metaxeirismena antalaktika kai vapsimo.

ZWLOTAS
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 1:04 pm
Επικοινωνία:

metaxeirismena antalaktika kai vapsimo.

Δημοσίευση από ZWLOTAS »

Kalispera sta melh tou club. Eimai kainourgios sto xwro kai tha ithela parakalw ta fwta apo kapoious pou gnwrizoun ta Rover. Prin mia vdomada agorasa ena Rover 214i cabrio, montelo 1994 se para poly oikonomiki timi(basika aytos itan kai o logos pou to pira) To thema einai oti to amaxi thelei arketa mazemata kyriws fanopoiias. Tha ithela na rwtisw tous gnwstes tou aytokinhtou aytou, pou mporw na vrw ftina metaxeisrmena antalaktika(ftera-porta-profylaktires-zantes) kai kapoion poly ftino fanopoio giati to amaxi den kykloforeitai etsi opws einai.
Eyxaristw poly.

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: metaxeirismena antalaktika kai vapsimo.

Δημοσίευση από i-VTec »

Για ανταλλακτικά μεταχειρισμένα μπορείς να πάρεις τον Γαρδέλη (2106039752)...Έχει μπόλικο πράμα...Επίσης δοκίμασε τον Χριστοδουλάκη (2106754044) και τον Φιλιππουπολίτη (2102810848), αν δε βρείς σε αυτούς μετά πας για καινούργια...Με φανοποιεία ασχολείται και ο Χριστουδουλάκης, ρώτα τον...

Welcome! :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: metaxeirismena antalaktika kai vapsimo.

Δημοσίευση από nikolas »

Έπίσης για ανταλλακτικά εκτός από αυτά που ανέφερε ο ivtec μπορείς να δοκιμάσεις και στον Πάλλα 2109238386 (βλ.banner), στον Φώτα 2109011689 και στον Ρόδη 2109217146..(τους καλύψαμε σχεδόν όλους στην Αττική :-D )

ZWLOTAS
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 1:04 pm
Επικοινωνία:

Re: metaxeirismena antalaktika kai vapsimo.

Δημοσίευση από ZWLOTAS »

Thanx paidia. Apla exw parei kati tilefwna kai vlepw oti den einai ftina ta metaxeirismena antalaktika. Perimena na itan poly ftinotera. Palio amaxi tou 1994 einai.... Profylaktiras mprosta metaxeirismenos: 120 euro? ELEOS!!!! Psaxnw kai kanena ftino fanopoio gia na to vapsw olo, alla den exw vrei kati oikonomiko. An gnwrizei kaneis kati mou leei...

mikes
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Δευ Δεκ 22, 2008 9:38 pm
Επικοινωνία:

metaxeirismena antalaktika kai vapsimo.

Δημοσίευση από mikes »

Αν θες λίγο να το ψάξεις περισσότερο μπορείς να βρεις σε μάντρες που πάνε τ αμάξια για ανακύκλωση. Είχα πάει στους Αγίους Θεοδώρους και μου πούλαγαν ενα Rover sedan 500 ευρώ, τ αμαξί ήταν πένα εβαζα μπρος και έφευγα. Στην Αμφίλαη και Ασπρόπυργο αν ψάξεις λίγο βρίσκεις τα πάντα. Ειδικά σαν το δικό σου, είναι γεμάτες οι μάντρες!!! :up:
http://www.youtube.com/watch?v=S2w6saiu ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: metaxeirismena antalaktika kai vapsimo.

Δημοσίευση από nikolas »

Δεν δοκιμάζεις σε κάποιον φανοποιό (πχ Χριστοδουλάκη) να σου βγάλει ένα σύνολο για όλα, μαζί με τα ανταλλακτικά και εργασία..
Όταν λες ότι θες να το βάψεις όλο αλλά δεν βρήκες κάποιον φτηνό, σε τι ποσά κινούνται αυτοί που έχεις βρει!?

ZWLOTAS
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 1:04 pm
Επικοινωνία:

Re: metaxeirismena antalaktika kai vapsimo.

Δημοσίευση από ZWLOTAS »

Mou zitane panw apo 1.100 euro vafi se cabrio!!! Entaksei exei kai kati meremetia to amaxi alla mou fenetai ypervoliko to poso.

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: metaxeirismena antalaktika kai vapsimo.

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Εμένα μου φαίνεται μικρό το ποσό πάντως... Μακάρι να μου λέγανε και μένα 1100 ευρώ και να γίνει η δουλειά όπως πρέπει. Δυστυχώς οι καλοί φανοποιοί ζητάνε από 1500 μέχρι 2000+ για ολική βαφή (όταν λέμε ολική εννοούμε και τα τελάρα σε πόρτες, πορτμπαγκάζ κτλ.). Δυστυχώς οι τιμές είναι τσουχτερές αλλά γνώμη μου είναι αν θες να γίνει καλή δουλειά και από άποψη ποιότητας της βαφής, αλλά και να μη φαίνεται ξαναβαμμένο γιατί θα το έχουν μονώσει πρόχειρα και θα σου χουν βάψει λάστιχα, τσιμούχες και ότι άλλο έτυχε να βαφτεί, καλύτερα μάζεψε τα απαιτούμενα χρήματα και βρες ένα φανοποιό που θα σου εγγυηθεί το αποτέλεσμα. Μια φορά θα το κάνεις, κάντο να αξίζει. :beer:
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

ZWLOTAS
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 1:04 pm
Επικοινωνία:

Re: metaxeirismena antalaktika kai vapsimo.

Δημοσίευση από ZWLOTAS »

Gia cabrio amaxi?? Kala, toso akriba einai?? H alitheia einai oti exw agnoia apo bafi. Alla mou fenetai ypervoliko to poso... Dhladi an den itan cabrio poso tha edina ??? pw pw...

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: metaxeirismena antalaktika kai vapsimo.

Δημοσίευση από nikolas »

Και μένα τα 1.100ευρώ μου ακούγονται πάρα πάρα πολύ καλά..
Όσο για αυτό που αναφέρεις Τάσο, απ'όσα έχω δει μέχρι τώρα, νομίζω ότι όσα και αν πληρώσεις, πάντα θα βρεθεί ένα λαστιχάκι που θα προδώσει ότι έχει βαφεί το αυτοκίνητο..!! Βέβαια όπως σε όλα τα επαγγέλματα, υπάρχουν οι άριστοι, και οι γιαλαντζί..Οι δεύτεροι μπορεί να σου βάψουν και τις ρόδες αν περισσέψει χρώμα..!!!! :P :P :P

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αισθητικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες