free lander

Questions
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
rewas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2007 10:19 pm
Τοποθεσία: τριπολη
Επικοινωνία:

free lander

Δημοσίευση από rewas »

Χαιρετω την παρεα και θετω μερικες ερωτησεις...
Ειναι αξιοπιστο το νεο freelander η εχεις προβληματα με την φλατζα του οπως ο προκατοχος του? Γενικα βγαζει καποια προβληματα? Ξερει καποιος να μου πει την καταναλωση του εντως και εκτος πολης? Μου αρεσε παρα πολυ το συγκεκριμενο μοντελο http://www.car.gr/classifieds/cars/view/460875/" onclick="window.open(this.href);return false; (δεν εχω φωτο γιαυτο βαζω αγγελια σαν φωτο) για τους εσωτερικους του χωρους για το desin στο εσωτερικο αλλα και η εξωτερικη του εμφανιση που δινει κυρος, αλλος ενας λογος δε, ειναι τα 1800κυβικα του και το χαμηλοτερο(σε συγκρση με το 2λιτρο) σημα του.
Αν υπαρχει καποιος που να το εχει στην κατοχη του θα ηθελα μερικες αποψεις... επισης ξερει κανεις αν μπορουμε να βαλουμε ενα μεγαλυτερο μοτερ στην πορεια και τι θα εχουμε να αντιμετωπισουμε?
Παντως απο μουρι ειναι πολυ ωραια, σκεφτομαστε να το αγορασουμε για τον πατερα μου και κανω μια ερευνα για να δω τι με περιμενει..
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: free lander

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος αυτα τα free lander βγαζουνε προβλημα σε σασμαν και καινε φλατζες αμα θελεις μπορω να ρωτησω τον μηχανικο εδω στην κοζανη να σιγουρευτω για το μοντελο αν ειναι αυτο και τι προβληματα βγαζει και να σου πω γτ τα εχει δουλεψει αυτα τα ριμαδια
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
rewas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2007 10:19 pm
Τοποθεσία: τριπολη
Επικοινωνία:

Re: free lander

Δημοσίευση από rewas »

ναι φιλε μου αν δεν ειναι κοπος θα με ενδιεφερε και μια γνωμη μηχανικου.
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: free lander

Δημοσίευση από kostas200vi »

PaNoSGR έγραψε:Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος αυτα τα free lander βγαζουνε προβλημα σε σασμαν και καινε φλατζες αμα θελεις μπορω να ρωτησω τον μηχανικο εδω στην κοζανη να σιγουρευτω για το μοντελο αν ειναι αυτο και τι προβληματα βγαζει και να σου πω γτ τα εχει δουλεψει αυτα τα ριμαδια
Αυτός ο μηχανικός που σου διάλυσε το Rover είναι ? :;T
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 11:07 am
Επικοινωνία:

Re: free lander

Δημοσίευση από antonis132 »

Φιλε μου αν παρεις αυτο το μοντελο ακριβως που μας δειχνεις στη φωτογραφια ειναι το Freelander 1 το facelifting και οχι το Freelander 2.
Αυτη η εκδοση facelifting μας συματοδοτει και τη χρονικη περιοδο που η Landrover πουληθηκε στη Ford και πρωτοδοκιμαστηκε η πολυφημισμενη καινουρια φλατζα της Landrover.
Εγω σου δινω το οκ απο πλευρας φλατζας να το παρεις και για το φοβο των 'ιουδαιων' βγαλε μια καρτα καυσαεριων απο δημοσιο κτεο για να δεις τι γινεται απο θεμα κινητηρα.
Απο θεμα κιβωτιου 'ναι μεν αλλα' δηλαδη δεν προκειται να σε 'κρεμασει' αν εσυ δεν το επιδιωξεις.Αν εισαι νευρικος τυπος και κοπανας την πρωτη και τη δευτερα τοτε τα συγχρονιζε του συγκεκριμενου κιβωτιου θα σε 'ξεσκισουν'
Δυο τρια πραγματακια να προσεχεις σε αυτο το αυτοκινητο και θα το ευχαριστηθεις εσωτερικο ανωτερης κλασης , κινητηρας που αρπαζει απο τα χαμηλα και ιδιαιτερα ξεκουραστο στα ταξιδια!!!!!!!!!
Εικόνα
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: free lander

Δημοσίευση από i-VTec »

kostas200vi έγραψε:
PaNoSGR έγραψε:Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος αυτα τα free lander βγαζουνε προβλημα σε σασμαν και καινε φλατζες αμα θελεις μπορω να ρωτησω τον μηχανικο εδω στην κοζανη να σιγουρευτω για το μοντελο αν ειναι αυτο και τι προβληματα βγαζει και να σου πω γτ τα εχει δουλεψει αυτα τα ριμαδια
Αυτός ο μηχανικός που σου διάλυσε το Rover είναι ? :;T

:P :P :P :P :P :P

Πέστα γιατί θα τον βρίσω... :;T
Εικόνα
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: free lander

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Οχι αυτος ο μηχανικος ετσι για να κλεισετε τα στοματα σας αμαν
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: free lander

Δημοσίευση από nikolas »

Ειδικά τα freelander καταπονούνται πολύ με τη φλάντζα συναρτήσει ενδεχομένως και του βάρους του αμαξώματος..Προφανώς μιλάμε για 1.8 kseries οπότε δε βλέπω γιατί να διαφέρει το συγκεκριμένο..Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις για μεγαλύτερο μοτέρ και γιατί όχι diesel αφού λογικά μπορείς να το δικαιολογήσεις εκτός Αθήνας
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 11:07 am
Επικοινωνία:

Re: free lander

Δημοσίευση από antonis132 »

nikolas έγραψε:Ειδικά τα freelander καταπονούνται πολύ με τη φλάντζα συναρτήσει ενδεχομένως και του βάρους του αμαξώματος..Προφανώς μιλάμε για 1.8 kseries οπότε δε βλέπω γιατί να διαφέρει το συγκεκριμένο..Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις για μεγαλύτερο μοτέρ και γιατί όχι diesel αφού λογικά μπορείς να το δικαιολογήσεις εκτός Αθήνας

Πετρελαιο 2.0 φοραει τον M47R αυτος δεν πρεπει να καιει φλατζα επειδη ειναι παραπλησιος με αυτα που φορανε τα BMW αν δεν κανω λαθος , τι λες;
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
rewas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2007 10:19 pm
Τοποθεσία: τριπολη
Επικοινωνία:

Re: free lander

Δημοσίευση από rewas »

Καλησπερα(η καλημερα?) τελικα δεν πηραμε τπτ μιας και επαθε ζημια η κλουβα που μας δινει ψωμι οποτε τα πλανα υποχωρισαν.
Τωρα με την καινουρια νομοθεσια σχετικα με τα σηματα θα δουμε και για 2λιτρο αλλα οχι πετρελειο μιας και ανεβωκατευενει πολλες φορες ο πατερας μου Αθηνα, οσο για το κυβωτιο...εγω ναι θα το διαλυσω σιγουρα :beer: γιαυτο δεν θα το παιρνω και αν το παιρνω(καμιααααααααα φορα και αυτο λογο κυρους που εχει το αμαξι) θα το πηγαινω κοκοκο μεσα στην πολη.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες