Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Πείτε μας τι φτιάξατε μόνοι σας!
Απάντηση
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από i-VTec »

Αναφέρθηκα εγώ ποτέ ειρωνικά στα K-Series και Rover? Το ότι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ένα D/B series έχει περισσότερα περιθώρια ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ βελτίωσης από ένα K-Series ισχύει και το ξέρετε όλοι. Παρ'όλα αυτά εγώ πρώτος έβγαζα το καπέλο στο 200 του Θάνου πού με πέρναγε καθαρά και είχε πολύ καλή δύναμη από πολύ χαμηλά μέχρι τον κόφτη...Αλλά ναι, για να ρίξεις λεφτά σε ένα K αντί για ένα B, πρέπει να έχεις λίγη ανωμαλία μέσα σου. Πού ούτως ή άλλως την έχεις γιατί έχεις MG/Rover. Αυτά μοτερικά. Εμφανισιακά πάλι δεν υπάρχει MG/Rover πού να μη μου αρέσει, εκτός από τα διάφορα καγκούρικα πού κυκλοφορούν. Οπότε πού είναι η ειρωνία μου? Λέω κάτι πού δε το ξέρουν και οι πέτρες?

Άλλο να κάνω μια φορά πλάκα σε ένα θέμα ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΧΗ του ατόμου πού το δημοσίευσε και φυσικά όχι για 4 σελίδες...Μπορεί να γράψω ένα-δύο posts σε χαβαλετζίδικο ύφος και τέλος. Εδώ βλέπω 4 σελίδες και οι 3,5 είναι γελοία σχόλια...Στη θέση μου έτσι θα αντιδρούσες κι εσύ (αν όχι χειρότερα).

Κι εσύ Κώστα πείραγμα στο πείραγμα, και με τον Τάσο στο τσακ ήρθατε να αρχίσετε τα μπινελίκια, μη το ξεχνάς...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από nikolas »

i-VTec έγραψε:Άλλο να κάνω μια φορά πλάκα σε ένα θέμα ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΧΗ του ατόμου πού το δημοσίευσε και φυσικά όχι για 4 σελίδες...Μπορεί να γράψω ένα-δύο posts σε χαβαλετζίδικο ύφος και τέλος. Εδώ βλέπω 4 σελίδες και οι 3,5 είναι γελοία σχόλια...Στη θέση μου έτσι θα αντιδρούσες κι εσύ (αν όχι χειρότερα).

Κι εσύ Κώστα πείραγμα στο πείραγμα, και με τον Τάσο στο τσακ ήρθατε να αρχίσετε τα μπινελίκια, μη το ξεχνάς...
Για το πρώτο μέρος που γράφεις, δεν θυμάμαι συγκεκριμένα post, μπορεί να μου είχε μείνει λάθος εντύπωση-κρατώ μια επιφύλαξη.
Σ'αυτό που παραθέτεις τώρα, συμφωνώ 100% ότι πρόκειται για FORUM και όχι για chat..!! Οι δημοσιεύσεις που κάνει ο καθένας ΜΕΝΟΥΝ, και όταν είναι άσχετες με το θέμα και γίνονται κατ'επανάληψη, χαλάει όλο το θέμα και φυσικό πολλές φορές να ενοχλείται και ο συντάκτης του θέματος.


υ.γ. μου έχει συμβεί το ίδιο στην κατασκευή του προφυλακτήρα "Audi style" που φυσικά ήταν ένα αποτυχημένο project (το θυμάσαι) στο οποίο και εκεί οι ειρωνείες και τα λοιπά δεν έλλειψαν, και μου είχε κάνει εντύπωση, πως όταν το είχα παραθέσει σε αγγλικό forum, που δεν με "ήξεραν" όλοι φυσικά είπαν ότι δεν τους άρεσε, αλλά σχεδόν όλοι αντισταθμιστικά έλεγαν συγχαρητήρια για την προσπάθεια, έστω και αν δεν απέδωσε..

red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 10:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από red_drifter »

carmanvti έγραψε:Αρκεί να μην το κάνει έτσι :-D :)
Εικόνα
giati re ??? xa xa xa xa x x xa xa xa xa xa!!!!!!!!!!
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από kostas200vi »

i-VTec έγραψε:Αναφέρθηκα εγώ ποτέ ειρωνικά στα K-Series και Rover? Το ότι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ένα D/B series έχει περισσότερα περιθώρια ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ βελτίωσης από ένα K-Series ισχύει και το ξέρετε όλοι. Παρ'όλα αυτά εγώ πρώτος έβγαζα το καπέλο στο 200 του Θάνου πού με πέρναγε καθαρά και είχε πολύ καλή δύναμη από πολύ χαμηλά μέχρι τον κόφτη...Αλλά ναι, για να ρίξεις λεφτά σε ένα K αντί για ένα B, πρέπει να έχεις λίγη ανωμαλία μέσα σου. Πού ούτως ή άλλως την έχεις γιατί έχεις MG/Rover. Αυτά μοτερικά. Εμφανισιακά πάλι δεν υπάρχει MG/Rover πού να μη μου αρέσει, εκτός από τα διάφορα καγκούρικα πού κυκλοφορούν. Οπότε πού είναι η ειρωνία μου? Λέω κάτι πού δε το ξέρουν και οι πέτρες?
Λες την άποψη σου που ίσως δεν συμβαδίζει με την δίκη μου ;)
i-VTec έγραψε: Άλλο να κάνω μια φορά πλάκα σε ένα θέμα ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΧΗ του ατόμου πού το δημοσίευσε και φυσικά όχι για 4 σελίδες...Μπορεί να γράψω ένα-δύο posts σε χαβαλετζίδικο ύφος και τέλος. Εδώ βλέπω 4 σελίδες και οι 3,5 είναι γελοία σχόλια...Στη θέση μου έτσι θα αντιδρούσες κι εσύ (αν όχι χειρότερα).
Έχουν γραφτεί τόσα απαξιωτικά post εδώ για τα k-series από τους Hondalovers και μή, που εάν γινόταν σε Forum Honda ή Vag δεν νομίζω να είχαν την ίδια χαβαλετζίδικη ανοχή......οπότε χαλαρώστε λίγο, δεν εγινε και κάτι τρομερό. :roll:
i-VTec έγραψε: Κι εσύ Κώστα πείραγμα στο πείραγμα, και με τον Τάσο στο τσακ ήρθατε να αρχίσετε τα μπινελίκια, μη το ξεχνάς...
Μπααααα με τίποτα.......εκτός κι αν έβαζε νίκελ λωριδες..... :kouklos:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 10:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από red_drifter »

kostas200vi έγραψε:
i-VTec έγραψε: Άλλο να κάνω μια φορά πλάκα σε ένα θέμα ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΧΗ του ατόμου πού το δημοσίευσε και φυσικά όχι για 4 σελίδες...Μπορεί να γράψω ένα-δύο posts σε χαβαλετζίδικο ύφος και τέλος. Εδώ βλέπω 4 σελίδες και οι 3,5 είναι γελοία σχόλια...Στη θέση μου έτσι θα αντιδρούσες κι εσύ (αν όχι χειρότερα).


Έχουν γραφτεί τόσα απαξιωτικά post εδώ για τα k-series από τους Hondalovers και μή, που εάν γινόταν σε Forum Honda ή Vag δεν νομίζω να είχαν την ίδια χαβαλετζίδικη ανοχή......οπότε χαλαρώστε λίγο, δεν εγινε και κάτι τρομερό. :roll:
tha simfonisw gia ts prosvoles stous k series ....

:off: nomizw omos oti prepei kapou na telionei afti h kontra giati dn tha vgalei tipota se kalo ... nomizw oti exei figei apo ta oria tou xavale ......
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από saikoe39 »

Καλα ενταξ δεν εχει γραφτει και κατι αδικο για τους κseries...!

Mοτερ με πολλα προβληματα ειναι...το εχει ο κοσμος τουμπανο και εμεις κρυφο καμαρι..??
:no:

Βtw...και σε αλλα φορουμ κραζουν τα μοτερ-σασμαν κλπ για ζημιες...σιγα τα αυγα..!
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..

red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 10:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από red_drifter »

saikoe39 έγραψε:Καλα ενταξ δεν εχει γραφτει και κατι αδικο για τους κseries...!

Mοτερ με πολλα προβληματα ειναι...το εχει ο κοσμος τουμπανο και εμεις κρυφο καμαρι..??
:no:

Βtw...και σε αλλα φορουμ κραζουν τα μοτερ-σασμαν κλπ για ζημιες...σιγα τα αυγα..!

an exeis magka mixaniko dn vgazoun tipota ... dld egw p douleve ena stock moter se 0,4-0,5 kai oli mera tapa
ti eprepe na exei pathei??????
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από i-VTec »

Κώστα ότι έχω πεί εγώ για τους K-Series, άλλα τόσα (και περισσότερα) έχεις πεί εσύ για τα Honda...Οπότε στη σύγκριση άστο καλύτερα...
Εικόνα

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από kostas200vi »

i-VTec έγραψε:Κώστα ότι έχω πεί εγώ για τους K-Series, άλλα τόσα (και περισσότερα) έχεις πεί εσύ για τα Honda...Οπότε στη σύγκριση άστο καλύτερα...
Με την μόνη διαφορά ότι εγώ δεν μπήκα να τα γράψω στο Honda club, εάν το έκανα δεν νομίζω να είχα την ίδια αντιμετώπιση όπως εδώ, το πιο πιθανό να με πέταγαν έξω, οπότε συμφωνώ μην κάνουμε συγκρίσεις. ;)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas200vi την Τετ Μάιος 18, 2011 11:56 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από kostas200vi »

saikoe39 έγραψε:Καλα ενταξ δεν εχει γραφτει και κατι αδικο για τους κseries...!

Mοτερ με πολλα προβληματα ειναι...το εχει ο κοσμος τουμπανο και εμεις κρυφο καμαρι..??
:no:

Βtw...και σε αλλα φορουμ κραζουν τα μοτερ-σασμαν κλπ για ζημιες...σιγα τα αυγα..!
Το ότι υπαρχουν καποια προβλήματα το ξέρουμε και τα αντιμετωπίζουμε και έχουμε βρει λύσεις, όπως και σε άλλες μάρκες αυτοκίνητων που είχαν προβλήματα...... άλλο το ένα και άλλο το άλλο.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Do It Your Self”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες