Rover 414 Si

Members Photos
R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Rover 414 Si

Δημοσίευση από R414 »

http://picturepush.com/public/4751391" onclick="window.open(this.href);return false;
http://picturepush.com/public/4751398" onclick="window.open(this.href);return false;
http://picturepush.com/public/4751413" onclick="window.open(this.href);return false;
Μερικες δικες μου.Θα ανεβασω κι αλλες οταν δεν βρεχει με ολο το αυτοκινητο.Το engine bay μου δεν ειναι και
απο τα καθοροτερα αλλα ειναι σε καλη κατασταση

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Rover 414 Si

Δημοσίευση από kostas200vi »

Ωραίο είναι :up:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Rover 414 Si

Δημοσίευση από i-VTec »

Για εμένα το bucket χαλάει το χαρακτήρα ενός Rover...Δε θα το έβαζα...Εκτός αν το πήγαινα καθαρά για αγώνες, ξηλωμένο όλο κ.λπ...Την ίδια γνώμη έχω και για τα Group N τελικά, από τότε πού φόραγε κάτι αντίστοιχο ο Νίκος στο GTi του...Δεν ταιριάζει το group N σε Rover, μια μεγάλη στρογγυλή ή oval μπούκα είναι πολύ πιό ωραία...π.χ. όπως εδώ:

http://img841.imageshack.us/content_rou ... ia=mupload" onclick="window.open(this.href);return false;
Εικόνα

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Rover 414 Si

Δημοσίευση από R414 »

Βασικα εχω αλλαξει αρκετα τελικα με διαφορες μπουκες.Ειχα βαλει μεχρι και 75μμ μπουκα που του πηγαινε παρα πολυ
αλλα το καζανι το δωσα σε φιλο με civic και να σου πω το μετανιωσα και λογω ηχου και εμφανισης.. :spao: :spao:
Τωρα φοραω αυτο στη φοτο με 50μμ μπουκα.Αν δεν το δεις απο κατω ειναι σαν εργοστασιακο απο μακρια και αν
εξαιρεσεις και το 8ορυβο :P :P

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Rover 414 Si

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Ωραίο το 'χεις!! Βάλε να δούμε και φωτό από έξω.

Θα συμφωνήσω με τις παρατηρήσεις του Δημήτρη για το bucket και το τελικό. Το αμάξι αυτό είναι χλιδάτο και πρέπει να διατηρείς αυτό τον ιδιαίτερο χαρακτήρα του, κατά τη γνώμη μου.

Άντε με το καλό να προχωρήσεις και στη βελτίωση. ;)
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Rover 414 Si

Δημοσίευση από kostas200vi »

Δεν συμφωνώ, τα bucket είναι ωραια, και είναι γούστο του καθενός εάν θα τα βαλει, αυτό με τον "χαρακτήρα Rover" τι φρούτο είναι πάλι ? :crazy:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Rover 414 Si

Δημοσίευση από R414 »

Αν τα θεωρουσαμε χλιδατα δεν βαζαμε ολοι σιτες,ζαντικα τρελα και δεν ξερω γω τι αλλα :;T :;T
Γουστα ειναι οπως λεει και ο κωστας συμφωνω.Που ξερετε ισως καμια μερα δειτε κανα 414 ολο λυμενο να κανει
αναβαση :P :P

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Rover 414 Si

Δημοσίευση από Tasos_7R »

kostas200vi έγραψε:Δεν συμφωνώ, τα bucket είναι ωραια, και είναι γούστο του καθενός εάν θα τα βαλει, αυτό με τον "χαρακτήρα Rover" τι φρούτο είναι πάλι ? :crazy:
Συμφωνώ, γούστα είναι αυτά, απλά τη γνώμη μου λέω.

Δεν έχεις ξανακούσει ότι και τα αυτοκίνητα έχουν χαρακτήρα?? Όχι όλα, αλλά κάποια έχουν. Και το 414 είναι ένα από αυτά.

Κατά τη γνώμη μου (ξαναλέω πάλι) το ανοιχτόχρωμο εσωτερικό του Rover με τα ξύλα στο ταμπλό και στις πόρτες δε συνδυάζεται αρμονικά με ένα... μέτριο μαύρο bucket και αγωνιστικές ζώνες. Ούτε με φτηνιάρικα νίκελ λεβιεδάκια, καγκουροτιμονάκια της πλάκας, πολύχρωμα πατάκια, κτλ. (γενικά μιλάω, όχι αποκλειστικά για το συγκεκριμένο 414).

Επίσης, και στο θέμα της εξάτμισης εγώ θα προτιμούσα μια σχετικά ήσυχη εξάτμιση με διακριτική μπούκα. Τα group n τελικά καζανάκια τα θεωρώ τρισάθλια για οποιοδήποτε αμάξι. Ακόμα και για τα γαλάτικα κουβαδάκια που τα έχουν κάνει μόδα.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Rover 414 Si

Δημοσίευση από kostas200vi »

Tasos_7R έγραψε: Συμφωνώ, γούστα είναι αυτά, απλά τη γνώμη μου λέω.
Εικόνα
Tasos_7R έγραψε: Δεν έχεις ξανακούσει ότι και τα αυτοκίνητα έχουν χαρακτήρα?? Όχι όλα, αλλά κάποια έχουν. Και το 414 είναι ένα από αυτά.
Για αυτό υπαρχουν βελτιωτικά προϊόντα για να τους τον αλλάζουμε. :rally:
Tasos_7R έγραψε: Κατά τη γνώμη μου (ξαναλέω πάλι) το ανοιχτόχρωμο εσωτερικό του Rover με τα ξύλα στο ταμπλό και στις πόρτες δε συνδυάζεται αρμονικά με ένα... μέτριο μαύρο bucket και αγωνιστικές ζώνες. Ούτε με φτηνιάρικα νίκελ λεβιεδάκια, καγκουροτιμονάκια της πλάκας, πολύχρωμα πατάκια, κτλ. (γενικά μιλάω, όχι αποκλειστικά για το συγκεκριμένο 414).
Όλα μπορείς να τα αλλάξεις, (αν και προσωπικά ποτέ δεν μου άρεσε το ξύλο) δεν νομίζω ότι θα είναι πρόβλημα ο χρωματισμός.
Tasos_7R έγραψε: Επίσης, και στο θέμα της εξάτμισης εγώ θα προτιμούσα μια σχετικά ήσυχη εξάτμιση με διακριτική μπούκα. Τα group n τελικά καζανάκια τα θεωρώ τρισάθλια για οποιοδήποτε αμάξι. Ακόμα και για τα γαλάτικα κουβαδάκια που τα έχουν κάνει μόδα.
Θα συμφωνήσω με τα group Ν τελικά καζανάκια, αλλά όχι στην ήσυχη εξάτμιση, η δικιά μου έχει έναν διακριτικό ήχο (στο ριλαντι) τον έχει ακούσει ο Θάνος και ο Red. Εικόνα
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Rover 414 Si

Δημοσίευση από nikolas »

Και μένα δε μ'αρεσει το bucket στο 400άρι νομίζω πως δεν του πάει, και ειδικά όταν είναι ένα μόνο μπροστά. Θα ταίριαζε πιο πολύ αν έβρισκε ένα σετ από 820 νομίζω

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φωτογραφίες Μελών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες