aristos87 Rover 416Gsi

Members Photos
ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

Αριστο τελικα ποσο σου κοστισε..Τακακια τι εβαλες?
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

aristos87
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2005 11:29 pm
Τοποθεσία: Αθήνα, Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aristos87 »

Τακακια ειχανε πανω οπως τα πειρα μεταχειρισμενα σε πολυ καλή κατασταση και ακομα δεν τα αλλαξα... Οσο για το κοστος 300 τα πίσω μαζι με εργασια και 100 η αντιστεπτική

aristos87
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2005 11:29 pm
Τοποθεσία: Αθήνα, Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aristos87 »

Έχουμε και λέμε....

Αλλάγή μπροστά δίσκων

Καθαρισμός πατούρας

Πρίν

Εικόνα

Μετά

Εικόνα

New δίσκοι (Zimmermann) + New τακάκια (mintex)

Εικόνα

Καθαρισμός και συντήρηση πίσω δίσκων + new τακάκια πίσω (:twisted: διαλημένα ηταν τα ψαλίδια που έβαλε ο Φώτας!!!! Τα πάντα κολλημένα)

Εικόνα

Εικόνα


Σωληνάκια Goodrige μπρός πίσω...

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Ένα 400αρι όλα....

Και τώρα το πρόβλημα....


Οταν έλυσε τις ντίζες του χειροφρένου μου είπε οτι η μιά ειναι πιο κοντή απο την άλλη! Και μετά οταν λύναμε τα πίσω δισκόφρενα μου είπε οτι η μια δαγκάνα ειναι διαφορετική απο την άλλη σαν μάρκα αλλα σαν τεχνολογία και μοντέλο ειναι το ίδιο πράμα αλλά το ένα συρματόσκοινο είναι πιο κοντό... Οπότε έχω το πρόβλημα οτι οταν σηκώσεις το χειρόφρενο η μία ρόδα πιάνει πιο γρήγορα και η άλλη πιο μετά... Αυτό το είχα και απο τον φώτα μολις έβαλα τα ψαλήδια αλλα Φώτας μου είπε ειναι επειδη θέλουν στρόσημο και επειδή ειναι απάτητα τα τακάκια... Ο Μάνος μου είπε οτι δεν παίζει κατι τετοιο και οτι μου έχει βάλει λάθος ντίζες και τώρα ομως καλό θα ήταν να πάρω 2 καινούργιες γιατι και πάλι με μεταχειρισμένες δεν ξέχερεις τι παίζει και πόσο φθαρμένες θα είναι... Επίσης στην κατάσταση που είναι το χειρόφρενο τώρα δεν περνάει ΚΤΕΟ το αμάξι με τα λάθος χειρόφρενα... Το πρόβλημα μου είναι οτι θέλω να απευθηνθώ στον Φώτα και να του πώ οτι είχε κάνει μαλακία αλλα επειδή γενικός τον θεωρώ λαμόγιο δεν ξέρω τι θα μου πεί... Έτσι θα ήθελα την γνώμη σας και την άποψη σας επι του θέματος μιας και πρόκειτε για δικό του λάθος που ανακαλύφθηκε τώρα που είδε καποιος ιδικευμένος στα φρένα το αμάξι... :(
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aristos87 την Σάβ Απρ 30, 2011 6:57 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

Αν δεν κάνω λάθος,σε όλα τα Rover έτσι είναι...Η μία ντίζα λίγο πιό κοντή...Όχι πολύ όμως,λίγα εκατοστά λέμε τώρα...Αν είχες δοκιμάσεις να σφίξει ποτέ το χειρόφρενο μόνος σου,κάτω από το πίσω τασάκι,αυτό θα έβλεπες,δεν ξέρω αν αυτό εννοεί ο μηχανικός...Και γιατί να μην περάσει ΚΤΕΟ???Πως θα το καταλάβουν ότι ΚΑΙ ΚΑΛΑ πιάνει πρώτα η μία ρόδα?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Αφού η κάθε ρόδα είναι σε διαφορετικά ράουλα, αν μπλοκάρει η μία νωρίτερα, θα μπλοκάρουν και τα αντίστοιχα ράουλα..
Αρίστο δε χάνεις τίποτα να πας και να του το πεις αν και πολύ φοβάμαι ότι δεν θα βγάλεις άκρη.. :( ενημέρωσε όμως, ότι και αν κάνεις και πιο ήταν τελικά το αποτέλεσμα..

aristos87
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2005 11:29 pm
Τοποθεσία: Αθήνα, Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aristos87 »

Θα τον πάρω αύριο τηλέφωνο και θα δούμε τι θα μου πεί...

Μήτσο μιλάμε διαφορά κοντά 2 ΕΚΑΤΟΣΤΑ η μια ντιζα απο την άλλη...

Στο 1ο κλικ η μια ρόδα ισα που μαγκώνει αλλα την γυρνάς με το χέρι.. Η 2η δεν εχει καταλάβει χριστό... Στο 2ο η 1 εχει σχεδόν μπλοκάρει η άλλη αέρας... Στο 3ο η μια εχει δεσει τελείος η άλλη εχει αρχίσει και σφήγει στο 4ο κλικ εχει δεσει τελείος η μία η άλλη εχει σχεδόν μαγκώσει και στο 5ο που η μία έχει δέσει όσο δεν πάει η άλλη απλά εχει δέσει... Ειναι καθαρά λάθος του φώτα... Το θέμα ειναι τι να του πώ! ΤΙΓΡΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΑ ΚΟΝΕ ΣΟΥ?!??!?!!?!?! ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :-D :-D :-D :-D :-D

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

Θα βγάλω pic αύριο να δείς...Νομίζω 2 cm είναι στάνταρ...Δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα...
Εικόνα

aristos87
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2005 11:29 pm
Τοποθεσία: Αθήνα, Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aristos87 »

Πήρα σημερα τηλ στον Φώτα και μου είπε να πάω απο βδομάδα να το δούμε!! :shock:

Άβαταρ μέλους
Rofindelver
Support member
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2005 1:44 pm
Τοποθεσία: Αγ.Δημητριος Αθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rofindelver »

ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΜΠΛΕΞΕΣ ΜΕ ΤΟ ΦΩΤΑ ΔΕ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΚΡΗ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ....ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΣ ΘΑ ΣΕ ΒΓΑΖΕΙ ΤΡΕΛΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΟΥ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΠΟΤΕ .Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΚΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΑ ROVER ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΥΙ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΓΚΑΡΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΣΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΙ,ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ (ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ROVER)TOYΛAXIΣTON 10000 EYPΩΠΟΥΛΑΚΙΑ ΟΥΚΟ ΛΙΓΑ.Ο ΦΩΤΑΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΗΣΜΕΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤ'ΑΛΛΟ ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΛΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ROVER ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΥ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΚΕΙ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΩΘΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΝΕ ΝΑ ΣΕ ΓΔΑΡΟΥΝ

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Θα συμφωνήσω με τον Λάμπρο :-D , για ανταλλακτικά είναι μια χαρά..αλλά για εργασία και ειδικά σε περίπτωση λάθους δύσκολα θα βρεις δίκιο..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φωτογραφίες Μελών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες