Κιβωτιο 5η και οπισθεν

Problems
Απάντηση
Spiros77
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 7:03 pm
Τοποθεσία: Αν. Αττικη
Επικοινωνία:

Κιβωτιο 5η και οπισθεν

Δημοσίευση από Spiros77 »

Γεια σας παιδια. Εντελως ξαφνικα αποκτησα ενα προβληματακι με το κιβωτιο. Συγκεκριμενα η 5η κουμπωνει αρκετα δυσκολα, ενω η οπισθεν το αντιθετο, αρνειται πεισματικα να ξεκουμπωσει :;T . Τωρα απο οτι υποψιαζομαι κατι με το μοχλικο πρεπει να παιζει και το κακο ειναι οτι ειναι δυσκολη η προσβαση εκει.
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 11:07 am
Επικοινωνία:

Re: Κιβωτιο 5η και οπισθεν

Δημοσίευση από antonis132 »

Ακριβως το ιδιο πραγμα εχω παθει με αλλο αυτοκινητο και λειτουργει ετσι τα τελευταια 100.000χιλιομετρα
Το εχω παθει και εγω,εχοντας ιδανικη θερμοκρασια ο κινητηρας και το σασμαν βαζω μπρος να ξεπαρκαρω και μου κρατησε μεσα την οπισθεν και μετα απο 15λεπτα απελπισιας τον 'χτυπησα' το λεβιε για να την ελευθερωσει και την 5η μετα απο 50.000κμ την επαιρνε με θορυβο
Αν το βρεις πες μας τι ειναι(αν το κοβεις κατι απο το μοχλο), η καμμια βαση του σασμαν
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SPOOKY1998
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Πέμ Απρ 03, 2008 7:47 pm
Επικοινωνία:

Re: Κιβωτιο 5η και οπισθεν

Δημοσίευση από SPOOKY1998 »

Δεν μπορω να σε βοηθησω απλα θα σου πω οτι και εμενα η πεμπτη γρατζουναει οταν μπαινει απο τοτε που εχω το αμαξι (5 χρονια) και η οπιστεν μπαινει ψιλοδυσκολα.Κανενα προβλημα ομως.....
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Κιβωτιο 5η και οπισθεν

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Συγχρονιζε ειναι το ποιο πιθανον μιας και εγω εχω θεμα να μην μπαινει καμια φορα η πρωτη και η οπισθεν βεβαια με διπλοσυμπλεκταρισμα νιωθει λιγο καλυτερα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 11:07 am
Επικοινωνία:

Re: Κιβωτιο 5η και οπισθεν

Δημοσίευση από antonis132 »

Πανο η οπισθεν και η πρωτη δεν εχουν συγχρονιζε απλα αλλαζεις το γραναζι οταν δημιουργει προβλημα,γαλλικο σασμαν made by peugeot :lol:
Εικόνα
spar@
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2008 6:01 pm
Επικοινωνία:

Re: Κιβωτιο 5η και οπισθεν

Δημοσίευση από spar@ »

βαλε μια καλη βαλβολινη και δες απ την ταπα αν εχει ρινισματα κλπ, μετα ελεγχεις βασεις και τα μοχλικα, μετα πηγαινεις στον παλιατζη και παιρνεις ενα μεταχειρισμενο σασμαν!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Semrush [Bot] και 1 επισκέπτης