TEΛΟΣ ΟΙ ΤΡΙΓΜΟΙ ΠΙΣΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙΑ...

Πείτε μας τι φτιάξατε μόνοι σας!
Άβαταρ μέλους
H@L STEALTH
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2005 12:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

TEΛΟΣ ΟΙ ΤΡΙΓΜΟΙ ΠΙΣΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙΑ...

Δημοσίευση από H@L STEALTH »

:lol: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ ΒΡΕΘΗΚΕ Η ΑΙΤΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥΣ ΤΡΙΓΜΟΥΣ ΤΩΝ ZR KAI 25.ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ ΣΤΑ ΠΙΣΩ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ.ΠΩΣ ΦΕΥΓΟΥΝ?ΑΠΛΑ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΤΕ ΤΑ ΠΙΣΩ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ ΕΝΑ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ ΧΟΝΤΡΟ,ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΥΛΙΧΤΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΥΜΠΩΝΟΥΝ ΤΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΕΤΑΛΟ ΣΧΗΜΑΤΟΣ Π.ΜΕΤΑ BYE BYE ΤΡΙΓΜΟΙ. :wink: ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΤΡΙΓΜΟ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΜΠΡΟΣ ΑΕΡΑΓΩΓΟ.ΨΑΧΝΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ Η ΛΥΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ.
ΕικόναLIVE STRONG AND WISE

panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Re: TEΛΟΣ ΟΙ ΤΡΙΓΜΟΙ ΠΙΣΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙΑ...

Δημοσίευση από panagiotis »

H@L ΨΙΤΟΥΛΗΣ έγραψε::lol: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ ΒΡΕΘΗΚΕ Η ΑΙΤΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥΣ ΤΡΙΓΜΟΥΣ ΤΩΝ ZR KAI 25.ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ ΣΤΑ ΠΙΣΩ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ.
εγω δεν εχω τετοιους τρυγμους :shock:
H@L ΨΙΤΟΥΛΗΣ έγραψε: :wink: ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΤΡΙΓΜΟ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΜΠΡΟΣ ΑΕΡΑΓΩΓΟ.ΨΑΧΝΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ Η ΛΥΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ.
εμ αυτο μας καιει... :lol:
μαλλον πρεπει να τοποθετηθει και εκει κατι αντιστοιχο
για να το σφηνωσει. οταν το κραταω με το χερι σταματαει...
Εικόνα

nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 2:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Αυτός ο τριγμός στον αεραγωγό που λέτε είναι ακριβώς κάτω από το παρμπρίζ?
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα

panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis »

στο σημειο που ενωνονται, ναι.
Εικόνα

nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 2:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Εμένα αυτόν τον ΄κάνει πάρα πολύ σπάνια.Εμένα από τη δεύτερα ή τρίτη μέρα που το χω μου κάνει έναν ηλίθιο τριγμό κάπου εκέι που είναι το στερεοφωνικό,το έψαξα στην αντιπροσωπεία αλλά τζίφος και έτσι πήρα δραστικά μέτρα...τελικό Janspeed,βαρελάκι BMC και ηχοσύστημα Alpine :D :D
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
H@L STEALTH
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2005 12:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Α

Δημοσίευση από H@L STEALTH »

ΤΟΥΣ ΤΡΙΓΜΟΥΣ ΠΙΣΩ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΓΑΛΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΣΤΙΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΑΦΡΟΛΕΞ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΜΑΛΑΚΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΙΖΟΥΝ.ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΤΗΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΩΡΑ.ΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΑΕΡΑΓΩΓΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΑΜΠΛΩ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΕΝΟ ΚΑΙ ΤΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.ΣΩΤΗΡΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΙΓΜΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΤΕΡΕΟΦΩΝΙΚΟ ΔΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΣΤΕΡΕΟΦΩΝΙΚΟ ΠΙΣΩ ΜΗΠΩΣ ΚΡΕΜΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΓΥΡΩ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΕΝΑ.
ΕικόναLIVE STRONG AND WISE

nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 2:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Μπα δε ξέρω τί μπορεί να είναι,το ψάχναμε με τον Αβραμίδη αλλά τίποτα,εντωμεταξύ μια φορά μου λέει α το φτιάξαμε γιατί κάτι δεν πιανόταν καλά και μπλα μπλα μπλα,πάω να φύγω και πάλι τα ίδια,μάλλον βρήκαν κάτι που θα ακουγόταν στο μέλλον :shock:
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα

panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Re: Α

Δημοσίευση από panagiotis »

H@L ΨΙΤΟΥΛΗΣ έγραψε:...ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΜΑΛΑΚΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΙΖΟΥΝ...
καλα ποσο καιρο το εχεις; τι χρηση του κανεις πια εκει πισω :roll:
αξιος αξιος... :lol:
Εικόνα

silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

gia tous trigmous apo tous aeragogous ego ebala autokollito aerostop lorida kai brika tin isixia mou sas protino na kanete to idio osoi exete problimata
Εικόνα

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

Πάντως πρέπει να παραδεχθώ ότι από όταν άρχισαν τα κρύα η ένταση και η συχνότητα εμφάνισης του τριγμού έχουν μειωθεί σημαντικά. Ίσως να είναι αποτέλεσμα των συστολών-διαστολών του συστήματος μιας και δουλεύει το καλοριφέρ πολύ συχνά τώρα και ειδικά στο defrost. Επίσης από μόνος του σταμάτησε ο τριγμός στο κιβώτιο ταχυτήτων που εμφανιζόταν αν σε φανάρι είχα πρώτη ή δευτέρα μέσα με πατημένο συμπλέκτη. Τέλος ο τριγμός όταν κλείνω την πόρτα με λίγη παραπάνω δύναμη εντοπίστηκε στο χώρο του κινητήρα και διορθώθηκε (χρωστάω φώτο, το ξέρω...)
Life is too short not to...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Do It Your Self”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες