metaxeirismena antalaktika kai vapsimo.

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: metaxeirismena antalaktika kai vapsimo.

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Για τέλειο αποτέλεσμα όλες οι τσιμούχες και τα λαστιχάκια πρέπει να βγουν. Οι προφυλακτήρες πρέπει να βγουν και να βαφτούν χωριστά και όχι πάνω στο αμάξι. Καπό, πόρτες πρέπει επίσης να βγουν για να βαφτούν και εσωτερικά. Και γενικά κάποια κομμάτια του αυτοκινήτου π.χ καθρέφτες, χερούλια θυρών, αεροτομές, μάσκες κτλ πρέπει να βγουν και να βαφτούν χωριστά. Έχω δει ξαναβαμμένα αμάξια που δε φαίνεται πουθενά ότι έχουν βαφτεί. Κι έχω δει και δουλειές (και στα αμάξια μου δυστυχώς) που πέφτει η μονωτική ταινία σύννεφο και ξεκινάει ο... "καλλιτέχνης" και βάφει... (τρόπος του λέγειν). Για να μην πω για την ποιότητα της βαφής που μόλις σκάσει το πρώτο πετραδάκι βγαίνει όλη η μπογιά και βλέπεις από κάτω ότι ο π@π@ρ@ς που το έβαψε δεν έχει βάλει καν υπόστρωμα (συνέβη στο καπό του Rover)!!!

Όσο για το αν το αμάξι είναι cabrio ή όχι δεν έχει τόσο σημασία... Δε προκείται να κάτσει ο άλλος να υπολογίσει αν θέλει λίγο λιγότερο ή λίγο περισσότερο. Έτσι κι αλλιώς το μεγαλύτερο κόστος -όπως καταλαβαίνεις από τα παραπάνω- είναι αυτό της εργασίας και όχι του χρώματος. Εγώ σε όποιο αμάξι απ τα δυο βάψω πρώτα για να μειώσω το κόστος θα το λύσω μόνος μου. Έτσι γλυτώνεις αρκετά χρήματα.

Για μένα δεν αξίζει να δώσεις 1000 ευρώ και να στο κάνουν πουτ@ν@... Κάνε του ένα γυάλισμα καλύτερα.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: metaxeirismena antalaktika kai vapsimo.

Δημοσίευση από nikolas »

Καλά τα λες, αλλά δυστυχώς είναι πολύ λίγοι που θα τα τηρήσουν όλα αυτά, και ακόμα λιγότεροι αυτοί που θα τα κάνουν με φυσιολογική κοστολόγηση..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αισθητικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες