Μακριά Από Το Πάρκινγκ Του "ΘΕΑ"

Απάντηση
Dimis 414
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 11:18 pm
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Μακριά Από Το Πάρκινγκ Του "ΘΕΑ"

Δημοσίευση από Dimis 414 »

Δανείζομαι ένα άρθρο από το http://www.s2ki.com/forums/" onclick="window.open(this.href);return false; που θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα ή έχει συμβεί σε κάποιους.

"Καλησπέρα (μόνο καλή δεν είναι) σε όλους και σε όλες.

Έχω πολύ καιρό να γράψω στο forum και απλά παρακολουθώ ανελειπώς τα όσα γράφονται.

Πήρα την απόφαση να γράψω αυτό το topic γιατί συνέβη κάτι που με έχει κάνει να σκάσω και θέλω να σας ενημερώσω για να αποφύγετε τις κακοτοπιές.

Λοιπόν τα πράγματα έχουν ως εξής.

Παρασκευή βράδυ κανονίζω με την παρέα μου να πάμε να διασκεδάσουμε στο "ΘΕΑ".
Φτάνω στο πάρκινγκ του μαγαζιού με το S και το δίνω σε ένα παρκαδόρο ο οποίος το παίρνει και το παρκάρει λίγο πιο δίπλα από την είσοδο.
Μέχρι εκεί όλα καλά.
Βγαίνοντας από το μαγαζί να φύγω βλέπω οτι το S έχει μετακινηθεί (αργότερα κατάλαβα γιατί).
Δεν δίνω σημασία, παίρνω τα κλειδιά, η ειρωνία είναι οτι πληρώνω και 10 ευρώ, μπαίνω στο αμάξι, έρχεται ένας παρκαδόρος και τραβάει ένα αμάξι που είχε βάλει κάθετα μπροστά στο δικό μου (επίσης μετά κατάλαβα γιατί υπήρχε εκεί) και φεύγω.
Φτάνω σπίτι μου, παρκάρω, κλειδώνω και απομακρυνόμενος γυρίζω και ρίχνω μια ματιά στο S και τι να δω.....
ο μπροστινός μου προφυλακτήρας ήταν κομμάτια.

Το αποτέλεσμα.....

Ο προφυλακτήρας είναι για πέταμα και το κόστος αντικατάστασής του 400 ευρώ (είναι πολυεστερικός και κομμάτι του body kit της c-west που φοράω).

Το κακό όμως δεν έχει τελειωμό.

Σήμερα που έβγαλα τον προφυλακτήρα τι να δω...

Έχει "πάρει" η τραβέρσα του ψυγείου και έχουν φύγει από την θέση τους κάποιες κυψέλες του a/c, το οποίο πάω αύριο να ελέγξω (σε ένα πρώτο έλεγχο λειτουργίας, δουλέυει χωρίς να χάνει).

Τα σημάδια που υπάρχουν στον προφυλακτήρα δείχνουν οτι "παίζανε" με το αυτοκίνητο και το έσκασαν με πολλά πάνω σε κάτι σαν πεζοδρόμιο αφού είναι χτυπημένο κάτω.

Για να καταλάβετε με πόση δύναμη το έσκασαν αρκεί να δείτε πως έγιναν οι δύο λάμες 3 χιλιοστών που έδεναν τον προφυλακτήρα πάνω στο σασί.

Τώρα εξηγείτε γιατί το είχαν μετακινήσει και γιατί είχαν βάλει άλλο αυτοκίνητο κάθετα μπροστά του όταν πήγα να το πάρω.

Το λάθος ήταν οτι δεν το είδα πριν το πάρω, αν και πάλι δεν ήταν και πολύ σίγουρο οτι θα έβγαζα άκρη.

Τις σκέψεις μου για αυτόν που το έκανε δεν θα τις γράψω γιατί τότε θα πρέπει να διαγραφεί το topic.

Απλά απορώ.....

Δεν το αφήνουμε στον δρόμο για να μην μας κάνουν καμιά ζημιά και το αφήνουμε σε πάρκινγκ, πληρώνουμε να μας το προσέχουν και το αποτέλεσμα.....
το παίρνουν, κάνουν τις μ@λ@κίες τους και μας το καταστρέφουν.

4 χρόνια το προσέχω σαν τα μάτια μου, δεν του έχω κάνει το παραμικρό και βρέθηκε ένας μπ@στ@ρδος να μου το διαλύσει.

Δεν ξέρω τι άλλο να πω.

Κάποια στιγμή αν έχω κουράγιο θα ανεβάσω φωτογραφίες.

Να προσέχετε και ευχαριστώ που με ακούσατε.

Καλό σας απόγευμα."
Εικόνα


...English Power !

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Μακριά Από Το Πάρκινγκ Του "ΘΕΑ"

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Μωρέ καλά κάνω εγώ και δεν πέρνω s2000....
:P :P :P :P :P :P
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Μακριά Από Το Πάρκινγκ Του "ΘΕΑ"

Δημοσίευση από nikolas »

Τραγικό..πραγματικά ξενέρωμα να το προσέχεις σαν τα μάτια σου, και δίνοντας το σε πάρκινγκ για "φύλαξη" να το παίρνεις πίσω έτσι..!! Δε νομίζω ότι είναι βέβαια κάτι που μπορεί να συμβαίνει αποκλειστικά στο "ΘΕΑ" :flam: :flam: :flam: :flam: Και όπως λέει και το παιδί, ούτε μπορείς να βγάλεις και άκρη..ακόμα και αν το είχε αντιληφθεί επιτόπου.. :spao:

saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Re: Μακριά Από Το Πάρκινγκ Του "ΘΕΑ"

Δημοσίευση από saikoe39 »

εγω το ροβερ....το αφηνω παντου....και σχεδον παντα οταν ειναι να βγω βραδυ.....ροβερ power...το αφηνω.....τους λεω παιδια....προσοχη μην σας καει ανεβαζει θερμοκρασια....
:-D :-D
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..

Άβαταρ μέλους
fotis power
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2008 3:08 pm
Τοποθεσία: peristeri
Επικοινωνία:

Re: Μακριά Από Το Πάρκινγκ Του "ΘΕΑ"

Δημοσίευση από fotis power »

saikoe39 έγραψε:εγω το ροβερ....το αφηνω παντου....και σχεδον παντα οταν ειναι να βγω βραδυ.....ροβερ power...το αφηνω.....τους λεω παιδια....προσοχη μην σας καει ανεβαζει θερμοκρασια....
:-D :-D
:P :P :P
Εικόνα turbo only in photoshop

jeanpoul
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1713
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:37 pm
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι,Χανιά
Επικοινωνία:

Re: Μακριά Από Το Πάρκινγκ Του "ΘΕΑ"

Δημοσίευση από jeanpoul »

Δεν πληρωνω σε παρκιν με τπτ!!!!στη χειροτερη περιπτωση παρκαρω εγω κ παιρνω κ κλειδια
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες