ανάβαση αχλαδόκαμπου 04/07/2010

Τοurs

Συντονιστής: Events Moderators

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: ανάβαση αχλαδόκαμπου 04/07/2010

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Ε κατσε τωρα μην γινεσαι και τελειως απαξιωτικος εδω ειμαστε και μπορουμε σιγα σιγα να δουμε ποιοι θα μαζευτουμε

αν και ενα δικιο το εχεις μιας και ειμαστε τοσοι και μπαινουν και καινουργιοι αλλα κανεις δεν εμφανιζει το ενδιαφερον για ενα τοσο απλο πραγμα που ουτως η αλλως θα το κανουμε πηγαινοντας σε μια παραλια μονοι μας
Εικόνα

DimTf160+
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 26, 2008 9:29 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: ανάβαση αχλαδόκαμπου 04/07/2010

Δημοσίευση από DimTf160+ »

sorry για την παρεμβαση αλλα μου φαινεται οτι εχετε μπερδεψει την εννοια του φορουμ και της λεσχης.Η εννοια λεσχη(club) υφισταται μονο οταν εχει δημιουργηθει ενα καταστατικο με προεδρο,ταμια κλπ. και τα χαρτια αυτα τα καταθετεις σε μια υπηρεσια(δεν θυμαμαι ποια ακριβως αλλα μπορω να μαθω) και φυσικα υπαρχει η αναλογη χρηματικη συνδρομη.το να υπαρχει μια παρεα ανθρωπων-παλι καλα που υπαρχει κι αυτη-που μοιραζεται τεχνικες γνωσεις,αποψεις και πολλα αλλα με την δημιουργια ενος φορουμ,αυτο δε σημαινει οτι γινομαστε και κλαμπ.

Άβαταρ μέλους
prilepa_mg
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2007 9:28 am
Τοποθεσία: paleo faliro
Επικοινωνία:

Re: ανάβαση αχλαδόκαμπου 04/07/2010

Δημοσίευση από prilepa_mg »

re pedia,mono ego ksero na diavazo?edo milame na kanume mia diadromi(me pola rover vevea)na dume ke tin anavasi(ego thelo na do mono poso trehi to ZR tu RODI)ke na kanoume ke kamia voltula ,na kanume ke kanena kafedaki. edo omos egine tis putanas.pigame se episima club ke malakies.otan ehis oreksi na pas kapu me parea,den hriazese episimo club.mono lefta ia tha eksoda(venzini,fagito k.a.p)
200 COUPE the best .the GTI is back on the road

DimTf160+
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 26, 2008 9:29 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: ανάβαση αχλαδόκαμπου 04/07/2010

Δημοσίευση από DimTf160+ »

prilepa_mg έγραψε:vlepo ego oti pali emis tha imaste mona,opos ke sto sef.opos ipame to club ine mono edo sto forum.
Rofindelver έγραψε:ΕΛΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ POST KAI ΣΤΟ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΟΛΟΙ ΚΑΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ CLUB ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΩΡΙΤΣΑ ΤΟΥ................
Rofindelver έγραψε:ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΛΥΠΗΤΟΙ....................................ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ CLUB ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΑΣ................................
οπως βλεπεις η αναφορα για club γινεται εδω,δε βλεπω κατι για παρεακι και τα σχετικα.
prilepa_mg έγραψε:edo omos egine tis putanas.pigame se episima club ke malakies.otan ehis oreksi na pas kapu me parea,den hriazese episimo club.mono lefta ia tha eksoda(venzini,fagito k.a.p)
ειδες εσυ πουθενα να εγινε της putanas? και προσωπικα δεν αναφερθηκα στην δημιουργια
επισημου κλαμπ,ενα διαχωρισμο της εννοιας εκανα.αν θες να διαβασεις κατι τουλαχιστον να
το διαβαζεις σωστα και να μην βιαζεσαι να κανεις χαρακτηρισμους....

Άβαταρ μέλους
Rofindelver
Support member
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2005 1:44 pm
Τοποθεσία: Αγ.Δημητριος Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: ανάβαση αχλαδόκαμπου 04/07/2010

Δημοσίευση από Rofindelver »

ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΩΡΑ ΑΠΛΑ ΞΕΦΥΓΑΜΕ ΠΟΛΥ.ΕΔΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΠΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΟΠΩΣ Η ΚΟΠΗ ΤΗΣ ΠΙΤΑΣ, ΟΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΘΕ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΟ ΣΕΦ,ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ, ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΟ CLUB ΕΛΕΟΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..........................ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ FORUM KAI OXI ΛΕΣΧΗ (CLUB) NA MAZEYONTAI TA ΜΕΛΗ ΤΗΣ Ν'ΑΝΤΑΛΛΑΖΟΥΝ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΕΠΕΙΔΗ ΒΓΗΚΑΜΕ OF TOPIC ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΚΟΒΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ 04/07 ΘΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ 3 ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ............................
ROVER 620TI
ROVER 216SI AUTO
http://briefcases.pathfinder.gr/download/587905" onclick="window.open(this.href);return false;

zzzz
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2009 11:25 am
Τοποθεσία: 25 Cromwell street
Επικοινωνία:

Re: ανάβαση αχλαδόκαμπου 04/07/2010

Δημοσίευση από zzzz »

DimTf160+ έγραψε:sorry για την παρεμβαση αλλα μου φαινεται οτι εχετε μπερδεψει την εννοια του φορουμ και της λεσχης.Η εννοια λεσχη(club) υφισταται μονο οταν εχει δημιουργηθει ενα καταστατικο με προεδρο,ταμια κλπ. και τα χαρτια αυτα τα καταθετεις σε μια υπηρεσια(δεν θυμαμαι ποια ακριβως αλλα μπορω να μαθω) και φυσικα υπαρχει η αναλογη χρηματικη συνδρομη.το να υπαρχει μια παρεα ανθρωπων-παλι καλα που υπαρχει κι αυτη-που μοιραζεται τεχνικες γνωσεις,αποψεις και πολλα αλλα με την δημιουργια ενος φορουμ,αυτο δε σημαινει οτι γινομαστε και κλαμπ.
χρειάζεται 30 ιδρυτικά μέλη και αναγνώριση της λέσχης από το πρωτοδικείο-μια αρκετά εύκολη διαδικασία..
ακόμα και στη δική μας περίπτωση όμως,όταν η συντριπτική πλειοψηφία των μελών του club-forum-πες-το-όπως-θες απέχουν για τους δικούς τους λόγους από οποιαδήποτε δραστηριότητα,η οποιαδήποτε πρωτοβουλία είναι τουλάχιστον θετική.η παρουσία μου στο club μετράει μόλις λίγους μήνες και δεν έχω ιδέα πως προέκυψε τέτοια αδράνεια αλλά ποτέ δεν είναι αργά.... :)
Rover 216 Gsi '90-R.I.P
Rover 414 si '96

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ανάβαση αχλαδόκαμπου 04/07/2010

Δημοσίευση από nikolas »

Η αδράνεια, δεν είναι δύσκολο να προκύψει..για κάθε νέο μέλος που μπαίνει το οποίο τις περισσότερες φορές περιορίζεται σε 1-2 ερωτήσεις χαιρετούμε και 2-3 παλιότερα για χ,ψ λόγους..Επίσης ο στόλος των αυτοκινήτων μας όσο πάει και γερνάει με το πιο πρόσφατο μοντέλο παραγωγής να έχει ήδη 5 χρόνια στη πλάτη του. Άρα ούτε αυτό είναι πηγή νέων μελών και ανανέωσης του club. Τέλος, για ορισμένους παρατηρούνται σημάδια κούρασης με την ανάλωση σε συγκεκριμένα θέματα, ενώ μου έχουν μεταφερθεί και περιπτώσεις που συγκεκριμένες στάσεις ή συμπεριφορές οδήγησαν και ενεργά μέλη στο να περιορίσουν τη δραστηριότητά τους. Οπότε πριν ρίξουμε ευθύνες, ας κάνει και ο καθένας την αυτοκριτική του.
Σχετικά με το θέμα της επίσημης ή μη υπόστασης του club είναι κάτι που έχει συζητηθεί διαχρονικά πολλές φορές και ειδικά στη δική μας περίπτωση δεν έχει να προσφέρει πολλά πράγματα. Αν το νούμερο που αναφέρει η Ζωή για 30 ιδρυτικά μέλη ισχύει, εμείς δε μαζεύουμε καν συνολικά 30 ενεργά μέλη..και αυτή είναι η πικρή αλήθεια..
Ωστόσο η διοργάνωση εκδρομών εκδηλώσεων κλπ δε νομίζω ότι προαπαιτεί επίσημη (με καταστατικό) υπόσταση της λέσχης γιατί όπως έχει δείξει μέχρι στιγμής ο χρόνος, έχουν διοργανωθεί επιτυχημένες εκδρομές, εκδηλώσεις (κοπή πίτας), συμμετοχή σε εκθέσεις, παρουσίαση σε περιοδικά κλπ..και όλα αυτά έγιναν και γίνονται σαν MG-RoverClub όπως το ξέραμε και το ξέρουμε.
Το forum είναι ένα εργαλείο που εξυπηρετεί την επικοινωνία των μελών του club δεν αναιρεί ούτε έρχεται σε σύγκρουση με το κομμάτι ότι το club έχει και "φυσική" ύπαρξη εκτός από τη διαδικτυακή..

zzzz
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2009 11:25 am
Τοποθεσία: 25 Cromwell street
Επικοινωνία:

Re: ανάβαση αχλαδόκαμπου 04/07/2010

Δημοσίευση από zzzz »

λυπάμαι αλλά θα διαφωνήσω..το γεγονός οτί δεν παράγονται πλέον τα αυτοκίνητα μας είναι γεγονός αλλά αυτό δεν εμποδίζει λέσχες (επίσημες ή μη) σε όλο τον κόσμο να συγκεντρώνουν ιδιοκτήτες και φίλους σε δραστηριότητες.επαναλαμβάνω οτί δεν εχω ιδέα για την ιστορική διαδρομή του mg rover club αλλά αρνούμαι να δεχτώ σαν γεγονός οτί δεν υπάρχει ενδιαφέρον.αντίθετα,η έλλειψη δραστηριοτήτων αποθαρρύνει νέα μέλη και το λέω με βάση την προσωπική μου εμπειρία:η παρουσία μου στο club είναι καθαρά αποτέλεσμα τύχης-αν δεν είχα ''ταιριάξει'' με τα παιδιά που μαζεύονται τις τετάρτες στο σεφ και πιο συγκεκριμένα το λάμπρο,το μιχάλη και το νικόλα δεν υπήρχε περίπτωση να κάθομαι να τουρτουρίζω στο σεφ.εάν το πρόβλημα είναι αδυναμία οργάνωσης να το κοιτάξουμε ανάλογα,εάν το πρόβλημα είναι προσωπικές διαφορές ή αντίθετες απόψεις μεταξύ των παλαιότερων μελών θα επρεπε να είχαν εξαλειφθεί-εγώ βλέπω mg rover club και όχι κλίκα και στην τελική μια ρημαδοεκδρομή είπαμε να κανονίσουμε μπας και μας δει και λίγο ο ήλιος.
Rover 216 Gsi '90-R.I.P
Rover 414 si '96

zzzz
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2009 11:25 am
Τοποθεσία: 25 Cromwell street
Επικοινωνία:

Re: ανάβαση αχλαδόκαμπου 04/07/2010

Δημοσίευση από zzzz »

Άκυρη η ανάβαση!Ο Ρόδης λόγω απροόπτου δεν θα πάρει μέρος τελικά και μιας και τα χλμ είναι πολλά (360 για την ακρίβεια..) αποφασίσαμε και εμείς να μην πάμε.Επειδή όμως η διάθεση για βόλτες παραμένει,λέμε να περάσουμε την Κυριακή στη Χαλκίδα!
Θα συναντηθούμε το πρωί της Κυριακής,στις 10:30,στο ΣΕΦ-όσοι πιστοί....... :D
Rover 216 Gsi '90-R.I.P
Rover 414 si '96

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ανάβαση αχλαδόκαμπου 04/07/2010

Δημοσίευση από nikolas »

Μέχρι στιγμής θα είναι ο Λάμπρος (Rofindelver), η Ζωή(zzzz), ο skywalker και νομίζω πως μάλλον ο Μιχάλης (prilepa_mg) και ο Μιχάλης με το 620..Εγώ ακόμα δε ξέρω λόγο διαβάσματος..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Eκδρομές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες