Αναβάθμιση ηχοσυστήματος..

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Αναβάθμιση ηχοσυστήματος..

Δημοσίευση από nikolas »

μετά την αντικατάσταση του sub άρχισα να μπαίνω στο τριπάκι περαιτέρω αναβάθμισης του ηχοσυστήματος..μιας που και οι ενισχυτές ούτε ήταν δική μου επιλογή (τους είχε ήδη το αυτοκίνητο) αλλά και πλέον δεν φτάνουν για αυτά που έχω στο μυαλό μου εγώ..
το σύνολο που έχω στο μυαλό είναι πολύ απλό 2 διαιρούμενα μπροστά τα οποία λογικά θα ανανεωθούν (τώρα έχω magnat) και το sub πίσω..αλλά η επιλογή των ενισχυτών φαίνεται πραγματική σπαζοκεφαλιά..
-μία λύση που μου προτάθηκε ήταν για μονοκάναλο για το sub και δικάναλο για τα ηχεία με κρατούσα επιλογή σε μονοκάναλο τον LRX1.400 της Audison.. σ'αυτήν την επιλογή ο Audison μπορεί να αντικατασταθεί και από έναν ψηφιακό Cadence που δίνει ο φίλος μου απ'τον οποίο πήρα τα sub..
-μια άλλη λύση που αρχίζει να με κερδίζει όλο και περισσότερο είναι αυτή ενός καλού και σχετικά δυνατού τετρακάναλου.. σ'αυτην την επιλογή παίζουν Alpine MRV-F545 (τον οποίο τον ειδα στο νετ και έπαθα πλάκα-μ'άρεσε πάρα πολύ) Helix A4 competition και πάει λέγοντας..

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

ξέρει κανένας του Phase ενισχυτές? και αν ναι..τι ξέρει γι'αυτούς..?

silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

Την εχω ακουσει σαν μαρκα αλλα δεν ξερω τι λεει :-D :-D :-D τα μαγνατα τα διαιροθμενα που εχεις μπροστα νικολα τι ρολο βαρανε σκεφτομαι μηπως τα παρω εγω αρκει να μην ειναι πολλα βαττ γιατι θα παιζουν με τον ενισχυτη του ραδιοφωνου μου 4Χ27 RMS
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

δεν είναι το κορυφαίο ηχείο προφανώς αλλά απ'ότι μου χουν πει ότι στην κατηγορία τους και στα λεφτά τους είναι αρκετά συμπαθητική έως καλή επιλογή..

ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

nikolas έγραψε:ξέρει κανένας του Phase ενισχυτές? και αν ναι..τι ξέρει γι'αυτούς..?
Πολυ καλοι ενισχυτες....Γι'αυτο ειναι και αλμυροι σε τιμες..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ALEXO4562 την Κυρ Ιαν 28, 2007 9:39 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Έχω βρει σε πάρα πολύ καλή τιμή έναν..και μάλλον αυτόν θα πάρω τελικά..
Με δεδομένο ότι τον τσιμπάω αυτόν πάνε για πούλημα οι Pioneer GM1200 70+70 και GM2200 130+130.. και μάλλον και τα διαιρούμενα μπροστινά Magnat Xcentric216

ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

nikolas έγραψε:Έχω βρει σε πάρα πολύ καλή τιμή έναν..και μάλλον αυτόν θα πάρω τελικά..
Με δεδομένο ότι τον τσιμπάω αυτόν πάνε για πούλημα οι Pioneer GM1200 70+70 και GM2200 130+130.. και μάλλον και τα διαιρούμενα μπροστινά Magnat Xcentric216
Εμενα ενας ξαδερφος μου εχει βαλει εναν τετρακαναλο και ειναι πολυ ευχαριστημενος,ειναι πολυ ποιοτικοι...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ALEXO4562 την Πέμ Φεβ 15, 2007 5:42 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Re: Αναβάθμιση ηχοσυστήματος..

Δημοσίευση από kostas_pana »

nikola epeidi psaxno enisxiti eida ton Alpine MRV-F545 kai stin ellada ton brika 800euro ena sto eksoteriko paizei sta 350!!!!!
ti exeis vrei esi?
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Ακριβώς τα ίδια βρήκα με εσένα..αλλά επειδή για την ακρίβεια τον Alpine τον βρήκα τόσο σε Αμερική, και επειδή καλές οι Ευρωπαϊκές αγορές αλλά κάτι με κρατάει για αγορά από Αμερική εγκατέλειψα αυτή τη λύση και στράφηκα σε άλλο ενισχυτή που μου προτείναν ως καλύτερο..και απ'ότι είδα είναι και πιο ακριβός από τον Alpine στο εξωτερικό..Μόλις τον πάρω στα χέρια μου θα πω εντυπώσεις..

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

nikolas έγραψε:Ακριβώς τα ίδια βρήκα με εσένα..αλλά επειδή για την ακρίβεια τον Alpine τον βρήκα τόσο σε Αμερική, και επειδή καλές οι Ευρωπαϊκές αγορές αλλά κάτι με κρατάει για αγορά από Αμερική εγκατέλειψα αυτή τη λύση και στράφηκα σε άλλο ενισχυτή που μου προτείναν ως καλύτερο..και απ'ότι είδα είναι και πιο ακριβός από τον Alpine στο εξωτερικό..Μόλις τον πάρω στα χέρια μου θα πω εντυπώσεις..

gia pion les re ma einai na tous paroume mazi gia kaliteri timi!!!
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηχοσύστημα/ICE”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες