Νερά στο πορτ παγκαζ !

Problems
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Blademaster007
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Δευ Ιαν 24, 2011 11:06 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Νερά στο πορτ παγκαζ !

Δημοσίευση από Blademaster007 »

Καλησπέρα σε όλο το forum!Σας παρακαλώ πάρα πολύ άμα γνωρίζετε κάτι να βοηθήσετε γιατί δεν πάει άλλο!!Πριν κάμποσους μήνες είχα ένα rover 214 si 92 μοντέλο και να μην τα πολυλογώ έμπαζε νερά το πορτ παγκαζ! Άκρη δεν βρήκα ποτέ μου οσο και να έψαξα από που μπαίνουν και έτσι υπέθεσα και εγώ οτι ήταν από την ηλιοροφη και το παράτησα!Το αμαξάκι μου το τράκαραν και τώρα πήρα άλλο ένα ίδιο, χωρίς ηλιοροφη το οποίο συνειδητοποίησα οτι μπάζει και αυτό νερά!! :flam: Μήπως ξέρει κανένας από που μπαίνουν τα νερά μπας και κλείσω την τρύπα γιατί γίνονται και τα πίσω τζάμια χάλια από την υγρασία??
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας..
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νερά στο πορτ παγκαζ !

Δημοσίευση από nikolas »

Έχεις πίσω υαλοκαθαριστήρα...?? αν ναι..πετάει νερό κανονικά το πιτσιλιστίρι...??
darkgsi
Support member
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 10:32 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Re: Νερά στο πορτ παγκαζ !

Δημοσίευση από darkgsi »

Το ιδιο προβλημα ειχα και γω καποια εποχη αν δεν βρισκεις κατι αλλο κανε και αυτο....Στον πισω προφυλακτηρα αν τον βγαλεις εχει δυο εξαερισμους δεξια και αριστερα... μην τους καταργησεις βγαλτους (αν θυμαμε καλα ειναι με πριτσινια) καθαρισε τους και μονωσε καλα το σημειο που παταει πανω στην λαμαρινα αυτο ειναι και το σημειο που βαζει νερα... κανε κλικ στη πρωτη φωτο και θα καταλαβεις...
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Blademaster007
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Δευ Ιαν 24, 2011 11:06 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Νερά στο πορτ παγκαζ !

Δημοσίευση από Blademaster007 »

Το πιτσιλιτιρι πετάει κανονικά νερό! Όσο για τον εξαερισμό θα το δοκιμάσω και θα αναφέρω αποτελέσματα εντός των ημερών!! Ευχαριστώ!!
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας..
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Νερά στο πορτ παγκαζ !

Δημοσίευση από i-VTec »

Είτε από τα λάστιχα της πίσω πόρτας (πορτ μπαγκαζ) ή μπορεί και από μη στεγανό πίσω τζάμι...
Εικόνα
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Νερά στο πορτ παγκαζ !

Δημοσίευση από kostas200vi »

Blademaster007 έγραψε:Καλησπέρα σε όλο το forum!Σας παρακαλώ πάρα πολύ άμα γνωρίζετε κάτι να βοηθήσετε γιατί δεν πάει άλλο!!Πριν κάμποσους μήνες είχα ένα rover 214 si 92 μοντέλο και να μην τα πολυλογώ έμπαζε νερά το πορτ παγκαζ! Άκρη δεν βρήκα ποτέ μου οσο και να έψαξα από που μπαίνουν και έτσι υπέθεσα και εγώ οτι ήταν από την ηλιοροφη και το παράτησα!Το αμαξάκι μου το τράκαραν και τώρα πήρα άλλο ένα ίδιο, χωρίς ηλιοροφη το οποίο συνειδητοποίησα οτι μπάζει και αυτό νερά!! :flam: Μήπως ξέρει κανένας από που μπαίνουν τα νερά μπας και κλείσω την τρύπα γιατί γίνονται και τα πίσω τζάμια χάλια από την υγρασία??
Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ καποια στιγμή, μετά από πολύ ψάξιμο ανακάλυψα ότι έμπαζε νερό από τα πίσω φανάρια, το αφρώδες υλικό που είχε το φανάρι για να εφαρμόζει στο σασί είχε φθαρεί και έβαζε νερά, έβγαλα το αφρώδες υλικό και έβαλα λαστιχόκολλα της 3Μ επανω στο φανάρι το άφησα να στεγνώσει και το έβαλα, κανε ένα έλεγχο και στις λαστιχένιες τάπες κάτω από τα φανάρια εάν έχουν φθορά βάλε και εκεί λαστιχόκολλα.

Εικόνα
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες