Δημοσίευση προσφορών από εταιρείες..

Issues and Problems related to our Site and Forum
Απάντηση

Να προστεθεί ενότητα στο forum με προσφορές εταιρειών προς τα μέλη?

Συμφωνώ
24
89%
Διαφωνώ
3
11%
 
Σύνολο ψήφων: 27

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση προσφορών από εταιρείες..

Δημοσίευση από nikolas »

Όπως είναι λογικό και αναμενόμενο, προσεγγίζουν το club διάφορες εταιρείες (κυρίως μέσω email) οι οποίες δίνουν ορισμένες προσφορές-εκπτώσεις σε κάποια προϊόντα τους, σχετικά με την αυτοκίνηση. Θέλετε να δημιουργηθεί μια ενότητα όπου θα παραθέτονται αυτές οι προσφορές από τις αντίστοιχες εκάστοτε εταιρείες?
Το θέτω σε μορφή δημοψηφίσματος, γιατί έχει να κάνει κατά πόσο ενδιαφέρει τα μέλη μια τέτοια κίνηση, και πως μπορεί να τους φανεί χρήσιμη. Αν συμφωνείτε να φτιαχτεί μια τέτοια ενότητα στο forum θα γίνει, αν πάλι όχι, το ξεχνάμε.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν υπάρχει κάποιο όφελος προς το club όπως με τις διαφημίσεις, αλλά μόνο κάποιο ποσοστό έκπτωσης προς τα μέλη.

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas200vi »

Εαν μπορουμε να αγορασουμε καποια πραγματα ποιο φθηνά, νομιζω οτι ειναι καλο.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

jeanpoul
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1713
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:37 pm
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι,Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jeanpoul »

Διαφωνω!Η διαφήμηση μέσω του κλάμπ εχει ως σκοπο να φέρει καποια εσοδα στο κλαμπ που οπως ξερετε πολλοι το ταμειο μας ειναι μειον!
Σε περίπτωση που κανουμε δωρεαν τις διαφημήσεις χανουμε καποια εσοδα!Εγω πιστευω πως αν θέλει καποιος να διαφημιστει πρεπει να δωσει στο κλαμπ ενα ποσο το οποιο το κανονιζουμε με αυτον εκει...Απο εκει και περα προκειπτουν και οι προσφορες για τα μελη
Εικόνα

Grover
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 3:19 am
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Grover »

Η διαφήμιση είναι διαφήμιση, συμφωνώ να δημιουργηθεί μια ενότητα με ότι προσφορά δικαιούμαστε σαν μέλη αλλά δεν νομίζω να είναι σωστό να αναρτίζοντε έτσι ώστε να μην έχει και το ίδιο το club κάποιο όφελος.
Εικόνα

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

Θα συμφωνήσω με Jeanpoul και Grover...Υποενότητα στο forum πρέπει να δημιουργηθεί,το έχουμε παραμελήσει...Αλλά και η διαφήμιση πρέπει να πληρώνεται,όχι φυσικά όσο πληρώνει ένα banner στην αρχική σελίδα μας,αλλά πρέπει...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Για να κάνω τα πράγματα λίγο πιο απλά. Επειδή πρώτη προτεραιότητα είναι η οικονομική ανεξαρτησία του club, σε επικοινωνία μου με κάποια από τις εταιρείες για το ενδεχόμενο συνδιασμού της προσφοράς τους με την εμφάνιση κάποιου banner στην αρχική σελίδα η απάντηση ήταν, ότι θα το σκεφτούν, αλλά ότι αν γινόταν αυτή η κίνηση δε θα ίσχυε πλέον η έκπτωση προς τα μέλη..!!
Επίσης να σημειώσω ότι δεν έκανα κατευθείαν την ενότητα αλλά το έθεσα σαν δημοψήφισμα, γιατί το ποσοστό των εκπτώσεων κινείται σε ένα επίπεδο που σύμφωνα με την εμπειρία μου ΌΛΕΣ οι εταιρείες το κάνουν σε οποιονδήποτε πελάτη δηλαδή 10%-15% . Προσωπικά εγώ δεν έχει τύχει να προβώ σε κάποια αγορά σαν ιδιώτης ανεξάρτητος από το club και να μην έχω πετύχει έστω μια τέτοια έκπτωση..

υ.γ. δεν έχει παραμεληθεί η δημιουργία τέτοιας ενότητας, αυτό άλλωστε αποδεικνύει και η ύπαρξη διαφημίσεων, απλά μια τέτοια ενότητα χωρίς περιεχόμενο δεν είχε λόγο ύπαρξης..

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas200vi »

nikolas έγραψε:Για να κάνω τα πράγματα λίγο πιο απλά. Επειδή πρώτη προτεραιότητα είναι η οικονομική ανεξαρτησία του club, σε επικοινωνία μου με κάποια από τις εταιρείες για το ενδεχόμενο συνδιασμού της προσφοράς τους με την εμφάνιση κάποιου banner στην αρχική σελίδα η απάντηση ήταν, ότι θα το σκεφτούν, αλλά ότι αν γινόταν αυτή η κίνηση δε θα ίσχυε πλέον η έκπτωση προς τα μέλη..!!
Επίσης να σημειώσω ότι δεν έκανα κατευθείαν την ενότητα αλλά το έθεσα σαν δημοψήφισμα, γιατί το ποσοστό των εκπτώσεων κινείται σε ένα επίπεδο που σύμφωνα με την εμπειρία μου ΌΛΕΣ οι εταιρείες το κάνουν σε οποιονδήποτε πελάτη δηλαδή 10%-15% . Προσωπικά εγώ δεν έχει τύχει να προβώ σε κάποια αγορά σαν ιδιώτης ανεξάρτητος από το club και να μην έχω πετύχει έστω μια τέτοια έκπτωση..

υ.γ. δεν έχει παραμεληθεί η δημιουργία τέτοιας ενότητας, αυτό άλλωστε αποδεικνύει και η ύπαρξη διαφημίσεων, απλά μια τέτοια ενότητα χωρίς περιεχόμενο δεν είχε λόγο ύπαρξης..
Τοτε Νικολα δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο οφελος ουτε προς το Club ουτε προς τα μελη, τις ίδιες εκπτώσεις μπορει να τις παρει ο καθε ιδιωτης, ουσιαστικά δεν προσφέρουν τιποτα !!!
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Site and Forum”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες