Κατασκευή fiberglass κούτας για subwoofer vol.2

Πείτε μας τι φτιάξατε μόνοι σας!
ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

nikolas έγραψε:Καλά έχετε ξεφύγει εντελώς.. Δεν έβαλα ξύλα Σπύρο γιατί θα ήταν πιο δύσκολη η σύνδεση τους με το υπόλοιπο σώμα..Θα με κάνετε να μετανιώσω που καθόμουν έβγαζα και ανέβασα φωτογραφίες να δουν πως είναι η διαδικασία όσοι δε ξέρουν
Νικολα εννοειται οτι κανουμε πλακα,μην μας παρεξηγεις... :-D

Το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο και αξιζει να το προσπαθησεις...Μπορω να πω οτι αυτο που ειδα στις τελικες φωτογραφιες ειναι πολυ ομορφο και για να πω την αληθεια δεν περιμενα να βγει τοσο καλο...Μπραβο! :D
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

machos_si έγραψε:μην εισαι χαζος ρε Νικολα... καλα κανεις κ ανεβαζεις φοτο εμεις απλα σχολιαζουμε!!!!11
ALEXO4562 έγραψε:Φιλτατε Μαχο με αναγκαζεις να το πω....Ποιος ειναι περισσοτερο Μ@λ@κ@ς αυτος που την εφτιαξε ή αυτος που την αγορασε.... :oops:
λεγε εσυ... δεν θα ερθεις σε συναντηση θα σου τρυπησω τα λαστιχα(αφου λενε ολοι την κουκουλα) :lol:
Μαχο μου χτυπας δευτερο ευαισθητο σημειο...Ηδη εχω σκισει ενα και δεν τα εχω 3 μηνες.. :klaps:

Εξαλλου μην παραπονιεσαι..Τσαμπα το πηρες το sub...;)
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
machos_si
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Τρί Ιαν 24, 2006 10:39 pm
Τοποθεσία: κερατσινι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από machos_si »

αν θεωρητε τσαμπα το οτι καθε φορα που εβλεπα τον Νικολα του εδηνα 50 τοτε ναι τσαμπα το πηρα!!!!!!11 :-D οταν ερθεις αθηνα εχω να σου οδω κατι πραγματακια για το αμαξι τσαμπα!!!!!!!11 :-D :-D :-D
http://www.aquazone.gr/forums/index.php ... 18029&st=0" onclick="window.open(this.href);return false;

ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

machos_si έγραψε:αν θεωρητε τσαμπα το οτι καθε φορα που εβλεπα τον Νικολα του εδηνα 50 τοτε ναι τσαμπα το πηρα!!!!!!11 :-D οταν ερθεις αθηνα εχω να σου οδω κατι πραγματακια για το αμαξι τσαμπα!!!!!!!11 :-D :-D :-D
Τιιιιιιιιιιιι..... :roll:

Να φανταστω την εταζερα με τα οχταιντσα...Δεκτο αλλα θα σου δινω 10ευρω καθε φορα που σε βλεπω.. :lol:
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
machos_si
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Τρί Ιαν 24, 2006 10:39 pm
Τοποθεσία: κερατσινι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από machos_si »

οχι δεκα καθε φορα που θα με κοιτας!!!!!!11
http://www.aquazone.gr/forums/index.php ... 18029&st=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Άβαταρ μέλους
rewas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2007 9:19 pm
Τοποθεσία: τριπολη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από rewas »

File to apotelesma einai para poli oraio kai den exei na zhlepsei tipota apo ta agorasta...mono sthn patoura tou sub eprepe na guriseis to ifasma pros ta mesa gia na mhn fainetai to ksilo alla polloi tha to doun kai ligoi tha to katalavoun......
me geia kai kala akousmata.
u.g to pani apo ti uliko einai kai pou to vrikes? opou rotao den mou leei kanenas.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Σε ευχαριστό για τα καλά σου λόγια φίλε μου. Έχεις δίκιο για εκείνο το σημείο, αλλά τώρα δύσκολα διορθώνεται..Το ύφασμα το πήρα από ταπετσέρη, με το μέτρο και είναι σαν fleece..Υποτίθεται ότι είναι καλύτερο σε τέτοιες περιπτώσεις.. (δεν ξέρω ακριβώς το λόγο αλλά υποτίθεται ότι κάτι έχει να κάνει ακόμα και αυτό με την ποιότητα του ήχου..)

ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 10:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Κατασκευή fiberglass κούτας για subwoofer vol.2

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Ωραία δουλεια Νικόλα να το χεις να το χαιρεσαι φίλε :dan: τι ηθελα να σε ρωτήσω εχει μεγάλη διαφορα αν καθεται και κοιτάζει το sub απο δεξια απο αριστερα ή είναι καλύτερα φατσα καρτα με το πισω κάθισμα?

Πως το είδες στην πράξη το δικό σου? Κάνει καλό μπάσο?

Άβαταρ μέλους
patroklos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Δεκ 26, 2007 1:23 am
Τοποθεσία: http://apollon.informe.com/
Επικοινωνία:

Re: Κατασκευή fiberglass κούτας για subwoofer vol.2

Δημοσίευση από patroklos »

Νικόλα μπράβο σου και σ ευχαριστούμε για τις φωτο. και τις ιδεες σου

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Κατασκευή fiberglass κούτας για subwoofer vol.2

Δημοσίευση από nikolas »

Η προτότυπη ιδέα φυσικά και δεν είναι δική μου, αλλά αφού μπήκα στη διαδικασία να το κάνω θεώρησα καλό να ανεβάσω φωτογραφίες για όσους ψήνονται για κάτι τέτοιο. Αλέξανδρε δεν το έχω δοκιμάσει στο δικό μου με κούτα, ή μάλλον το είχα δοκιμάσει για πολύ λίγες μέρες και δεν θυμάμαι ποια ήταν η διαφορά. Πάντως η κατασκευή με πολυεστέρα πρέπει να είναι προσεκτική για να φτάνει την "ποιότητα" της mdf κούτας, όπως εξηγώ και παραπάνω..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Do It Your Self”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες