ROVER 416 GSI 90-95 ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Members Photos
ANTKX
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2012 10:51 am
Επικοινωνία:

ROVER 416 GSI 90-95 ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Δημοσίευση από ANTKX »

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Rover 216-416 GSI(200-400XW, R8) 89-95 για πάντα !!!

dimitris14
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2012 6:02 pm
Επικοινωνία:

Re: ROVER 416 GSI 90-95 ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Δημοσίευση από dimitris14 »

πολυ ωραιο!!!ειδικατο χρωμα του στην τελευταια φωτο μου φενεται πολυ καλο.τα χαρτομαντιλα παντως ειναι ολα τα λεφτα :P!

ANTKX
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2012 10:51 am
Επικοινωνία:

Re: ROVER 416 GSI 90-95 ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Δημοσίευση από ANTKX »

axxaxaxaxaxax τα είχα ξεχάσει τα χαρτομάντιλα :lol: :lol: !!!!! Ίσως όμως να είναι εικαστική παρέμβαση που συμβολίζει τον ιδρώτα που σκουπίστηκε για να έρθει στα ίσα του το αμάξι :P :P :D :D
Rover 216-416 GSI(200-400XW, R8) 89-95 για πάντα !!!

ANTKX
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2012 10:51 am
Επικοινωνία:

Re: ROVER 416 GSI 90-95 ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Δημοσίευση από ANTKX »

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Rover 216-416 GSI(200-400XW, R8) 89-95 για πάντα !!!

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: ROVER 416 GSI 90-95 ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Ωραίο το Roverάκι!! ;)
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

ANTKX
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2012 10:51 am
Επικοινωνία:

Re: ROVER 416 GSI 90-95 ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Δημοσίευση από ANTKX »

Για να βλέπεις Τάσο τι χάνεις !!!!!! :D
Rover 216-416 GSI(200-400XW, R8) 89-95 για πάντα !!!

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: ROVER 416 GSI 90-95 ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Δημοσίευση από Tasos_7R »

ANTKX έγραψε:Για να βλέπεις Τάσο τι χάνεις !!!!!! :D
Αχαχαχα!! Άσε το γνωρίζω από πρώτο χέρι!! :-D
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

panagiotis x.
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 5:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: ROVER 416 GSI 90-95 ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Δημοσίευση από panagiotis x. »

Να το χαίρεσαι το roveraki σου φίλε! Καλά χιλιόμετρα να 'χει! :up:

Έχουμε το ίδιο αμάξι και σε ίδιο χρωμά! :) Κάπως έτσι ήταν και το δικό όταν το πήρα, δηλ μαμά εντελώς. Σιγά σιγά βέβαια έκανα κάποιες
βελτιωτικές-αισθητικές αλλαγές... Να πως είναι το δικό μου τώρα viewtopic.php?f=40&t=4175
Rover 416GSi '92

ANTKX
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2012 10:51 am
Επικοινωνία:

Re: ROVER 416 GSI 90-95 ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Δημοσίευση από ANTKX »

panagioti και σε εσένα εύχομαι καλά και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα !!!! :up: :up: .Η αλήθεια είναι ότι είχα δει τις φωτογραφίες σου και το είχα ζηλέψει γιατί φαίνεται ότι το έχεις σε πολύ καλύτερη κατάσταση από ότι το βρήκα εγώ. Δεν στο κρύβω ότι ήθελα να κλέψω τη φωτογραφία σου με την ανοιχτή ηλιοροφή για να τη δηλώσω στην άδεια αφού είχα θέμα με το κτεο :-D :-D .Τελικά έκανα το κόπο να βγάλω δικές μου για να υπάρχουν και στο forum αφού συνέχεια το ανέβαλα μετά τα θέματα που είχα με τις φλάντζες. Τη φωτογραφία μου με την οροφή τελικά δεν την έβαλα γιατί ήταν σκονισμένη . Εμένα μου αρέσουν η "μαμά" καταστάσεις για αυτό και δεν σκοπεύω να κάνω αλλαγές .Η μόνη αναγκαστική παρέμβαση είναι το χειροκίνητο φρένο-γκάζι με λαβή από σασμάν φορτηγού , η μπίλια στο τιμόνι και ένας μεντεσές από βάση οικιακού ερκοντίσιον για να αποφεύγω το πάτημα του γκαζιού με το πόδι. ελπίζω στο δικό σου να μην έβαλες τον άλλο προφυλακτήρα που έλεγες από το facelift γιατί χωρίς τη νέα μετόπη πιστεύω δεν ταιριάζει.

panagiotis x.
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 5:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: ROVER 416 GSI 90-95 ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Δημοσίευση από panagiotis x. »

ANTKX έγραψε:panagioti και σε εσένα εύχομαι καλά και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα !!!! :up: :up: .Η αλήθεια είναι ότι είχα δει τις φωτογραφίες σου και το είχα ζηλέψει γιατί φαίνεται ότι το έχεις σε πολύ καλύτερη κατάσταση από ότι το βρήκα εγώ. Δεν στο κρύβω ότι ήθελα να κλέψω τη φωτογραφία σου με την ανοιχτή ηλιοροφή για να τη δηλώσω στην άδεια αφού είχα θέμα με το κτεο :-D :-D .Τελικά έκανα το κόπο να βγάλω δικές μου για να υπάρχουν και στο forum αφού συνέχεια το ανέβαλα μετά τα θέματα που είχα με τις φλάντζες. Τη φωτογραφία μου με την οροφή τελικά δεν την έβαλα γιατί ήταν σκονισμένη . Εμένα μου αρέσουν η "μαμά" καταστάσεις για αυτό και δεν σκοπεύω να κάνω αλλαγές .Η μόνη αναγκαστική παρέμβαση είναι το χειροκίνητο φρένο-γκάζι με λαβή από σασμάν φορτηγού , η μπίλια στο τιμόνι και ένας μεντεσές από βάση οικιακού ερκοντίσιον για να αποφεύγω το πάτημα του γκαζιού με το πόδι. ελπίζω στο δικό σου να μην έβαλες τον άλλο προφυλακτήρα που έλεγες από το facelift γιατί χωρίς τη νέα μετόπη πιστεύω δεν ταιριάζει.

Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Η αλήθεια είναι το προσέχω το ροβεράκι για να με προσέχει κι αυτό, κατάλαβες ;) Εντάξει ρε συ, δε θα γινόταν και κάτι αν έπαιρνες τη φώτο για να κάνεις τη δουλειά σου. :) Πάντως εγώ δεν είχα παρόμοιο θέμα με την άδεια κυκλοφορίας. Ίσως τη διαδικασία που λες να την είχε κάνει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης, αλλά μπορεί και όχι. Φαντάζομαι ξεμπέρδεψες τελικά, ε?

Όσο για το αμάξι, αν πρόσεξες κι εγώ όσο γίνεται σε ''μαμά'' επιλογές κινούμαι (πχ ζάντες και πίσω άκρα-δισκόφρενα από GTi και τα φανάρια από το facelift μοντέλο) , δε μ'αρέσουν οι υπερβολές. Τον προφυλακτήρα δεν τον άλλαξα τελικά, έχω αυτόν που φαίνεται και στις φώτος, αλλά συμφωνώ μ'αυτό που λες ότι για να δείξει θέλει και τη νέα μετόπη.
Rover 416GSi '92

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φωτογραφίες Μελών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες