TEΛΟΣ ΟΙ ΤΡΙΓΜΟΙ ΠΙΣΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙΑ...

Πείτε μας τι φτιάξατε μόνοι σας!
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

ama stamatas se fanari kai afineis taxitita mesa tote kindineyei amesa o diskos sou nomizo opote kalo tha einai na exeis nekra sta fanaria ektos an sou exei meinei apo ti sxoli odigon:)
Εικόνα

panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis »

crAss έγραψε:Τέλος ο τριγμός όταν κλείνω την πόρτα με λίγη παραπάνω δύναμη εντοπίστηκε στο χώρο του κινητήρα και διορθώθηκε (χρωστάω φώτο, το ξέρω...)
εμ, αυτο περιμενω πεσ'το μας και μας...
Εικόνα

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

Λοιπόν επιτέλους έβγαλα φώτος.
Στην πρώτη βλέπουμε τα 2 σημεία που πείραξα λίγο, το αριστερά (η κόρνα δεν είναι αυτή???) είναι αυτό που έκανε τον έντονο τριγμό σαν κτύπιμα όταν κλείνεις με λίγη παραπάνω δύναμη την πόρτα. Προς το παρόν το λύγισα λιγάκι, δεν κάνει όπως πριν αλλά νομίζω πως η καλύτερη λύση είναι ένα "πατάκι" (τα στρογγυλά που είναι αυτοκόλλητα από τη μια μεριά, τα πλαστικά που είναι ανθεκτικά) να λειτουργεί σαν ανάρτηση μεταξύ της και του θόλου.
Το δεύτερο μου το μάζεψαν στο συνεργείο σε προσπάθεια να εξαφανιστεί ο τριγμός από το κέντρο του ταμπλό γιατί φαντάστηκαν πως έρχεται από τό χώρο της μηχανής. Όντως και αυτό έκανε κάποιο θόρυβο, αλλά δεν ήταν τόσο έντονος ώστε να είναι ενοχλητικός
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Life is too short not to...

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

silverstyler(spyroshio) έγραψε:ama stamatas se fanari kai afineis taxitita mesa tote kindineyei amesa o diskos sou nomizo opote kalo tha einai na exeis nekra sta fanaria ektos an sou exei meinei apo ti sxoli odigon:)
Δεν αφήνω μέσα ταχύτητα συνήθως. Βασικά βάζω την ταχύτητα και πατάω συμπλέκτη από όταν γίνει κόκκινο το φανάρι των πεζών να πω την αλήθεια. Όσο για το δίσκο θα τον φάει πρώτα η άλλη μου κακή συνήθεια που δεν βγάζω ποτέ (εκτός από την εθνική) το αριστερό μου πόδι από τον συμπλέκτη. (Προσπαθώ να μάθω να φρενάρω και με το αριστερό να ηρεμέι και λίγο ο συμπλέκτης, αλλά δεν πάει και πολύ καλά...:Ρ)
Life is too short not to...

panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis »

αντε να δουμε, το απογευμα θα τα τσεκαρω.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
H@L STEALTH
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2005 12:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

a

Δημοσίευση από H@L STEALTH »

ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΤΡΙΓΜΟΠΙ ΠΑΝΤΕ ΤΟ ΓΙΑ ΛΑΔΩΜΑ ΣΤΑ ΣΙΝΕΜΠΛΟΚ.
ΕικόναLIVE STRONG AND WISE

silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

ti einai auta ta sinemplok?
pou mporo na kano auti tin ergasia?
ti trigmous tha eksafanisei giati emena trizei kati apo tin etazera nomizo i opoia den einai i mama(einai ksilini)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
H@L STEALTH
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2005 12:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Α

Δημοσίευση από H@L STEALTH »

ΠΑΝΕ ΣΕ ΜΙΑ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΕΙΑ ΝΑ ΣΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΦΡΑΓΚΟ.
ΕικόναLIVE STRONG AND WISE

silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

den ksero an tha mou paroun lefta auto tha deikse
pantos ego ekana alli douleia gia an figoun oi trigmoi,epeidi eixa problima me tin porta tou sinodigou trizan poli ta pastika isos epeidi tin exo anoiksei merikes foresepiasa kai ebala mauri silikoni esoterika sto kapaki tis porta kai oso mporousa opou ipirxeepafi plastikou me plastiko(kapaki katrefti,kapaki xeirolabis,thiki mikroantikeimenon)
To apotelesma itan poli kalo pisteyo giati ekei pou xreiazotan na sfikso poli tis bides tis xeirolabis gia na min poli akougontai trigmoi tora xoris na tin exo bidosei den akougetai tipota.
Opoios theleis as to dokimasei arkei na exei ena pistoli silikonis mazi tou
Εικόνα

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

Επίσης τσεκάρετε τα σωληνάκια που πάνε στα πιτσιλιστήρια...έχασκε λίγο εμένα και έκανε θόρυβο σαν κτύπιματάκι μερικές φορές.
Life is too short not to...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Do It Your Self”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες