Αποφάσεις για το club

Meetings in Athens
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Αποφάσεις για το club

Δημοσίευση από nikolas »

Ανοίχτηκε ένα θέμα σ'αυτήν την ενότητα από τον red_drifter το οποίο ανέφερε τα εξής:
red_drifter έγραψε:Λοιπόν,σήμερα καθώς ήμασταν για καφέ εγώ με τον i-VTec και τον kostas_pana,κάναμε μια μικρή συζήτηση για την κατάσταση που επικρατεί στο club τον τελευταίο καιρό,μετά και την αποχώρηση του Μήτσου (Tigraki...!!!),ο οποίος ήταν και υπεύθυνος επικοινωνίας του club.Εκτός από την φυσιολογική μειωμένη κίνηση λόγω του καλοκαιριού,γενικά παρατηρείται ένας μαρασμός στην δράση του club,μηδέν εκδρομές,μηδέν εκδηλώσεις,μηδέν track events κ.λπ. Επειδή λοιπόν αργά αλλά σταθερά οδηγούμαστε στο να γίνουμε ένα "νεκρό" club,θεωρούμε απαραίτητο ότι πρέπει να προβούμε σε κάποιες ενέργειες.

Για τον λόγο αυτό πιστεύουμε ότι μια γενική συνέλευση των μελών και των υπευθύνων του club (Tigraki,DJ.Giorgio,Nikolas κ.λπ.) είναι αναγκαία για λόγους που θα αναλύσουμε σύντομα και για να παρθούν κάποιες αποφάσεις.Προέχει η ανάληψη συγκεκριμένων καθηκόντων από 4-5 άτομα,τα οποία θα είναι υπεύθυνα για την λειτουργία του club (π.χ. κάποιος θα κανονίζει τα των events και των αγώνων, κάποιος θα είναι υπεύθυνος επικοινωνίας κ.λπ.) Έτσι επιβάλλεται η συμβολή ΟΛΩΝ των μελών του club, ώστε οι αποφάσεις να παρθούν με ορθό και αξιοκρατικό τρόπο.Υπάρχουν αρκετά άλλα ζητήματα που θα τα συζητήσουμε στην συνέλευση,μικρά και μεγάλα,πρέπει όμως να τονιστεί για άλλη μια φορά ότι είναι απαραίτητο να έρθουν όσο το δυνατόν περισσότερα μέλη ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ CLUB ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ. Η γενική συνέλευση θα οριστεί για την ερχόμενη Κυριακή,9/11,εκτός αν δεν μπορούν πολλά μέλη να παρευρεθούν,οπότε θα βρούμε κάποια άλλη ημερομηνία που να βολεύει.Ο τόπος θα σας γίνει γνωστός περί τα μέσα της εβδομάδας,όταν δούμε και τον αριθμό των ατόμων που μπορούν και θέλουν να έρθουν.Άτομα που δεν μπαίνουν στο forum παρακαλούμε να ειδοποιηθούν τηλεφωνικά από γνωστούς τους.Αυτά πρός το παρόν,για ό,τι διευκρινήσεις θέλετε μπορείτε να ποστάρετε στο παρόν topic.

Φιλικά red_drifter :-D
και στη συνέχεια υπήρξε η ακόλουθη απάντηση από τον i-vtec:
i-VTec έγραψε:Ακριβώς έτσι παιδιά...Συζητήσαμε πολλά και διάφορα,αλλά τα θέματα πρέπει να τεθούν επί τάπητος σε μια γενική συνάντηση των μελών,ώστε να ακουστούν όλες οι απόψεις και φυσικά να μην έχουμε μετά καταστάσεις τους στύλ "εγώ δεν ήμουν εκεί,εγώ δεν συμφώνησα ποτέ σε αυτά κ.λπ."...Οπότε βρείτε αν μπορείτε μια-δύο ωρίτσες την Κυριακή να μαζευτούμε,είναι πολύ μικρή η θυσία για την επιβίωση του club.Θα είναι και μια καλή ευκαιρία να γνωρίσουμε μερικά νέα μέλη,αλλά και να πιούμε ένα καφεδάκι,δεν κάνουμε και συχνά meetings εξ'αλλου. :D
Χαίρομαι να βλέπω ότι υπάρχει ενδιαφέρον για το club από τα μέλη του, αλλά ειλικρινά λυπάμαι, όταν βλέπω ότι πέρνονται πρωτοβουλίες χωρίς να έχουν ενημερωθεί στοιχειωδώς κάποια άτομα που υποτίθεται είναι "υπεύθυνα" για το club, και να ενημερώνομαι εγώ και τα άλλα παιδιά ξαφνικά με μια δημοσίευση βρισκόμενοι προ τετελεσμένων γεγονότων..
Δεν θα πείραζε να υπήρξε μια ενημέρωση πρώτα για τους προβληματισμούς κατ'ιδίαν και στη συνέχεια μετά από συνεννόηση από κοινού και με τα υπόλοιπα παιδιά να αποφασίζαμε πως θα πορευθούμε στη συνέχεια..
Υπενθυμίζω επίσης ότι η περίοδος Ιουλίου-Αυγούστου, είναι εκ των πραγμάτων νεκρή περίοδος, σχεδόν για όλα τα club, αν και το δικό μας έκανε κάποιες μικρές συναντήσεις ακόμα και σε περίοδο που πολύ μεγαλύτερα club τις είχαν αναστείλει λόγω διακοπών..
Εγώ προσωπικά την Κυριακή 11/9 δεν πρόκειται να παρεβρεθώ σε οποιαδήποτε συνάντηση κανονιστεί, απλά γιατί όπως είπα και παραπάνω, δεν έχω σκοπό να επικυρώσω προ τετελεσμένα γεγονότα και αποφάσεις.
Την Τετάρτη 5-9-2007 στις 22.00 θα πραγματοποιηθεί κανονικά συνάντηση στο ΣΕΦ και καφές πιθανότατα στο Olympico, όπου μπορούν να παρατεθούν ελεύθερα οι όποιοι προβληματισμοί..

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

NIKOLA MIN TO PERNEIS STRAVA! O MONOS IPEUTHINOS PLEON STO CLUB EISAI ESI KAI KALO THA ITAN OTAN ORISTEI AYTI I GENIKI SINELEUSI NA EISAI EKEI!
EINAI APLA APO TO ENDIAFERON MAS PROS TO CLUB.
PIO POLI EINAI PROTASI MAS GIA AUTI TIN SINELEUSI, ME SKOPO TIN ANASTASI TOU CLUB!
SIMFONO ME TA PAIDIA (RED_DRIFTER KAI I-VTEC), ALITHEIA PAIDIA AN KATSOUME KATO KAI TO SIZITISOUME ISOS VGALOUME AKRI!
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

Άβαταρ μέλους
machos_si
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Τρί Ιαν 24, 2006 10:39 pm
Τοποθεσία: κερατσινι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από machos_si »

εγω συμφωνω με τον Νικολα. η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι πρεπει να γινει κ προεδρος γιατι εδω κ καιρο ειναι ο μονος που ασχoλητε με το club. το οτι θελετε να μοιραστουν οι δουλειες του club ειναι καλο αλλα το να ανακοινονετε (συμβουλιο) δεν ηταν σωστο... τωρα την τεταρτη που θα παμε για καφε μπορουμε να πουμε ο καθενας της αποψεις μας κ μετα να κανονισουμε αν κ ποτε θα γινει (συμβουλιο).
http://www.aquazone.gr/forums/index.php ... 18029&st=0" onclick="window.open(this.href);return false;

jeanpoul
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1713
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:37 pm
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι,Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jeanpoul »

Παιδια χαιρομαι που ενδιαφερεστε για το κλαμπ αλλα καταρχην ο πρωτος ο οποιος θα ασχοληθει με το τι θα γινει στο κλαμπ ειναι ο DjGiorgio που ουσιαστικα του ανηκει και μετα ολοι οι υπολοιποι απο την στιγμη που εχουμε μεινει λιγα ατομα υπευθυνοι μεσα στο κλαμπ πρωτα πρεπει να γινει ενα meeting μεταξυ μας χωρις να αναστατωσουμε ολο το κλαμπ να παρθουν οι αποφάσεις.Αν ειναι αναγκαιο να ορισουμε αντικαταστατη κτλ κτλ παρα οχι ετσι οπως το αναφερατε εκει....Εγω πρωτα απ'ολα εστω και απο μακρια θα κανω την συζητηση με τα παιδια που ειναι υπευθυνα για το κλαμπ και μετα ας οριστει μια ημερομηνια συναντησης για ενημερωση του τι αποφασιστηκε και τυχον διαφωνιες ή προτασεις...
Εικόνα

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

Jeanpoul έγραψε:Παιδια χαιρομαι που ενδιαφερεστε για το κλαμπ αλλα καταρχην ο πρωτος ο οποιος θα ασχοληθει με το τι θα γινει στο κλαμπ ειναι ο DjGiorgio που ουσιαστικα του ανηκει και μετα ολοι οι υπολοιποι απο την στιγμη που εχουμε μεινει λιγα ατομα υπευθυνοι μεσα στο κλαμπ πρωτα πρεπει να γινει ενα meeting μεταξυ μας χωρις να αναστατωσουμε ολο το κλαμπ να παρθουν οι αποφάσεις.Αν ειναι αναγκαιο να ορισουμε αντικαταστατη κτλ κτλ παρα οχι ετσι οπως το αναφερατε εκει....Εγω πρωτα απ'ολα εστω και απο μακρια θα κανω την συζητηση με τα παιδια που ειναι υπευθυνα για το κλαμπ και μετα ας οριστει μια ημερομηνια συναντησης για ενημερωση του τι αποφασιστηκε και τυχον διαφωνιες ή προτασεις...

den milise pote ma pote kaneis gia antikatastati tou djgiorgio i tou bat i tou tigraki!!!!!
pote! auto pou leme einai: "giati den exoume ekdromes? giati den exoume track days?, kai polla alla!
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

Την συνάντηση την σκεφτήκαμε σαν καλή περίπτωση γιατί συμπτωματικά είδαμε και έναν χώρο σε μεγάλο εμπορικό κέντρο που θα μας βόλευε,θα ερχόταν φθηνά και θα είχε όλες τις ανέσεις και την χωρητικότητα.Την έχουμε πάντα στα υπ'όψιν μας.

Εγώ παιδιά είμαι απογοητευμένος ειλικρινά.Κάθε μήνας που περνάει πάμε και χειρότερα,όχι από κίνηση στο forum ή νέα μέλη,αλλά από "clubίστικες" καταστάσεις.Κατεβαίνουμε GTCC και τρέχει μόνο ο Νίκος.Μαζευόμαστε ΣΕΦ και είμαστε πάντα τα ίδια 5-10 άτομα,ερχόμαστε ότι ώρα φτάσει ο καθένας,λέμε πέντε πράματα και σκορπάμε...Πολύ θα ήθελα να δώ αν ξεκινούσαμε μια εκδρομή πόσοι θα μαζευόμασταν,από τα 100 (και πολλά λέω) ενεργά μέλη του club.Εδώ 10 ηλιοπροστασίες είπαμε να βγάλουμε και μείναμε στη μέση (οι λόγοι δεν είναι της παρούσης να αναλυθούν).Χρειαζόμαστε καλύτερη οργάνωση και κυρίως να δούμε ποιοί πραγματικά ενδιαφέρονται για το club και ποιοί είναι εδώ μόνο για να πετάνε μια κουβέντα μια στο τόσο,να εκμεταλλεύονται τις ειδικές προσφορές για το club και να κατεβαίνουν στα dynodays και τις φωτογραφήσεις περιοδικών (που και τέτοιες δεν πρόκειται να ξαναδούμε αν συνεχίσουμε έτσι...)

Συγγνώμη αν φάνηκε κάπως απότομη αυτή πρωτοβουλία αλλά μόνο με αποφασιστικότητα θα γίνει δουλειά.Εκτιμώ τα όσα έχει προσφέρει ο Νικόλας στο club αυτά τα χρόνια,αλλά είναι πλέον ηλίου φαεινότερον ότι δεν μπορεί (ή δεν έχει τον χρόνο) να τα ανάλαβει όλα μόνος του,ειδικά τώρα που θα μπεί και φαντάρος σύντομα.Βασιζόμενος στα παραπάνω πιστεύω ακράδαντα ότι επιβάλλεται η εκ νέου οργάνωση των υπευθύνων του club.ΚΑΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ "ΥΠΕΥΘΥΝΩΝ",ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ,ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ "ΓΑΛΟΝΑΔΩΝ" ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ.Εννοώ απλά ΜΕΛΗ που έχουν την όρεξη και την ικανότητα να προσφέρουν στο club.Ούτε θέλω να πατώσουμε,ούτε να καταλήξουμε στην εκ νέου διαίρεση του club σε 2 ή 3 μικρότερα,όπως έχει γίνει και παλιότερα για τους γνωστούς λόγους.Θέλω να είμαστε μια μεγάλη παρέα που όλοι θα ευχαριστιόμαστε αυτά που κάνουμε και θα συμμετέχουμε ενεργά.Και αφού πλέον ο Tigraki δεν μπορεί να ασχολείται με το club όπως πριν και δεδομένου ότι αυτός έχει όλες τις επαφές/τηλέφωνα με περιοδικά,άλλα clubs κ.λπ. πρέπει να τα αναλάβει κάποιος.Ευχαριστώ.
Εικόνα

saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από saikoe39 »

Αντε να πω και εγω την μπαρουφα μου......

Ενεργο μελος δεν ειμαι.......
Ειμαι αρκετο καιρο εδω μεσα.....και μπορω να πω οτι το κλιμα...(και ας μην εχει πολλα post ειναι το καλυτερο απο τα αλλα forums που ειμαι μελος)....
Ο i-Vtec....ειπε πως δεν του αρεσει η κατασταση...οι ιδιοι και οι ιδιοι.........
Εγω εχω να πω καλυτερα οι ιδιοι και οι ιδιοι...παρα 50 λαμαδες...που θα το καταστεψουν εδω μεσα....
Που ο ενας θα ερθει να δειξει το οχημα του...την γκομενα του...το παπουτσι του κλπ.....
Στην συναντηση ειναι 5-10 ατομα........αλλα το γουσταρετε.....σας αρεσει και περνατε καλα.......
Παντως ειναι αλλα ενα θεμα...και η μαρκα του οχηματος....που πλεον δεν πουλαει....και δεν εχει νεο αιμα...που να θελει να ασχολθει με κατι τετοιο.....
Οι εκδρομες κλπ...δεν ειναι ανναγκη να οργανωθουν μονο απο τους Admin,,,,αλλα και απο τα απλα μελη......
Οπως παρθηκε η πρωτοβουλια για αυτην την συναντηση...και ετσι μπορει να γινει και για μια βολτα....Δεν το λεω ουτε ειρωνικα....ουτε με καποιο τετοιο σκοπο...αλλα με τον ιδιο ακριβως τροπο θα μπορουσε να γινει μια βολτα καππου.......τρεις δυο ενας ριχνει την ιδεα...και μετα συνεχεια.....

Οσο αναφορα τια παιδια που δημιουργησαν ολο αυτο...καλως η κακως...αλλαξαν οχηματα..... δεν ξερω εγω τι....παντα θετικα ολα αυτα.
Αυτο ειναι ενα δημιουργημα τους.....
Εαν θεωρουν οτι πλεον δεν μπορουν να ειναι ενεργοι σε αυτο....για 1.οοο λογους....κουραστηκαν...εκαναν παιδια.......γερασαν.......
Μπορουν να διαλεξουν δυο τεσσερα ατομα...που να το αγαπουν και να το λατρευουν....και να δωσουν τα σκυπτρα σε αυτους.......
Και αυτοι πισω σαν πατεραδες...να καμαρωνουν..........και να κραζουν αν κατι πηγαινει στραβα....
Η αποψη μου ειναι αυτη...ελπιζω να τα λεω σωστα......
Δεν λεω τπτ με ειρωνια...αλλα δεν μπορω να εκφραστω καλυτερα....(παλια ειχα ταλεντο...τωρα περασε..)

ps....και θα επρεπε να ειχε ενημερωθει ο Νικολας πριν απο οποιο thread σαν και αυτο......βεβαια τοσο φουντωμενει που ειστε με αυτο εδω....ξερατε ισως και την απαντηση του Νικολα απο πριν και το ανοιξατε........
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

file saikoe kala ta les alla ta les alla etsi den iparxei dialogos kai den akous kai tis gnomes ton allon. emeis auto pou protiname einai na mazeutoume OLOI na milisoume. na akousoume OLOI, OLOUS kai na akolouthisoume tis apofaseis tou sinolou, mono kai mono tou sinolou!
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

saiko έχεις ένα δίκιο...Αλλά σκέψου το άλλο.Αν εγώ πώ να κανονίσουμε κάτι,το πιθανότερο είναι να με γράψουν όλοι στα τέτοια τους και να μην γίνει τίποτα...Αν όμως ένας πρόεδρος ή ένα Tigraki πούν,"λοιπόν σηκωθείτε όλοι και πάμε εκδρομή τότε",η ανταπόκριση θα είναι πολύ μεγαλύτερη.Και τις Τετάρτες θα μπορούσαν να κατεβαίνουν πολλά περισσότερα άτομα που θέλουμε και γουστάρουν την παρέα ...Όμως δεν μπορούν λόγω δουλειάς π.χ.Ενεργό μέλος δεν είναι μόνο αυτός που κατεβαίνει τις Τετάρτες,ούτε αυτός που δίνει την προαιρετική συνδρομή.Ενεργό μέλος είναι αυτός που θα στηρίξει μια προσπάθεια του club,που θα έρθει σε μια εκδρομή π.χ.,με ή χωρίς αμάξι,αυτός που ΔΕΝ θα πεί "έρχομαι στο τάδε Event" και την ημέρα του event κάτσει να κοιμηθεί χωρίς να ειδοποιήσει κανέναν,αυτός που θα προσπαθήσει μόνος του να κανονίσει κάτι για όλο το club,είτε είναι καφές,είτε μια μέρα στα κάρτ,είτε μαζική παραγγελία αυτοκόλλητων/parts/μπλουζών κ.λπ.

Και μην κολλάτε τόσο στην ανακοίνωση που κάναμε για την Γ.Σ...Ούτε κλείσαμε,ούτε κανονίσαμε τίποτα,θέλουμε απλά να δούμε την ανταπόκριση και μετά βλέπουμε.Και θα φανεί και την Τετάρτη που θα πάμε για καφέ,αν θα έρθουν όλοι στις 10 (εκτός αν σχολάνε από δουλειές αργότερα) ή αν θα πούν "δεν περνάω και μισή ωρίτσα από το ΣΕΦ μιας που δεν έχω τίποτα να κάνω?"...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
machos_si
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Τρί Ιαν 24, 2006 10:39 pm
Τοποθεσία: κερατσινι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από machos_si »

i-VTec έγραψε:saiko Αν όμως ένας πρόεδρος ή ένα Tigraki πούν,"λοιπόν σηκωθείτε όλοι και πάμε εκδρομή τότε",η ανταπόκριση θα είναι πολύ μεγαλύτερη.
εγω προσωπηκα αν το ελεγαν τωρα δεν θα ερχομουν γιατι τον (προεδρο) φαντασμα που εχουμε δεν τον εχω δει ποτε εδω κ 1 χρονο+ που ερχομαι.. ουτε ποστ του εχω δει... ο τιγρης εχει προσφερει πολλα αλλα πλεον ειπε τερμα οποτε δεν θα το παρω σαν να το ειπε admin(Δημητρη ελπιζω να καταλαβενεις πως το λεω)
http://www.aquazone.gr/forums/index.php ... 18029&st=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συναντησεις στην Αθηνα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 15 επισκέπτες