Διαφωνίες

Issues and Problems related to our Site and Forum

Θέλετε ενότητα για διαφωνίες/μαλλιοτραβήγματα?

Το δημοψήφισμα λήγει την Κυρ Απρ 10, 2011 5:33 pm

Ναι
6
40%
Όχι
9
60%
 
Σύνολο ψήφων: 15

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Διαφωνίες

Δημοσίευση από nikolas »

χωρίς πολλά πολλά, επειδή έχει καταντήσει κουραστικό, να χαλάνε θέματα και συζητήσεις με διαφωνίες είτε είναι σημαντικές είτε ανούσιες, αν επιθυμείτε την δημιουργία ή όχι ενότητας που θα μαλλιοτραβιέστε ελεύθερα, χωρίς ωστόσο προσωπικές προσβολές, ψηφίστε.

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Διαφωνίες

Δημοσίευση από kostas200vi »

Νομίζω ότι αυτή η ψηφοφορία είναι άνευ ουσίας.......
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 10:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Διαφωνίες

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Το ιδιο πιστευω και εγω....

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Διαφωνίες

Δημοσίευση από nikolas »

Θα ήταν, αν συμπεριφερόντουσαν όλοι σαν ενήλικοι και όχι σαν παιδάκια που τους πήραν την καραμέλα, γι'αυτό σε 10 μέρες που λήγει, ανάλογα με την "λαϊκή ετυμηγορία" θα δημιουργηθεί ή όχι η ενότητα. Βαρέθηκα να γεννιούνται θέματα και διαφωνίες από ανύπαρκτες καταστάσεις, επειδή διάφοροι δεν έχουν που να ξεσπάσουν, και βρίσκουν σαν λύση το φόρουμ, και την ασφάλεια του υπολογιστή..
Και να ξέρουν, ορισμένοι, ότι πριν κάνουν τροποποίηση κάποια δημοσίευσή τους, ή ακυρώσουν ένα μήνυμα που έστειλαν, υπάρχουν κάποιοι άλλοι που έχουν προλάβει ήδη να τα διαβάσουν..και αηδίασαν με το πόσο χαμηλά μπορούν να πέσουν..

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Διαφωνίες

Δημοσίευση από kostas200vi »

nikolas έγραψε:Θα ήταν, αν συμπεριφερόντουσαν όλοι σαν ενήλικοι και όχι σαν παιδάκια που τους πήραν την καραμέλα, γι'αυτό σε 10 μέρες που λήγει, ανάλογα με την "λαϊκή ετυμηγορία" θα δημιουργηθεί ή όχι η ενότητα. Βαρέθηκα να γεννιούνται θέματα και διαφωνίες από ανύπαρκτες καταστάσεις, επειδή διάφοροι δεν έχουν που να ξεσπάσουν, και βρίσκουν σαν λύση το φόρουμ, και την ασφάλεια του υπολογιστή..
Και να ξέρουν, ορισμένοι, ότι πριν κάνουν τροποποίηση κάποια δημοσίευσή τους, ή ακυρώσουν ένα μήνυμα που έστειλαν, υπάρχουν κάποιοι άλλοι που έχουν προλάβει ήδη να τα διαβάσουν..και αηδίασαν με το πόσο χαμηλά μπορούν να πέσουν..
Νικόλα, εχω την εντυπωσει ότι παρασύρεσαι και με την συγκεκριμένη αντίδρασή σου (πχ η ψηφοφορία) δείχνεις ανάλογη συμπεριφορά, ας πέσουν λίγο οι τόνοι δεν εγινε κάτι τραγικό και ανεπανόρθωτο.
Επειδή το κακό έχει παραγίνει, προτείνω κάθε τι άσχετο με τις Αγγελίες στο συγκεκριμένο τόπικ να διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση, γιατί όντος υπάρχει μια ελαστικότητα (σε αντίθεση με άλλα forum) και γράφουμε ότι μας κατέβει.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Διαφωνίες

Δημοσίευση από i-VTec »

kostas200vi έγραψε:
nikolas έγραψε:Θα ήταν, αν συμπεριφερόντουσαν όλοι σαν ενήλικοι και όχι σαν παιδάκια που τους πήραν την καραμέλα, γι'αυτό σε 10 μέρες που λήγει, ανάλογα με την "λαϊκή ετυμηγορία" θα δημιουργηθεί ή όχι η ενότητα. Βαρέθηκα να γεννιούνται θέματα και διαφωνίες από ανύπαρκτες καταστάσεις, επειδή διάφοροι δεν έχουν που να ξεσπάσουν, και βρίσκουν σαν λύση το φόρουμ, και την ασφάλεια του υπολογιστή..
Και να ξέρουν, ορισμένοι, ότι πριν κάνουν τροποποίηση κάποια δημοσίευσή τους, ή ακυρώσουν ένα μήνυμα που έστειλαν, υπάρχουν κάποιοι άλλοι που έχουν προλάβει ήδη να τα διαβάσουν..και αηδίασαν με το πόσο χαμηλά μπορούν να πέσουν..
Νικόλα, εχω την εντυπωσει ότι παρασύρεσαι και με την συγκεκριμένη αντίδρασή σου (πχ η ψηφοφορία) δείχνεις ανάλογη συμπεριφορά, ας πέσουν λίγο οι τόνοι δεν εγινε κάτι τραγικό και ανεπανόρθωτο.
Επειδή το κακό έχει παραγίνει, προτείνω κάθε τι άσχετο με τις Αγγελίες στο συγκεκριμένο τόπικ να διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση, γιατί όντος υπάρχει μια ελαστικότητα (σε αντίθεση με άλλα forum) και γράφουμε ότι μας κατέβει.
+1
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Διαφωνίες

Δημοσίευση από nikolas »

Κώστα στην δημοσίευση που σβήστηκε και αλλάχτηκε ξέρεις τι γραφόταν?
Ειρωνευόταν ο Αλέξανδρος την Ζωή (για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους και να μη κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας) με πολύ δεικτικό τρόπο, τόσο για την επιλογή της να αγοράσει δύο αυτοκόλλητα για τα οποία ουσιαστικά την έβριζε, και ακόμα και για το γεγονός ότι ήταν "support member". Αν είναι δυνατόν να κατηγορείται κάποιος και να γίνεται αντικείμενο ειρωνείας επειδή συμβάλει στην οικονομική ενίσχυση του club.
Προσωπικά, η ψήφος μου, είναι να μη γίνει τέτοια ενότητα και το λέω ξεκάθαρα, γιατί θεωρώ ότι ρίχνει το επίπεδο του forum, αλλά επειδή ορισμένοι εκλαμβάνουν την ελαστικότητα και την σχετική ατιμωρησία σαν πρόσφορο έδαφος για να γράφουν ό,τι θέλουν, το έθεσα σαν θέμα απόφασης όλων σας, για το τι είδους forum θέλετε.
Οι αγγελίες, ήταν απλά η αφορμή, εφόσον και οι δύο παρακολουθείτε ενεργά το forum, ξέρετε σε πόσες άλλες περιπτώσεις αναφέρομαι.

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Διαφωνίες

Δημοσίευση από kostas200vi »

Εγώ δεν πρόλαβα να διαβάσω το μήνυμα του Αλέκου που διέγραψε, αλλά εάν πρόσβαλε την Ζωή οφείλει μια συγνώμη.
Αδιαμφισβήτητα στο Forum καποιες φόρες (άκρος επιεικώς) επικρατεί ένα μπάχαλο, εκμεταλλευόμενοι την ελαστικότητα που υπάρχει, γράφουμε όπου θέλουμε και ότι μας κατέβει (συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου),χωρίς να λαμβάνουμε υπόψην τους κανόνες του forum, καλό είναι να συμβάλουμε όλοι ώστε να διορθωθεί αυτή η κατάσταση και επαναλαμβάνω τα άσχετα μηνύματα να σβήνονται χωρίς προειδοποίηση.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Διαφωνίες

Δημοσίευση από R414 »

είναι πικρή αλήθεια ότι όσα forum έχουν αγγελίες αργά η γρήγορα γίνονται διaμαχες μεταξύ μελών και admin..
άρχισε και εδώ δυστυχώς.. :despair:

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Διαφωνίες

Δημοσίευση από nikolas »

Κώστα, έρχεσαι στα λόγια μου, υπάρχουν κάποιοι κανόνες, που πρέπει να τηρούνται, και να μην λαμβάνεται η όποια ελαστικότητα ως αδυναμία επιβολής των κανόνων. Είναι ευθύνη όλων μας με τη συμπεριφορά μας και τα όσα γράφουμε, να προστατέψουμε την εικόνα και το επίπεδο του forum.
Σχετικά με τη δημοσίευση, εμένα με εξόργισε πραγματικά και περιμένω τη συγνώμη προς τη Ζωή είτε δημόσια είτε μέσω μεταξύ τους συνεννόησης.

R414 (συγνώμη που δεν απευθύνομαι με το όνομά σου, μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή) έχεις δίκιο. Το πιο καλό αλλά εξαιρετικά αυστηρό σύστημα που έχω συναντήσει σχετικά με τις αγγελίες, είναι το άμεσο κλείδωμά τους μετά την δημοσίευση, και η όποια αλλαγή να γίνεται με συνεννόηση με κάποιον moderator/admin. Το θεωρώ εξαιρετικά αυστηρό, αλλά αν δεν μπορεί ο καθένας να συγκρατήσει τον εαυτό του, τότε θα γίνει με αυστηρότερους κανόνες.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Site and Forum”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες