Run what you bring

Αν φτιαχνόταν μια πίστα αποκλειστικά και μόνο για street racing, με maximum συμμετοχή τα 50ευρώ, πόσο συχνά θα την επισκεπτόσασταν?

Ποτέ
4
24%
1-2 φορές το χρόνο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
1-2 φορές το 6μηνο
6
35%
1 φορά το μήνα
6
35%
1 φορά ανά 15ήμερο
1
6%
κάθε βδομάδα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 17

Lefteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:54 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris »

Το δικο μου εχει γινει το δτωχο κουδουνιστρα απο τις γουβες και τα σαμαρακια στην Αμφιαλη.Εχει και μια γουβα στο φτερο του συνοδηγου καθως και χτυπημενο προφυλακτηρα.Αν το βαλω και σε πιστα με βλεπω να μενω με το τιμονι στο χερι (και με φουσκωμενο αεροσακο )..........
panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis »

λεω ποτε αν και θα πηγενα μια φορα εστω, απο περιεργια.
αυτο γιατι το streetracing ειναι streetracing και δεν νομιζω
οτι μπορει να το αντικαταστησει μια πιστα η κατι παρομοιο,
οταν πετυχενεις καποιον στον δρομο/φαναρι/στροφη... δεν
μπορεις να του πεις ''...ξερεις υπαρχει μια πιστα, παμε
καλυτερα εκει...'' αυτα ειναι της στιγμης, το στημενο δεν
εχει νοημα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

μα, αν δε κάνω λάθος το κλασσικό επιχείρημα όσων αρέσκονται στο streetracing είναι ότι δεν υπάρχει ένας οργανωμένος χώρος που να μπορούνε να πάνε για αυτό αναγκαστικά γίνεται ό,τι γίνεται στους δρόμους. Όσο για το αυθόρμητο της κόντρας έχω να πω ότι οι "most wanted" κόντρες είναι κατά κανόνα συμφωνημένες σε συγκεκριμένο μέρος και ώρα..το να πετύχεις κάποιον τυχαία σε ένα φανάρι και να θέλετε να κάνετε ένα άνοιγμα μέχρι το επόμενο, προφανώς και δε θα πείτε να "πεταχτείτε" λίγο μέχρι την πίστα (ευτυχώς ή δυστυχώς)
και επειδή όπως εμείς έχουμε δικαίωμα να θέλουμε να ξεκ@υλώνουμε στο δρόμο, έτσι έχει και ο μέσος οδηγός το δικαίωμα και την απαίτηση να μπορεί να κυκλοφορήσει με ασφάλεια στους δρόμους, γι'αυτό λέω ότι μια τέτοια πρωτοβουλία θα ήταν η χρυσή τομή.
Προς Θεού δε προσπαθώ να σου αλλάξω γνώμη απλά λέω πως τα βλέπω εγώ τα πράγματα γι'αυτό εξάλλου έβαλα και poll για δω τις διαφορετικές θέσεις του κάθε ατόμου.
panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis »

και επειδή όπως εμείς έχουμε δικαίωμα να θέλουμε να ξεκ@υλώνουμε στο δρόμο, έτσι έχει και ο μέσος οδηγός το δικαίωμα και την απαίτηση να μπορεί να κυκλοφορήσει με ασφάλεια στους δρόμους, γι'αυτό λέω ότι μια τέτοια πρωτοβουλία θα ήταν η χρυσή τομή.
δεν διαφωνω μαζι σου.

αυτους που αρέσκονται στο streetracing δεν θα τους δεις σε οργανωμένους χώρους, εκτος και αν οργανωμένο χώρο εννουμε ενα χώρο σε καποιο σημειο εκτος κυκλοφοριας χωρις ομως εισοδο η κατι τετοιο και ανοιχτο προς τον οποιοδηποτε επι 24ωρου, αλλα και παλι εχω τις αμφιβολιες μου.
ο κοσμος θελει να παει το βραδακι να αραξει να δει, να κανει κανα ανοιγματακι να φαει το βρωμικο του και να παει για υπνο...
ετσι το βλεπω εγω, ειναι η γνωμη μου.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες