SONY CD Help!!!!!!!!

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Swsto ki ayto men, alla den sygkrineis to koryfaio apo th mia me to koryfaio apo thn allh....!!!

Analoga ti theleis....an theleis na peis pia genika einai pio aksiopisth sygkrineis OLA ta montela genika.

An theleis na sygkrineis gia na agoraseis kati tote sygkrineis me bash to kostos....dhladh thelw na diathesw EUR 300 gia radio-CD pios einai kalytero apo JVC-SONY-ALPINE-CLARION klp???

Nomizw to deytero endiaferei toys persissoteroys mas ed mesa!

Opws kai otan sygkrinoyme ta MG-Rover me alla den sygkrinoyme ta TOP montela, to MG X-Power SV me to opio allo....alla apples with apples....
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Profanws to Nakamitchi poy egw proswpika den ta kserw pragma poy shmainei oti kostizei poly perissotero apo oti thelw na dwsw gia CD-player, tha einai koryfh.....

Alla kai apo ti synolo twn epi meroys gnwmwn bgainoyn kai symperasmata kai ayto einai kai to nohma toy Forum kai aytoy alla kai allwn....diabazoyme 5-10-100 apopseis kai krinoyme monoi kai apofasizoyme me ayth kai allh extraneous information....alliws tha phgainame stoys goyroy!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Bebaia ta magazia den apoteloyn aksiopisth phgh 100% giati tha soy poyne ayto poy toys symferei na poylhsoyne eite apo apopsh ypshloy stock (na feygei na teleiwnoyme) eite apo apopsh profit margin poy den symbadizoyn ayta aparaithta me thn timh....

PX. an rwthsw sta magazia pio einai to kalytero lastixo na foresw sto amaksi tha moy poyne to Bridgestone oi 9 stoys 10 alla ayto tha symbei giati ayta exoyne..... :!: :!: :!:
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

konstantinos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 11:30 am
Τοποθεσία: Περιστερι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από konstantinos »

επειδη με το θεμα του ηχοσυστηματος γενικα ειχα ψαχτει πολυ και επειδη ο κολλητος μου δουλευει σε μαγαζι με ηχοσστηματα το πραγμα εχει ως εξεις...... τα nacamichi που ανεφερε ο bat ξεπερνουν κατα πολυ το κοστος που ειναι διατεθειμενος ο καθενας να δωσει(εχω tweter nacamichi κοστος 500ευρω δεν τα πληρωσα φυσικα αλλα τα βρηκε πεταμενα απο ενα ferrari o κολλητος μου στο μαγαζι που δουλευει η αποδοση τους απλα τρελλη δεν το πιστευα)))))!!!!!απο εκει και περα το τι r-cd θα βαλεις εξαρταται απο το που εχεις σκοπο να φτασεις το ηχοσυστημα σου!!!!!τα alpine ειναι μια πολη καλη επιλογη για αυτους που εχεουν απαιτησεις για πιστη αναπαραγωγη του ηχου και τρελες ρυθμισεις ωστε να ρυθμιζουν το αμαξι οπως θελουν!!!!!alpine εχω και εγω και o bat!!!!! τα clarion επισης ειναι πολυ καλα και τα pionner!!!!!!τα εμαθα ολα αυτα γιατι ειχα σκοπο να ασχοληθω με την δουλεια αυτη και πηρα alpine γιατι μου το προτεινε ο κολλητος μου και γιατι το ιδιο ειχε και στο δικο του!!!!οσο για τα μαγαζια καλυτερα ειναι να δεις τι φοραει αυτος και θα καταλαβεις!!!!τα sony ειναι μια επιλογη περιεργη γιατι σε φτηνες τιμες προσφερουν πολλα mp3 k.l.p αλλα βγαζουν και ευκολα ζημιες!!!! αυτα!!!! τωρα για το προβλημα σου καλο ειναι να πας στην sony και να δεις τι συμβαινει!!!
Rover Turbo Power

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

konstantinos έγραψε:επειδη με το θεμα του ηχοσυστηματος γενικα ειχα ψαχτει πολυ και επειδη ο κολλητος μου δουλευει σε μαγαζι με ηχοσστηματα το πραγμα εχει ως εξεις...... τα nacamichi που ανεφερε ο bat ξεπερνουν κατα πολυ το κοστος που ειναι διατεθειμενος ο καθενας να δωσει(εχω tweter nacamichi κοστος 500ευρω δεν τα πληρωσα φυσικα αλλα τα βρηκε πεταμενα απο ενα ferrari o κολλητος μου στο μαγαζι που δουλευει η αποδοση τους απλα τρελλη δεν το πιστευα)))))!!!!!απο εκει και περα το τι r-cd θα βαλεις εξαρταται απο το που εχεις σκοπο να φτασεις το ηχοσυστημα σου!!!!!τα alpine ειναι μια πολη καλη επιλογη για αυτους που εχεουν απαιτησεις για πιστη αναπαραγωγη του ηχου και τρελες ρυθμισεις ωστε να ρυθμιζουν το αμαξι οπως θελουν!!!!!alpine εχω και εγω και o bat!!!!! τα clarion επισης ειναι πολυ καλα και τα pionner!!!!!!τα εμαθα ολα αυτα γιατι ειχα σκοπο να ασχοληθω με την δουλεια αυτη και πηρα alpine γιατι μου το προτεινε ο κολλητος μου και γιατι το ιδιο ειχε και στο δικο του!!!!οσο για τα μαγαζια καλυτερα ειναι να δεις τι φοραει αυτος και θα καταλαβεις!!!!τα sony ειναι μια επιλογη περιεργη γιατι σε φτηνες τιμες προσφερουν πολλα mp3 k.l.p αλλα βγαζουν και ευκολα ζημιες!!!! αυτα!!!! τωρα για το προβλημα σου καλο ειναι να πας στην sony και να δεις τι συμβαινει!!!


Ase file to phga to krathsan dia ebdomades gia na erthei kai kala to antallakitko apo thn Iapwnia kai meta molis to phra se 15 lepta ekana to idio!!!!!!!!
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

johnny_alex22
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 13, 2005 1:41 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από johnny_alex22 »

PERRY-MGTF έγραψε:
Ase file to phga to krathsan dia ebdomades gia na erthei kai kala to antallakitko apo thn Iapwnia kai meta molis to phra se 15 lepta ekana to idio!!!!!!!!
το κολπάκι είναι ένα....

ζήτησε τους αποδειξη και τα χαρτιά του ανταλακτικού που σου έβαλαν καθώς και αυτού που είχες πρίν. Για να στο αλάξουν με εγγυηση θα πρέπει να έχουν τα χαρτια και των δυο με τους κωδικούς τους......

Αν σου πουν μα και μου, απειλησε τους ότι θα στηλεις e-mail στην sony και σε περιοδικά καθώς και forum αυτοκινήτου........ :wink:
GOOD CARS GOES TO HEAVEN!
BAD CARS GOES EVERYWERE!!!!
Εικόνα
OCTAVIA RS ABT!!! M@M@EI! Εικόνα

BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

PERRY-MGTF έγραψε:Swsto ki ayto men, alla den sygkrineis to koryfaio apo th mia me to koryfaio apo thn allh....!!!
-----------------------------------------------------------
δεν καταλαβαινω γιατι οχι??με τα ιδια χαρακτηριστικα ποσο εχει το ενα και ποσο το αλλο!!σου φενεται παραλογο?? :wink: :wink:


An theleis na sygkrineis gia na agoraseis kati tote sygkrineis me bash to kostos....dhladh thelw na diathesw EUR 300 gia radio-CD pios einai kalytero apo JVC-SONY-ALPINE-CLARION klp???
----------------------------------------------------------------------
διαφωνω καθετα!!!
θα συγκρινεις με βαση ιδια χαρακτηριστικα.δεν μπορεις να συγκρινεις μπ3 της σονυ και μπ3 της αλπινε με 300 ευρα διοτι το σονυ απλα θα εχει παραπανω πραγματα για τον απλουστατο λογο οτι ειναι φτηνα και οχι ποιοτικα.... :wink: :wink: :wink:
(ιδια και τα παπουτσια της αγιας βαρβαραςτα shox με τα παπουτσια των αθλητικων ειδων αλλα η ποιοτητα τους διαφερει αρκετα,τα μεν θα σου κρατησουν 5 μηνες και τα αλλα 2 χρονια)

Nomizw to deytero endiaferei toys persissoteroys mas ed mesa!
-----------------------------------------------------------------------
εμενα επειδη η πηγη ειναι κατι που βασιζεται ολο το ηχοσυστημα θελω να ειναι καλη και οχι να πω οτι με 300 ευρω τι παιρνω??σονυ που εχει 2 λαμπακια παραπανω η clarion που εχει ποιοτητα παραπανω και ας μην εχει λαμπακια??

Opws kai otan sygkrinoyme ta MG-Rover me alla den sygkrinoyme ta TOP montela, to MG X-Power SV me to opio allo....alla apples with apples....
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
-----------------------------------------------------------------------------
σε αυτο με βρισκεις συμφωνο,απλα ξεχασα να το αναφερω και αυτο!!

Profanws to Nakamitchi poy egw proswpika den ta kserw pragma poy shmainei oti kostizei poly perissotero apo oti thelw na dwsw gia CD-player, tha einai koryfh.....
-------------------------------------------------------------------------------------
ειναι........ :up: :up:

Alla kai apo ti synolo twn epi meroys gnwmwn bgainoyn kai symperasmata kai ayto einai kai to nohma toy Forum kai aytoy alla kai allwn....diabazoyme 5-10-100 apopseis kai krinoyme monoi kai apofasizoyme me ayth kai allh extraneous information....alliws tha phgainame stoys goyroy!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
-------------------------------------------------------------------------------------
:iagree:


Bebaia ta magazia den apoteloyn aksiopisth phgh 100% giati tha soy poyne ayto poy toys symferei na poylhsoyne eite apo apopsh ypshloy stock (na feygei na teleiwnoyme) eite apo apopsh profit margin poy den symbadizoyn ayta aparaithta me thn timh....
--------------------------------------------------------------------------------
μα το θεμα ειναι να πας σε μαγαζια που τα εχουν ολα,ολες τις μαρκες!!
τουλαχιστον εγω πηγαινα σε τετοια!!!

PX. an rwthsw sta magazia pio einai to kalytero lastixo na foresw sto amaksi tha moy poyne to Bridgestone oi 9 stoys 10 alla ayto tha symbei giati ayta exoyne..... :!: :!: :!:
----------------------------------------------------------------------------------
σωστο και αυτο αλλα κοιτα την προηγουμενη παραγραφο!!!
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Epeidh to lete oloi gia ta SONY.... :lol:

Pia lampakia re paidia???? :lol: :lol: :lol:

Emena giati den exei? me koroidepsane????
:flam: :flam: :flam:

Oso re sy gia to theme sygkrishs h poiothta fysikha einai shmantikh kai einai ena pragma poy synypologizoyme sthn sygkrish items me idia timh...tha sygkrinw to SONY twn 300 kai to JVC twn 300 (apo ayta exw thn pio prosfath empeiria.... :D ) kai annamesa se ola tha einai kai h poiothta...an dhladh to SONY tha exei 1-2 psilopragmata parapanw den shmainei oti ayto tha thewrhsw kalytero, tha metrhsei poly kai to oti me to JVC 4 xronia den eixa to paramikro problhma enw to SONY arxise ta xaza se 5 mhnes.....

Oso gia to Yasouhiro Nakasone pws to eipame.... :lol: :lol:
to Nakamitsi poso paei ena average me MP3????? :?:
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

PERRY-MGTF έγραψε: to SONY arxise ta xaza se 5 mhnes.....

στα λογια μου ερχεσαι!!!
:roll: :roll:
ενα απλο νακαμιτσι μπορει να ξεκιναει απο 600-700!!! :wink:
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Pw re paidia ekana mia bolta sthn Nakamichi poy legame........

Kala ola poy lete koryfh klp.......alla...........

........ti xaliamoytrika poy einai re paidia??????????
san ton skylo poy xasame htane............poy na to baleis ayto sto amaksi???? :P:P:P:P
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

konstantinos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 11:30 am
Τοποθεσία: Περιστερι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από konstantinos »

σε θεμα desing ειναι πολυ πισω αλλα ποιοτητα κατασκευης αναπαραγωγης κ.λ.π πολυ μπροστα
Rover Turbo Power

jeanpoul
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1713
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:37 pm
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι,Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jeanpoul »

Μου το κάνει και εμενα.Εχω ένα άλλο Sony λιγο ποιο παλιο.Οποτε το καθαρίζω φτιαχνει αλλα μετα απο λιγο καιρο πάλι τα ίδια.Βασικα άν έπαιρνα σημερα θα έπερνα Pioneer
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηχοσύστημα/ICE”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες