Τρόμπα υδραυλικού τιμονιού, μπορώ να την αλλάξω?

Problems
Άβαταρ μέλους
parios
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2007 1:40 am
Τοποθεσία: mandra-attikhs
Επικοινωνία:

Re: Τρόμπα υδραυλικού τιμονιού, μπορώ να την αλλάξω?

Δημοσίευση από parios »

Σε βλέπω για τροχαλία!
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
JohnnybOlsi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 1:24 pm
Τοποθεσία: Πυργος
Επικοινωνία:

Re: Τρόμπα υδραυλικού τιμονιού, μπορώ να την αλλάξω?

Δημοσίευση από JohnnybOlsi »

δλδ?
μια τροχαλια, μια ιμαντας, μια τα υγρα τελικα μηπως πρεπει να αλαξω ολη τη τρομπα???? :spao: :spao: :spao: :spao: :spao: :spao: :spao: :spao: :spao: :spao: :spao: :spao: :spao:
Εικόνα
Sli 1.4 103 PS stock
JohnnybOlsi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 1:24 pm
Τοποθεσία: Πυργος
Επικοινωνία:

Re: Τρόμπα υδραυλικού τιμονιού, μπορώ να την αλλάξω?

Δημοσίευση από JohnnybOlsi »

Παιδια, για να σας εξιγισω αλη μια μπας και καταλαβοθμε τι φταιει, ακουγετε σαν χυτρα ταχυτητας και δεν σταματαει οσο δουλεβει η μηχανη! αν δω οτι δεν καταφερνω τιποτα τοτε θα παω στον μαστορα,,, :despair:
Εικόνα
Sli 1.4 103 PS stock
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 11:07 am
Επικοινωνία:

Re: Τρόμπα υδραυλικού τιμονιού, μπορώ να την αλλάξω?

Δημοσίευση από antonis132 »

τον ιμαντα τον αλλαξες;
αν ναι τοτε λυνεις τον ιμαντα και γυρνας τον τεντωτηρα και την αντλια με το χερι οποιο παραγει περισσοτερο θορυβο χρειαζεται αλλαγη,περισσοτερες πιθανοτητες να ειναι χαλασμενος ο τεντωτηρας
εχεις εργαλεια για να το κανεις; θελει σηκωμα ο δεξιος τροχος,λυσιμο και 13 πολυγωνο......αν δεν το εχεις πηγαινε σε μηχανικο ειναι ζορικο το σημειο :smok:
Εικόνα
JohnnybOlsi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 1:24 pm
Τοποθεσία: Πυργος
Επικοινωνία:

Re: Τρόμπα υδραυλικού τιμονιού, μπορώ να την αλλάξω?

Δημοσίευση από JohnnybOlsi »

οχ... καλα... εργαλεια δεν εχω αλλα θα εβρισκα απο κανα φηλο, να σικοσω τον τροχο ομος και να μπω κατο απο το αμαξι μου φενετε λιγο σκουρο γιατι δεν εχω ξανα επιχειρηση κατι τετιο οποτε παω στον μαστορα. για το μονο που ανισιχω ομος ειναι οτι φοβαμε μην με γδαρει γιατι πριν λιγο καιρο που ειχα περασει απο την αντιπροσοπια να παρω κατι αλο ετυχε και ρωτισα τον μηχανικο και χωρης καν να ανοιξει το καπο και να κειταξει μου ειπε οτι θελει αλαγμα ολοκλιρη η τρομπα και οτι θα μου κοστιση γυρο στα 80 euro. γιατι να αλαξει ολη την τρομπα αν φταιει μονο ο ημαντας η ο τεντωτηρας?? :shock:
Εικόνα
Sli 1.4 103 PS stock
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 11:07 am
Επικοινωνία:

Re: Τρόμπα υδραυλικού τιμονιού, μπορώ να την αλλάξω?

Δημοσίευση από antonis132 »

γιατι δεν πας να παρεις και μια αλλη γνωμη;
Εικόνα
JohnnybOlsi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 1:24 pm
Τοποθεσία: Πυργος
Επικοινωνία:

Re: Τρόμπα υδραυλικού τιμονιού, μπορώ να την αλλάξω?

Δημοσίευση από JohnnybOlsi »

Αυτο θα κανω! Θα παω σε αλο μαστορα αυριο κιολας...
Εικόνα
Sli 1.4 103 PS stock
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Τρόμπα υδραυλικού τιμονιού, μπορώ να την αλλάξω?

Δημοσίευση από nikolas »

JohnnybOlsi έγραψε:οχ... καλα... εργαλεια δεν εχω αλλα θα εβρισκα απο κανα φηλο, να σικοσω τον τροχο ομος και να μπω κατο απο το αμαξι μου φενετε λιγο σκουρο γιατι δεν εχω ξανα επιχειρηση κατι τετιο οποτε παω στον μαστορα. για το μονο που ανισιχω ομος ειναι οτι φοβαμε μην με γδαρει γιατι πριν λιγο καιρο που ειχα περασει απο την αντιπροσοπια να παρω κατι αλο ετυχε και ρωτισα τον μηχανικο και χωρης καν να ανοιξει το καπο και να κειταξει μου ειπε οτι θελει αλαγμα ολοκλιρη η τρομπα και οτι θα μου κοστιση γυρο στα 80 euro. γιατι να αλαξει ολη την τρομπα αν φταιει μονο ο ημαντας η ο τεντωτηρας?? :shock:
Φίλε μου, όση καλή διάθεση και να έχουμε, δεν μπορούμε ούτε να κάνουμε διάγνωση της βλάβης από τον υπολογιστή ούτε να επισκευάσουμε το αυτοκίνητό σου..
Από την αρχή σου εξηγήσαμε τι μπορεί να φταίει και ρώτησες αν μπορείς να το κάνεις μόνος σου..
Επειδή προφανώς φαίνεται ότι δεν μπορείς και όσο και αν προσπαθήσουμε, αν τη μία κάνει σαν χύτρα, την άλλη σαν κατσαρόλα, την παράλλη σαν τρομπόνι δεν πρόκειται να σου πούμε ποτέ με σιγουριά ότι φταίει συγκεκριμένο εξάρτημα..πήγαινε σε έναν μηχανικό να σου αλλάξει ό,τι χρειάζεται..
Και αν αυτόν που έχεις εσύ υπόψιν δεν τον εμπιστεύεσαι, πες μας από ποια περιοχή είσαι, να δούμε αν μπορούμε να σου προτείνουμε κάποιον μηχανικό για σίγουρα..
JohnnybOlsi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 1:24 pm
Τοποθεσία: Πυργος
Επικοινωνία:

Re: Τρόμπα υδραυλικού τιμονιού, μπορώ να την αλλάξω?

Δημοσίευση από JohnnybOlsi »

nikolas έγραψε:
JohnnybOlsi έγραψε:οχ... καλα... εργαλεια δεν εχω αλλα θα εβρισκα απο κανα φηλο, να σικοσω τον τροχο ομος και να μπω κατο απο το αμαξι μου φενετε λιγο σκουρο γιατι δεν εχω ξανα επιχειρηση κατι τετιο οποτε παω στον μαστορα. για το μονο που ανισιχω ομος ειναι οτι φοβαμε μην με γδαρει γιατι πριν λιγο καιρο που ειχα περασει απο την αντιπροσοπια να παρω κατι αλο ετυχε και ρωτισα τον μηχανικο και χωρης καν να ανοιξει το καπο και να κειταξει μου ειπε οτι θελει αλαγμα ολοκλιρη η τρομπα και οτι θα μου κοστιση γυρο στα 80 euro. γιατι να αλαξει ολη την τρομπα αν φταιει μονο ο ημαντας η ο τεντωτηρας?? :shock:
Φίλε μου, όση καλή διάθεση και να έχουμε, δεν μπορούμε ούτε να κάνουμε διάγνωση της βλάβης από τον υπολογιστή ούτε να επισκευάσουμε το αυτοκίνητό σου..
Από την αρχή σου εξηγήσαμε τι μπορεί να φταίει και ρώτησες αν μπορείς να το κάνεις μόνος σου..
Επειδή προφανώς φαίνεται ότι δεν μπορείς και όσο και αν προσπαθήσουμε, αν τη μία κάνει σαν χύτρα, την άλλη σαν κατσαρόλα, την παράλλη σαν τρομπόνι δεν πρόκειται να σου πούμε ποτέ με σιγουριά ότι φταίει συγκεκριμένο εξάρτημα..πήγαινε σε έναν μηχανικό να σου αλλάξει ό,τι χρειάζεται..
Και αν αυτόν που έχεις εσύ υπόψιν δεν τον εμπιστεύεσαι, πες μας από ποια περιοχή είσαι, να δούμε αν μπορούμε να σου προτείνουμε κάποιον μηχανικό για σίγουρα..
οκ Νικολα! Εχεις δικιο, τ παρακανα λιγο... ειμαι απο πυργο ηλειας αλλα δεν νομιζω ν εχουμε καναν πυργιοτη στο φορουμ, θα παω σε μηχανικο και θα σας πω τι εφταιγε.... ευχαριστω για τν χρωνο σας παντος :up: :up:
Εικόνα
Sli 1.4 103 PS stock
JohnnybOlsi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 1:24 pm
Τοποθεσία: Πυργος
Επικοινωνία:

Re: Τρόμπα υδραυλικού τιμονιού, μπορώ να την αλλάξω?

Δημοσίευση από JohnnybOlsi »

SOLVED! Τελικά το ρουλεμανακι ήταν, ο τεντοτιρας δηλαδή, έκανε θόρυβο γιατί ήταν στα τελευταία του μέχρι που έφυγε τελείως από τι θέση του σταμάτησε ο θόρυβος και το τιμόνι έγινε μηχανικό, το έφτιαξα όμως και τώρα όλα κομπλέ! ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σας!
Εικόνα
Sli 1.4 103 PS stock
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης