Μεγάλα Προβλήματα!!!

Problems
giorgos_tios
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 15, 2006 5:29 pm
Τοποθεσία: athens n.ionia
Επικοινωνία:

Μεγάλα Προβλήματα!!!

Δημοσίευση από giorgos_tios »

Χτες παω να ξεκινήσω από φανάρι,κάτω ήταν βρεγμένα,σπιναρει το αυτοκίνητο.
Ακούγονται κάποιοι περίεργοι ήχοι,βάζο 2a όλα καλά μέχρι εκεί.βάζω τρίτη και ο λεβιές κουνιότανε περίεργα και το αμάξι δεν απέδιδε.άρχισε να μυρίζει καμένο και σταμάτησα στην άκρη.Για να μην το κάνω βιβλίο αυτή την στιγμή οι ταχύτητες μπαίνουν κανονικά,δυσκολεύεται στο ξεκίνημα με περίεργους μεταλλικούς ηχους.
Όταν γύρισα σπίτι ξαναμύρισε καμένο στο παρκάρισμα και έχασε σχεδόν όλη την βαλβολινη.
p.s. όταν το ανάβω με νεκρά χωρίς ταχύτητα στην αρχή για 5sec το αυτοκίνητο κουνιέται σαν να θέλει να ξεκινήσει!!!
Ζητω συγγνώμη για το τεράστιο post αλλα έχω χέστει απο τον φοβο μου μην είναι τίποτα τρελό γιατί δεν παίζουν πολλά $!!
ευχάριστο οποιον μπει στο κόπο να το διάβασει και να μου δόσει τα φώτα του!!!

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

ο συμπλέκτης πατιέται κανονικά?φίλε μου..σαν πρώτη σκέψη μου έρχεται μήπως έσπασες δίσκο πλατώ και δεν αποσυμπλέκει..αλλά δε ξέρω αν αυτό θα δικαιολογούσε να χάνεις βαλβολίνες..πάντως από το ενδεχόμενο να έχεις σπάσει κανένα σασμάν καλύτερα να είναι ο δίσκος..
αν έχεις πάντως οδική βοήθεια καλύτερα χρησιμοποίησε την μην γίνουν χειρότερα τα πράγματα αφού έχασες και τις βαλβολίνες..
ότι και να'ναι πάντως περαστικά να είναι και εύχομαι με όσο το δυνατόν μικρότερο κόστος..

giorgos_tios
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 15, 2006 5:29 pm
Τοποθεσία: athens n.ionia
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giorgos_tios »

Ο συμπλέκτης πατιέται κανονικά!!!
Οι ταχυτητες μπαινουν αλλα υπαρχει μεγαλη ασαφια και ασταθια στον λεβιε!
Υπάρχει περιπτωση να ειναι διαφορικο??
Τους δισκους τους απορριπτω σχεδον γιατι εγινε απο την μια στιγμή στην αλλη.
Τι να πω,εκτος αν εγιναν ολα μαζι!!!
:cry: :cry: :cry: :cry:
Αν καποιος εχει καμια ιδέα ας την πει.
Ευχαριστω πολύ Νικόλα για το ενδιαφέρον...

silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

periergous netallikous ixous ekane kai tou patera mou otan xalasan ta granazia protis deuteras sto sasman tou.Bebaia den allakse sasman alla leme tora,ekeinou den exane balbolines
Εικόνα

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

Ασχημες αναμνήσεις...99% σασμάν. Στο παλιό μου το Ibiza είχα αλλάξει σύνολο 3 μαζί με το μαμά και σε αυτόν που το πούλησα πήγε και το ξανάλλαξε.
Μια συμβουλή από μένα. Μπορεί να είναι ακριβότερο αλλά βρες κάποιον να σου το κάνει ρεκτιφιέ σαν καινούργιο και μην βάλεις μεταχειρισμένο. Δεν ξέρεις που βρισκόταν πριν. Το δεύτερο που είχα βάλει εγώ μετα βίας έβγαλε 20.000 κμ και έτσι μέσα σε ενάμισι χρόνο τελικά πλήρωσα παραπάνω από ότι θα είχα δώσει για επισκευή του.
Life is too short not to...

giorgos_tios
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 15, 2006 5:29 pm
Τοποθεσία: athens n.ionia
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giorgos_tios »

Αν ηταν σαζμαν θα μπορουσα να αλλαζω κανονικα ταχυτητες???
Οπως το εχω εγω στο μυαλο μου αν ειχε σπασει κατι στο σασμαν θα ακουγα συνεχεια θόρυβο και δεν θα μπορούσα να το κινήσω.
Χθες το έφερα από το praktiker μέχρι την καλογρέζα!!!

Άβαταρ μέλους
machos_si
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Τρί Ιαν 24, 2006 10:39 pm
Τοποθεσία: κερατσινι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από machos_si »

πολυ πιθανων ειναι να εσπασε το ρουλεμαν του δισκου.γιατι κ σε εναν φιλο μου σε ενα 106 το ιδιο εκανε.. για τις βαλβολινες δεν ξερω αλλα ελπιζω αν εσπασε το ρουλεμαν μην σου εκανε ραγισμα στο καρτερ..αλλα κ αυτο να εγινε μπορει να κολιεται με argon...
http://www.aquazone.gr/forums/index.php ... 18029&st=0" onclick="window.open(this.href);return false;

DJ Giorgio
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 669
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2004 8:22 am
Τοποθεσία: Aθήνα-Σκόπελος
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από DJ Giorgio »

Να σου πω και γω την γνωμη μου αν και δεν ξερω αν στεκει για τα δικα μας αυτοκινητα! Ενας φιλοσ μου με clio ειχε το ιδιο προβλημα! Ασαφια στον λεβιε και μυριζε καμενο! το προβλημα ηταν οτι ειχε σπασει η βαση του σασμαν!(δεν ξερω ομως αν τα δικα μας εχουν βαση σασμαν...)
Εικόνα
Summer 2005... Skopelos!!!!
Car: Rover 214si (1996)
Hp: 103+ κατι λιγα!

giorgos_tios
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 15, 2006 5:29 pm
Τοποθεσία: athens n.ionia
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giorgos_tios »

DJ Giorgio έγραψε:Να σου πω και γω την γνωμη μου αν και δεν ξερω αν στεκει για τα δικα μας αυτοκινητα! Ενας φιλοσ μου με clio ειχε το ιδιο προβλημα! Ασαφια στον λεβιε και μυριζε καμενο! το προβλημα ηταν οτι ειχε σπασει η βαση του σασμαν!(δεν ξερω ομως αν τα δικα μας εχουν βαση σασμαν...)
Εισαι μεσα φιλε μου.
Τελικα ειχε σπασει το καρτερ του σασμαν,απο χτυπημα οπως ειπε ο μηχανικος,απο οπου εχασε και τις βαλβολινες!!!
Κατα τα αλλα ηθελε αλλαγη σετ συμπλεκτη...
Το συνολο των παραπανω 420 ευρο εκ των οποιων τα 80 ηταν ενα μεταχειρισμενο καρτερ
κατι τσιμουχες,βιδακια,παξιμαδια,βαλβολινες και τα ρεστα
και φυσικα η ΕΡΓΑΣΙΑ!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Ενταξει τουλαχιστων αλλαξα και το σετ το οποιο ηταν κοντα να αλλαχθει...
Ποια η γνωμη σας...??? :?: :?: :?:

panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis »

giorgos_tios έγραψε:Ποια η γνωμη σας...??? :?: :?: :?:
αν ηταν καλα τα λεφτα;
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες