ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ ΟΜΙΧΛΗΣ ΓΙΑ 200/400/45/25 SERIES

Πείτε μας τι φτιάξατε μόνοι σας!
rainfallgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μάιος 02, 2005 5:12 pm
Τοποθεσία: KILKIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από rainfallgr »

Στο 414 το βυσμα για τον διακοπτη ειναι ενα και για τα μροστα και για τα πισω. εβαλα τον διακοπτη και φωτιζεται κανονικα το βραδυ, αλλα οταν παταω τον διακοπτη δεν κανει τιποτα. Δεν θα επρεπε να αναψει το λαμπακι και να στειλει ρευμα; Δεν εχω φορεσει ακομα τα προβολακια παιζει ρολο?

silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

to oti anabei to lampaki den simainei kati kata ti gnomi mou giati mporei apla na exei koines epafes ton allo diakopti gia ta piso omixlis(to problima einai oti mporei na min erxontai ola ta kalodia pou prepei sti fisa ton dyo diakopton)o diakoptis den dinei reuma apla kleinei kikloma stin entoli tou rele to opoio dinei to teliko reuma sta probolakia sou
Εικόνα

rainfallgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μάιος 02, 2005 5:12 pm
Τοποθεσία: KILKIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από rainfallgr »

sστο βυσμα ερχονται ολα τα καλωδια. μαλιστα το καλωδιο που κρεμεται στο ενα προβολακι εχει ιδιο χρωμα με αυτο του διακοπτη. οποτε λογικα ειναι το ιδιο καλωδια. ισως να χρειαζεται και τις λαμπες για να δουλεψει.
Παιζει να θελει ενεργοποιησει μεσω εγκεφαλου?

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

όχι δε θέλει ενεργοποίηση μέσω εγκεφάλου, και είναι απόλυτα φυσιολογικό που δεν δουλεύει το λαμπάκι γιατί εφόσον δεν έχεις συνδέσει προβολάκια δεν κλείνει κύκλωμα!!!!!!!!!

rainfallgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μάιος 02, 2005 5:12 pm
Τοποθεσία: KILKIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από rainfallgr »

Mia akoma ερωτηση. με λιγο ψαξιμο βρηκα μονο ενα βυσμα για προβολακια. Αν δεν υπαρχει αλλο τα προβολακια να τα συνδεσω παραλληλα η σε σειρα.. με το ενα βυσμα?

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

μπορείς να το βγάλεις μια φωτογραφία? παίζει να έχω ένα αλλά δε ξέρω στάνταρ.. αν τα συνδέσεις σε σειρά πάντως..αν καεί το πρώτο δε θα ανάβει ούτε το δεύτερο.. οπότε..εννοείται παράλληλα που είναι και η κανονική τους σύνδεση..

rainfallgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μάιος 02, 2005 5:12 pm
Τοποθεσία: KILKIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από rainfallgr »

θα βγαλω φωτο και θα στειλω απο βδομαδα....

silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

μπορείς να το βγάλεις μια φωτογραφία? παίζει να έχω ένα αλλά δε ξέρω στάνταρ.. αν τα συνδέσεις σε σειρά πάντως..αν καεί το πρώτο δε θα ανάβει ούτε το δεύτερο.. οπότε..εννοείται παράλληλα που είναι και η κανονική τους σύνδεση..
Auto pou les den nomizo na isxyei giati an einai enomena parallila tote i leitourgeia tou enos den epireazei tin leitourgeia tou allou
otan einai se seira den anabei kanena an kaei ena apo ta dyo
emena pou eixe kaei to ena anabe kanonika to allo epeidi einai enomena parallila kai oxi se seira.

Oso gia auto pou eipes oti epeidi den exei probolakia den tha anabei to lampaki tou diakopti einai lathos giati to lampaki tou diakopti exei geiosi enomeni kai anabei otan erthei reuma(+) apo to diakopti ton foton
Εικόνα

rainfallgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μάιος 02, 2005 5:12 pm
Τοποθεσία: KILKIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από rainfallgr »

Oποτε γιατι δεν αναβει το λαμπακι ρε παιδια. Τι παιζει. μην χρεωθω τα προβολακια αδικα...

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

silverstyler(spyroshio) έγραψε:
μπορείς να το βγάλεις μια φωτογραφία? παίζει να έχω ένα αλλά δε ξέρω στάνταρ.. αν τα συνδέσεις σε σειρά πάντως..αν καεί το πρώτο δε θα ανάβει ούτε το δεύτερο.. οπότε..εννοείται παράλληλα που είναι και η κανονική τους σύνδεση..
Auto pou les den nomizo na isxyei giati an einai enomena parallila tote i leitourgeia tou enos den epireazei tin leitourgeia tou allou
otan einai se seira den anabei kanena an kaei ena apo ta dyo
emena pou eixe kaei to ena anabe kanonika to allo epeidi einai enomena parallila kai oxi se seira.

Oso gia auto pou eipes oti epeidi den exei probolakia den tha anabei to lampaki tou diakopti einai lathos giati to lampaki tou diakopti exei geiosi enomeni kai anabei otan erthei reuma(+) apo to diakopti ton foton
ρε Σπυράκο :crazy: θα μας τρελάνεις? εγώ τι έγραψα? ότι η κανονική συνδεσμολογία είναι παράλληλη και όχι σε σειρα..για τους λόγους που ξαναέγραψες και εσύ από κάτω!!!!
και από ότι είδα ο φίλος δεν εννοεί για το λαμπάκι του φωτισμού τη νύχτα αλλά για το κίτρινο λαμπάκι που ανάβει μόλις ανάψεις τα προβολάκια!!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Do It Your Self”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες