ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ ΟΜΙΧΛΗΣ ΓΙΑ 200/400/45/25 SERIES

Πείτε μας τι φτιάξατε μόνοι σας!
rainfallgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μάιος 02, 2005 5:12 pm
Τοποθεσία: KILKIS
Επικοινωνία:

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ ΟΜΙΧΛΗΣ ΓΙΑ 200/400/45/25 SERIES

Δημοσίευση από rainfallgr »

ΣΕ ΑΜΑΞΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ? ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΕΧΩ ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ ΔΙΑΚΟΠΤΑΚΙ, ΤΟ ΡΕΛΕ. ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ? ΑΣ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rainfallgr την Κυρ Ιουν 26, 2005 12:28 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

ούτε το δικό μου είχε και του έβαλα οπότε χρειάζεσαι..
2 (μαμά κατα πριτίμηση) προβολάκια.. τα οποία τα έχεις
1 διακόπτη τον οποίο τον έχεις
1 πλεξούδα την οποία δεν έχω καταλάβει αν την έχεις επειδή αναφέρεις μόνο το ρελέ
2 πλαστικά καλύματα που κλείνουν το κενό ανάμεσα στον προφυλακτήρα και τα προβολάκια σου (αν μιλάμε για 200 ή 25)
6 βίδες και..
καλή διάθεση :)
σε περίπτωση που δεν έχεις πλεξούδα και εφόσον έχεις το ρελέ μπορείς να φτιάξεις και μόνος σου αν ξέρεις τα στοιχειώδη από ηλεκτρολογικά και πιάνουν τα χέρια σου αλλά να ξέρεις είναι λίγο ζόρι (προσωπική εμπειρία) πάντως μπορείς να βρεις κιόλας το οποίο το συνιστώ σε κάποιον μαντρά..
πάντως γενικά πρόκειται για εργασία που μπορείς να την κάνεις μόνος σου και σίγουρα πολλά παιδιά θα είναι πρόθυμα να σε βοηθήσουν αν έχεις κάποιο πρόβλημα..

rainfallgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μάιος 02, 2005 5:12 pm
Τοποθεσία: KILKIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από rainfallgr »

πλεξουδα δεν εχω. αλλα δεν υπαρχει στο αμαξι? στον προφυλακτηρα στη θεση απο τα προβολακια σε καθενα απο αυτα κατεβαινει ενα καλωδιο. κατι ακομα... στο ταβλο υπαρχει βισμα για να βαλω τον διακοπτη ο οποιος εχει και διακοπτη για τα μπροστα τα προβολακια?

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

λογικά πρέπει να έχεις 400άρι εσυ ε? χωρίς να ξέρω για σίγουρα δε πρέπει να έχει πλεξούδα το αυτοκίνητο σου ήδη..εμένα τουλάχιστον το 200άρι δεν είχε.. οπότε αν δεν έχει πλεξούδα δεν θα έχει και βύσμα ούτε για το διακόπτη ούτε για τα προβολάκια..

rainfallgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μάιος 02, 2005 5:12 pm
Τοποθεσία: KILKIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από rainfallgr »

εχω το 414si μοντελο 1995

rainfallgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μάιος 02, 2005 5:12 pm
Τοποθεσία: KILKIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από rainfallgr »

Που βρισκεται ρε παιδια το ρελε για τα προβολακια. Για να το βαλω...???

silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

to rele to bazeis esy an den exei pleksouda to amaksi sou an exei pleksouda tote den bazeis tipota para mono to diakopti kai ta probolakia.
Emena den eixe probolakia kai ebala monos mou gia tin fisa pou xreiazetai o diakoptis ego den tin eixa kai ebala akrodektakia pano stis epafes tou diakopti me noumerakia kollimena epano gia na min ta mperdeuo an xreiastei kapoia stigmi na bgazo to diakopti
Εικόνα

Lefteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:54 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris »

Καλα ρε παιδια που στο δικο μου ειχε βαλει προβολακια ο προηγουμενος γιατι αυτη η ενοτητα ειναι απο τις χειροτερες μου....Αν δεν υπηρχαν προβλεπω να μην ειχα βαλει ακομα.....

Lefteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:54 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris »

Α ξεχασα να πω για τον Silverstyler...Ηταν επιτακτικη αναγκη να βαλει προβολακια γιατι με τετοιο υψος που εχει απο το εδαφος τα προβολακια του φωτιζουν εκει που στα δικα μας φωτιζουν τα κανονικα φωτα.............(Τρελαινομαι να τον πειραζω.......)

silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

theoro pos ta probolakia omixlis ston lefteri einai apla axrista giati den kikloforei bradu epeidi fobate mipos pesei se kammia lakouba pou den fainetai kai afisei kanena profilaktira :D :D :D :D :D :D :D :D
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Do It Your Self”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες