Γνωριζει κανεις απο nissan

andreas
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2006 5:21 am
Τοποθεσία: Eyboia
Επικοινωνία:

Re: Γνωριζει κανεις απο nissan

Δημοσίευση από andreas »

Φιλε Αντωνη μιλας για Αlmera N15?
Τριθυρο ειναι?
Αν δεν παραδωσεις πινακιδες ποσο θα το εδινες?
Ενδιαφερεται ενας γνωστος.

Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: Γνωριζει κανεις απο nissan

Δημοσίευση από antonis132 »

Πενταθυρο ειναι και δεν εχει τιποτα επιπλεον εξοπλισμο ουτε καν ηλεκτρικα παραθυρα
Θα βγαλω τις πινακιδες και θα το κρατησω 'μπαλαντερ' σε περιπτωση που 'σκασει' -παθει καποια ακριβη ζημια το ροβερακι
Μην ξεχναμε οτι το ροβερακι εχει 200.000χλμ και εχει συμπιεση ακομη ο κινητηρας ενω το almera κοντευει τα 300.000χλμ και δεν γεμιζει η 4η του οπως παλια ισως και σε αυτο να οφειλεται η σχετικα υψηλοτερη καταναλωση (περιπου 1.4λ/100) πιθανον λογω χαμηλης συμπιεσης
Αλλιως απο μηχανικα ειναι αριστο δεν πασχει σε καποιο σημειο χτυπας μιζα και φευγεις χωρις εγνοιες απο θεμα αξιοπιστιας!
Γιατι δεν παιρνετε κανενα ροβερακι απο τα παιδια που πουλανε στο club στην τελικη το βαζετε και ενα 1.8vi !!!!
Εικόνα

andreas
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2006 5:21 am
Τοποθεσία: Eyboia
Επικοινωνία:

Re: Γνωριζει κανεις απο nissan

Δημοσίευση από andreas »

Ειναι γιαπωνεζοφιλος και ψαχνει για φθηνο τριθυρο να το κανει καμια 400αρα αλογακια...

Άβαταρ μέλους
rewas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2007 9:19 pm
Τοποθεσία: τριπολη
Επικοινωνία:

Re: Γνωριζει κανεις απο nissan

Δημοσίευση από rewas »

Αμτωνη nissanakias ως το κοκκαλο ειμαι δεν αλλαζω ρε φιλε εδω βασικα πηγα να γραψω τον φιλο μου τον Στεφανο που εχει rover αλλα εκεινος την εκανε και εμεινα εγω και μιας και ειναι ευχαριστη και καλη παρεα τα παιδια μπαινω που και που και εκανα και παρουσιαση κιολας!!!!
Οσο για τον ga14de και διαλυμενο μοτερ τι να σου πω ρε φιλε? το καθε αμαξι ειναι οπως το δουλεψεις φαντασου οτι εχω ανοιξει Ε13s και ηταν ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ μεσα μονο η φλατζα ειχε ραγισει στις 305τκμ αλλα αλλαξα ολο το μοτερ μιας και δεν μου εφθανε το γκαζι του....
Οσο για την καταναλωση του Ν15 ειναι απλα αστορνομικη....ρωτα τον Χρηστο απο την Σπαρτη ποσο καιει με το δικο του...σιγουρα καποιο προβλημα υπαρχει με το μοτερακι σου αλλα θα σου προτινα να μην το ψαχνεις και απλως να βαλεις αλλο μοτερ τωρα που βρωμισε ο τοπος απο αυτα τα μοτερ το βρισκεις και με 300ευρω, βλεπεις γιναν ολοι vvl-ακηδες.

Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: Γνωριζει κανεις απο nissan

Δημοσίευση από antonis132 »

Οκ φιλε στον GA14DE βρηκα σε τι οφειλονταν η υψηλη σχετικα καταναλωση σε ενα κομμενο σωληνα υποπιεσης της βαλβιδας ανακυκλωσης καυσαεριων με αποτελεσμα να μην ανοιγει,το Σαββατο μια που ειχα χρονο ανοιξα και καθαρισα την πεταλουδα γκαζιου την βαλβιδα IACV και την βαλβιδα ανακυκλωσης καυσαεριων (ειχαν πιασει 'πουρι' οπως οι σωληνες της σομπας ,εκανα σχολαστικο καθαρισμα 1ωρα!)
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες