Νέα τέλη κυκλοφορίας

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από nikolas »

Tasos_7R έγραψε:Τιποτα δεν προκειται να καλυτερευσει. Και να μειωθουν λιγο τα τελη σε σχεση με φετος παλι ακριβα θα ειναι, και καθε χρονο θα ακριβαινουν. Και περιμενετε να δειτε ποσο θα φτασει ακομα η βενζινη (που σημειωτεον θα την πληρωνουμε ακριβοτερα απ οτι οι υπολοιποι Ευρωπαιοι, ενω ειναι κατωτερης ποιοτητας φυσικα).

Οσο ζουμε θα πληρωνουμε... Σε λιγο θα πληρωνουμε και τον αερα που αναπνεουμε...

Ευτυχως τουλαχιστον που εχουμε Σοσιαλιστικη κυβερνηση...
Και εγώ πιστεύω πως να μειωθούν στα επίπεδα που ήταν μάλλον δεν παίζει ενδεχομένως να υπάρξει κάποια μείωση αλλά όχι τόσο ανακουφιστική. Κάτι είχε ακουστεί και για υπολογισμό των τελών με βάση τα χιλιόμετρα που κάνει το αυτοκίνητο (με χρήση gps) αλλά απ'ότι καταλαβαίνω πάλι τελευταία στιγμή θα προσπαθούν να βρουν μια λύση και κάτι μου λέει πως δεν θα είναι για καλό..
Όσο για τη βενζίνη, εκεί θα παιχτούν όλα τα λεφτά, αφού αναμένεται να ανέβει και άλλο ο ειδικός φόρος :down: θα φτάσουμε σε σημείο να προτιμάμε χίλιες φορές τα "πράσινα τέλη" από την τιμή που αναμένεται να φτάσει η βενζίνη..!!
υ.γ. Τάσο το κομμάτι που έκανα bold έπρεπε να το γράψεις στα ανέκδοτα ρε συ..εδώ συζητάμε σοβαρά πράγματα..!! :P :P :P Αν το ξανακάνεις σε βλέπω για ban :;T :P :P :P :P :P

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από kostas200vi »

Εαν η βενζίνη ανέβει κι άλλο δεν θα κάνουν πλέον ληστείες σε τράπεζες και πολυκαταστήματα, θα σταματάει ο τύπος στο βενζινάδικο θα κολλάει το όπλο στο κεφάλι του βενζίνα και θα του λέει: " γέμισε-το σούπερ αμόλυβδη "
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από PaNoSGR »

χαχαχα θα συμφωνησω αν το παρουμε ας πουμε με αμερικη που το γαλονι κανει οσο κανει το λιτρο σε μας.Μας εχουνε γανωσει τον ερωτα με τις αυξησεις σε ολα τουλαχιστον ελπιζω μεσα απο ολο αυτο να μην ειναι παλι για φαγωμα και να υπαρξει μειωση του ελλειματος και οχι και αλλα χρεη για τα παιδια των παιδιων και παει λεγοντας.Οχι τπτ αλλο γιατι αμα συνεχισει ετσι θα ψαξω να βρω που εχει χαμηλους φορους,καλο επιπεδο διαβιωσης και οχι τοση κλεψια και θα την κανω για εκει περα.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από nikolas »

1 γαλόνι = 3.7854118 λίτρα..!!! Μακάρι να πέρναμε στη τιμή που πληρώνουμε σήμερα γαλόνι!! άρχοντες θα ήμασταν!

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Εχθες εβαλα 20 ευρω με 21,7 το λιτρο αν θυμαμαι καλα, και η αντλια εγραψε 16,4 λιτρα!!! :spao: :spao: :spao:
:flam: :flam: :flam:
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από Tasos_7R »

nikolas έγραψε:υ.γ. Τάσο το κομμάτι που έκανα bold έπρεπε να το γράψεις στα ανέκδοτα ρε συ..εδώ συζητάμε σοβαρά πράγματα..!! :P :P :P Αν το ξανακάνεις σε βλέπω για ban :;T :P :P :P :P :P
Νικολα δεν ειμαι σιγουρος αν πρεπει να το γραψω στα ανεκδοτα η στις... τραγωδιες... :s Δε ξερω δηλαδη αν ειμαστε για γελια η για κλαματα... :roll: Μαλλον για κλαματα ειμαστε αλλα γελαμε για να μην τρελαθουμε... :)

Πανο μαζι θα μεταναστευσουμε!!! :P :P :P Μονο μην παμε σε χωρα με δεξιοτιμονα... Δε τα μπορω!!! :P :P :P :P :P
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Τασο και ΣΙΑ οποιος ενδιαφερεται για μεταναστευση πειτε μου να παμε ολοι μαζι να ποιασουμε μια γειτονια σε μια αλλη χωρα και να την αραξουμε εκει.Οσο για τα δεξιοτιμονα τι σε νοιαζει θα φορτοσουμε τα δικα μας σε ενα τρενο και θα τα παμε οπου θελουμε και σιγουρα θα εχουμε και αυτο που λεμε χρονια τωρα και δεν μας ακουει κανεις.Μια πιστα Φ1 να χαζοχερομαστε
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από nikolas »

Tasos_7R έγραψε:Εχθες εβαλα 20 ευρω με 21,7 το λιτρο αν θυμαμαι καλα, και η αντλια εγραψε 16,4 λιτρα!!! :spao: :spao: :spao:
:flam: :flam: :flam:
Εγώ πήγα να το γεμίσω πριν μερικές μέρες, είχα ένα 50άρικο πάνω μου, και αντί να του πω κλασσικά γέμισε το, του είπα βάλε μέχρι 50 γιατί δεν ήξερα αν θα μου φτάσει..τελικά 46ευρώ πλήρωσα για 38 λίτρα :spao:

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από kostas200vi »

nikolas έγραψε: τελικά 46ευρώ πλήρωσα για 38 λίτρα :spao:
Πληρωσες 1,21 το λιτρο, εγω για τα ιδία πλήρωσα 51 ευρώ 1,35 το λιτρο. :flam:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από nikolas »

Και που είσαι ακόμα..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες