Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Απάντηση
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από kostas200vi »

nikolas έγραψε:
Roger Taylor έγραψε:ποιον εβαλες? τον μεταλικο?
Του BRM :smt060
Έχω κι εγώ αλλά τον άλλαξα γιατί το καλοκαίρι έκαιγε..... :-D
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από nikolas »

thanos_s έγραψε:
nikolas έγραψε: Δεν είναι τυχαίο που πολλοί με νεώτερα αυτοκίνητα (ZR, 25) ψάχνανε μανιωδώς το εσωτερικό του BRM για να τροποποιήσουν τα αυτοκίνητά τους, από χειριστήρια καλοριφέρ και λεβιέδες, μέχρι ταπετσαρίες, καθίσματα και μοκέτα..
Εμένα βρέθηκαν στα χέρια μου πριν 1 εβδομάδα πλαίσιο για τα χειριστήρια του καλοριφέρ από brm αλουμινίου, και διακοσμητικό στη μεριά του συνοδηγού (για δεξιοτίμονο) αλλά επειδή πίστευα πως εδώ δεν θα εκτιμηθεί τουλάχιστον το πλαίσιο που μπορούσε να εγκατασταθεί-ώστε να το βάλω αγγελία, όπως έπρεπε, τα έστειλα σε ένα φίλο μου στην Αγγλία
χ

Επισης, βγαλε και στειλε τις λωριδες και τον μπροστινο προφυλακτηρα σου :sick:
Τι ακριβώς έχει ο μπροστινός προφυλακτήρας που σε αηδιάζει τόσο..? Επίσης δεν έχω λωρίδες, έχω μία λωρίδα..

Hondakias
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2007 9:16 pm
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Hondakias »

Φιλε Roger τα κοκκινα koni πιστευω ειναι μια πολυ καλη επιλογη και αν βαλεις και μερικες μπαρες μπροστα και πισω να δεσει λιγο το σασι θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος. Αν βρεις κατι για μπαρες please ενημερωσε με γιατι ψαχνω μανιωδως να βρω αλλα δεν βρισκω κατι. Μονο μια sparco εχω βρει αλλα εκτος του οτι δεν μου αρεσει ειναι και ακριβη. http://atlasteam.gr/eshop/catalog/popup ... 96&invis=0" onclick="window.open(this.href);return false;


Παρεμπιπτοντως, το χαμηλωμα σου φιλε i-vtec ειναι πανεμορφο με τα apex. Μολις ειδα τη φωτο τρελαθηκα, ετσι ακριβως ηθελα να γινει το GSi μου αλλα δυστηχως εκανα λαθος επιλογη και τωρα καθεται πιο ψηλα απο οτι το ηθελα.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από nikolas »

Το κακό με τα Koni τα κόκκινα είναι ότι ρυθμίζονται εκτός αυτοκινήτου, όχι βέβαια ότι με τα κίτρινα θα είσαι όλη την ώρα με το κλειδί, αλλά λέμε τώρα..Κοίτα τις διαφορές των τιμών και αν δεν είναι μεγάλη πήγαινε για τα κίτρινα, αν πάλι είναι σημαντική τότε ενδεχομένως να είναι καλύτερη επιλογή τα κόκκινα..

Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

Hondakias έγραψε:Φιλε Roger τα κοκκινα koni πιστευω ειναι μια πολυ καλη επιλογη και αν βαλεις και μερικες μπαρες μπροστα και πισω να δεσει λιγο το σασι θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος. Αν βρεις κατι για μπαρες please ενημερωσε με γιατι ψαχνω μανιωδως να βρω αλλα δεν βρισκω κατι. Μονο μια sparco εχω βρει αλλα εκτος του οτι δεν μου αρεσει ειναι και ακριβη. http://atlasteam.gr/eshop/catalog/popup ... 96&invis=0" onclick="window.open(this.href);return false;
θα κανω μια ερωτηση στον Ηρακλη, ειχε κανει πριν χρονια πολυ καλη δουλεια σε μια alfa romeo μου.
http://www.herculesparts.gr/shop/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
θα σου πω οταν εχω νεοτερα αλλα μπορεις να παρεις και εσυ τηλ, η να κανεις μια βολτα προς τα εκει και να μαθεις.

ποσο εχει η sprarco που λες εσυ?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Roger Taylor την Κυρ Απρ 10, 2011 8:27 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

Hondakias
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2007 9:16 pm
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Hondakias »

Roger αυτη η sparco εχει 110e χωρις μεταφ. αλλα δεν μου αρεσει αυτε σαν σχεδιο ουτε το χρωμα της.

Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

σκεφτομαι να βαλω "clear" φωτα στο ροβερακι....
δεν εχω βρει στο νετ για rover και σκεφτομαι να βαλω απο honda crx.
θα μπουν? μοιαζουν αρκετα..
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από PaNoSGR »

υπαρχουν αυτα εδω τα οποια με τρελαινουν εμενα δες τα

Μπροστα
http://www.dcperformance.co.uk/cheap/23 ... -5100.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Πισω
http://www.dcperformance.co.uk/cheap/23 ... tl-bl.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

δεν θελω να αλλαξω τα πισω...
τα μπροστα μονο, κυριως γιατι εχουν θολωσει..

αλλα ειναι πανακριβα ρε φουστη μου. παπαπα...
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Roger Taylor έγραψε:σκεφτομαι να βαλω "clear" φωτα στο ροβερακι....
δεν εχω βρει στο νετ για rover και σκεφτομαι να βαλω απο honda crx.
θα μπουν? μοιαζουν αρκετα..
Τι εννοείς clear??? Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο πέρα από τα φανάρια που σου δειξε ο Πάνος. Από CRX δεν μπαίνουν, είναι πολύ διαφορετικά. Βγάλε τα φανάρια σου και πλύνε τα με ένα ήπιο σαπούνι και πολύ νερό μέσα-έξω και θα γίνουν σαν καινούρια. Τα γυάλινα φανάρια δεν θαμπώνουν όπως τα πλαστικά. Η θαμπάδα που βλέπεις είναι σκόνη που υπάρχει στο εσωτερικό του φανού και έτσι με το πλύσιμο θα φύγει και το φανάρι θα δείχνει καθαρό σαν καινούριο.
PaNoSGR έγραψε:υπαρχουν αυτα εδω τα οποια με τρελαινουν εμενα δες τα

Μπροστα
http://www.dcperformance.co.uk/cheap/23 ... -5100.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Πισω
http://www.dcperformance.co.uk/cheap/23 ... tl-bl.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Κάγκουρα...
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αισθητικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες