Επικοινωνία:

Re: Υγραέριο

Δημοσίευση από antonis132 »

stratos25 έγραψε:ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.Με τις θερμοκρασιες που αναπτυσωνται στην μηχανη δεν υπαρχει περιπτωση να μας δωσει την φλατζα στο χερι;;;με την χρηση υγραερου;εχω επισης ακουσει οτι σε αλουμινιενους κινητηρες δεν κανει το υγραεριο.τα λεω αυτα γιατι και εγω ενδιαφερομαι για την χρηση του και φοβαμαι λιγο μην αλλαζω καθε λιγο και λιγακι φλατζα....αν καποιος το εχει δοκιμασει στα rover χωρις προβλημα ας μας διαφωτισει.ευχαριστω
Δεν θα παθει τιποτα
<<με την χρηση υγραερου;εχω επισης ακουσει οτι σε αλουμινιενους κινητηρες δεν κανει το υγραεριο>> Μην το πεις αυτο πουθενα εξω θα γελανε μεχρι πρωιας!(τι εννοεις; ολοι οι κινητηρες εχουν κεφαλη αλουμινιου και απο το '99 και επειτα το 99% των κινητηρων εχουν μπλοκ αλουμινιου)
Απλως δεν ακους διαδεδομενα να βαζουν υγραεριο σε ροβερ ειτε γιατι ειναι λιγοι ιδιοκτητες/κανουν λιγα χιλιομετρα/τους απασχολει περισσοτερο το θεμα αξιοπιστιας παρα οικονομιας
Εικόνα
stratos25
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 16, 2007 1:56 am
Επικοινωνία:

Re: Υγραέριο

Δημοσίευση από stratos25 »

ευχαριστω πολυ μαλλον θα ειμαι απο τους λιγουσ roveristes που θα βαλουν υγραεριο ......και ο Θεος βοηθος.....με 85 λεπτα το αεριο σε σχεση με 1,75 την βενζινη τουλαχιστον εδω κατω στο Ηρακλειο δε παιζει να κυκλοφορω με βενζινη....επισης αν ξερετε κανενα καλο συνεργειο για περαστικα υγραεριου στο Ηρακλειο θα σας ημουν υποχρεος.ευχαριστω
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Υγραέριο

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Βρηκα κατι πολυ ωραιο το οποιο θα επιλυσει τα θεματα με το υγραεριο και εχει να κανει με πια αμαξια παρουσιασαν προβλημα με το υγραεριο http://manologlou-gas.blogspot.com/2011 ... .html#more" onclick="window.open(this.href);return false;
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pamvou
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2010 12:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Υγραέριο

Δημοσίευση από pamvou »

stratos25 έγραψε:ευχαριστω πολυ μαλλον θα ειμαι απο τους λιγουσ roveristes που θα βαλουν υγραεριο ......και ο Θεος βοηθος.....με 85 λεπτα το αεριο σε σχεση με 1,75 την βενζινη τουλαχιστον εδω κατω στο Ηρακλειο δε παιζει να κυκλοφορω με βενζινη....επισης αν ξερετε κανενα καλο συνεργειο για περαστικα υγραεριου στο Ηρακλειο θα σας ημουν υποχρεος.ευχαριστω
Φιλε στρατο αμα βρεις κανα καλο στο ηρακλειο πες μου και μενα γιατι ενδιαφερομαι... δεν παει αλλο με την βενζινη... :spao:
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης