Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

Για να μην γραφω πολλα εδω viewtopic.php?f=2&t=5119" onclick="window.open(this.href);return false; αποφασισα να ανοιξω καινουριο θεμα μονο για την εξωτερικη βελτιωση.
Οπως εχω αναφερει δεν θελω να φορτωνω τα αυτοκινητα μου με πολλα πραγματα και προσπαθω να ειναι οσο πιο εργοστασιακα γινετε εκτος απο λιγες λεπτομερειες.
Το cab ειναι τωρα σε αυτη την κατασταση. Το χρωμα για τα χρονακια του ειναι καλο και με ενα καλο γυαλισμα πιστευω πως να γινει πολυ καλυτερο.
Με τον καιρο που εκανε δεν ειχε κανενα νοημα να το πλυνω.. sorry για την βρωμια λοιπον.
ΕικόναΕικόναΕικόνα

προσωπικα δεν μου αρεσουν οι βαμενοι κοκκινοι προφυλακτηρες και σκεφτομουν να βαφτουν ξανα οπως ειναι εργοστασιακοι.
βρηκα μια κοκκινη φασα στο ebay και εαν πανε ολα καλα θα ειναι δικια μου σε λιγες μερες. εαν οχι θα στοκαριστει η υπαρχον φασα και θα βαφτει κοκκινη.
αφου λιωσω τα λαστιχα θα αλλαξω τις ζαντες με αλλες εργοστασιακες. σκεφτομαι 16αρες απο ΜG η 15 αρες rover. oπως και να εχει θα ειναι γνησιες και οχι after market. το τελικο αποτελεσμα ειναι καπως ετσι.
Εικόνα

ψαχνοντας στο internet για πληροφοριες επεσα πανω σε αυτη την εικονα σε ενα αγγλικο φορουμ,

Εικόνα

κοκκινοι με μαυρη ριγα οι προφυλακτηρες καθως και τα πλαινα στις πορτες.
μου αρεσει σαν αποτελεσμα.
αυτος εχει βαψει και την μασκα κοκκινη αλλα εγω δεν νομιζω να το τολμησω.

εσεις τι λετε?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Roger Taylor την Παρ Απρ 08, 2011 1:10 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Αν κρατήσεις τους προφυλατήρες που έχεις, τότε κάντο όπως ακριβώς το cabrio της πιο πάνω φωτογραφίας που παραθέτεις. Πανέμορφο εργοστασιακό look!! :up: Εσένα που έχει και την αεροτομή (η οποία παρεπιπτόντως μοιάζει να είναι η γνήσια του 220) θα είναι ακόμα πιο όμορφο!!! ;)

Αν επιλέξεις τους προφυλακτήρες του 220 εκεί το συζητάμε...
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Άβαταρ μέλους
innovitis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τετ Δεκ 02, 2009 7:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από innovitis »

Η ζαντες που φοραει απο τι ειναι?

Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

δεν εχω ιδεα..
15αρες after market.
εχουν τα σηματακια rover επανω αλλα δεν νομιζω να ειναι γνησιες rover.
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

ποια τιμονια ταιριαζουν σε 216 cab?
ολα απο rover 200, 400 25 και MG TF και ZR?
στα δικα μου ματια ολα ιδια ειναι.. μπαινουν ομως?
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από i-VTec »

Για τα τιμόνια δε ξέρω...

Εγώ αυτές τις μέρες αναρωτιέμαι πως θα ηταν αν έβαφα άσπρα τα νίκελ διακοσμητικά γύρω γύρω...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από nikolas »

Roger Taylor έγραψε:ποια τιμονια ταιριαζουν σε 216 cab?
ολα απο rover 200, 400 25 και MG TF και ZR?
στα δικα μου ματια ολα ιδια ειναι.. μπαινουν ομως?
200-25-TF-ZR είναι τα ίδια οπότε αν μπαίνει το ένα μπαίνουν και τα υπόλοιπα..το 400 διαφέρει λίγο αλλά κι'αυτό κινείται στα ίδια πλαίσια και με μια μικρή αλλαγή μπαίνει στα προηγούμενα..
Δε συγκράτησα αν στην Ελλάδα μένεις Αθήνα, πάντως αν όντως μένεις Αθήνα, μπορώ να σου δώσω να δοκιμάσεις ένα από αυτά που έχω αγγελία χωρίς καμία υποχρέωση από σένα φυσικά για αγορά..

Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

ειμαι μονιμος κατοικος εξωτερικου στην Ελλαδα ερχομαι φεβρουαριο, πασχα και καλοκαιρι.
απο Αθηνα ειναι η γυναικα μου. οποτε ειμαι Ελλαδα ειμαι συχνα Αθηνα.
Εαν οταν ερθω εχεις ακομα τα τιμονια και εχουμε χρονο θα μπορουσαμε να συναντηθουμε.
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

Tasos_7R έγραψε:Αν κρατήσεις τους προφυλατήρες που έχεις, τότε κάντο όπως ακριβώς το cabrio της πιο πάνω φωτογραφίας που παραθέτεις. Πανέμορφο εργοστασιακό look!! :up: Εσένα που έχει και την αεροτομή (η οποία παρεπιπτόντως μοιάζει να είναι η γνήσια του 220) θα είναι ακόμα πιο όμορφο!!! ;)

Αν επιλέξεις τους προφυλακτήρες του 220 εκεί το συζητάμε...
σημερα μετα το πανεπιστημιο βγηκα στο ψαξιμο σε μαγαζια με ανταλλακτικα εδω στην Αυστρια.
προφυλακτηρες δεν υπαρχουν πουθενα δυστυχως.
βρηκα ομως μια αεροτομη απο το coupe σε πολυ χαμηλη τιμη (20 ευρω) και την πηρα.
για να γινει αλλαγη της αεροτομης θελει αρκετη δουλεια γιατι αφου βγαλω την παλια αεροτομη θα χρειαστει το καπο στοκαρισμα και βαψιμο...
αν και ελπιζω με ενα τοπικο βαψιμο να γινει η δουλεια με την προυποθεση οτι οταν μπει η αεροτομη να μην φαινεται η διχρωμια.


Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Roger Taylor την Παρ Απρ 08, 2011 1:12 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

i-VTec έγραψε:Για τα τιμόνια δε ξέρω...

Εγώ αυτές τις μέρες αναρωτιέμαι πως θα ηταν αν έβαφα άσπρα τα νίκελ διακοσμητικά γύρω γύρω...
Eγω απο την αλλη αναρωτιεμαι εαν θα μου πουλουσες τα "τριγωνακια" :tasty: πλακα κανω..
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αισθητικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες