ΑΝΤΛΙΑ ΦΡΕΝΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Problems
Απάντηση
nikos416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 4:20 pm
Επικοινωνία:

ΑΝΤΛΙΑ ΦΡΕΝΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Δημοσίευση από nikos416 »

παιδιά έχω ένα rover 416 96"mont. 1600rt έβγαλα την αντλία φρενών για να τη λυσω και να της περάσω καινούργια λαστιχάκια γιατί μου κάνει νούμερα . Δεν μπορώ να βγαλω με τίποτα αυτί την ασφάλεια στην αρχή που έχει, καθώς δεν έχει αυτάκια με κενό για να βάλω το μιτιστιμπιδο .μήπως κάποιο παιδί έχει κάνει κάτι ανάλογο μήπως έχει κάποιο μυστικό το πως βγαίνει?Μπας και και τη φτιαξω

Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: ΑΝΤΛΙΑ ΦΡΕΝΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Δημοσίευση από antonis132 »

το ειχα δοκιμασει παλιοτερα, μεγαλη φασαρια να βγει το πλαστικο-ασφαλεια 2 ατομα χρειαζονται να πιεζει τα πλαστικα αυτακια κ ο αλλος να τραβηξει, τα λαστιχακια απο το κιτ επισκευης που μπηκαν οταν δεθηκε δεν ειχε σωστη αποδοση οποτε κατεληξα σε καινουρια αντλια φρενων
Εικόνα

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: ΑΝΤΛΙΑ ΦΡΕΝΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Δημοσίευση από marbin »

Εάν δεν είσαι σίγουρος για το τι κανεις, με την αντλία φρένων μην παίζεις.
ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ.

nikos416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 4:20 pm
Επικοινωνία:

Re: ΑΝΤΛΙΑ ΦΡΕΝΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Δημοσίευση από nikos416 »

Παιδια μια γνωμη μενω επαρχια κτλ .... προβλημα με φρενα πηρα λουρμπα μου ειπε μη κοιτας τιποτα μοναδα abs θελει το αμαξι.και ρωταω αυτο αν το παω σε μαστορα μπορει να την απομονοση ετσι και αλλιως στο χωριο το να το κανω το abs.γιατι κοιταξα για τιμες και ειναι πολύ ακριβες.

ANTKX
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2012 10:51 am
Επικοινωνία:

Re: ΑΝΤΛΙΑ ΦΡΕΝΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Δημοσίευση από ANTKX »

Η άποψη μου είναι να πάρεις και άλλες γνώμες από μάστορες που το κατέχουν ειδικότερα αν δεν είσαι σίγουρος για ότι κάνεις. Μπορεί να χρειάζεται μόνο εξαέρωση. Για ανταλλακτικά ψάξε οτιδήποτε έχει σχέση με Rover, στο internet ή αλλού και σίγουρα θα βρεις κάτι πιο φτηνό. Και εγώ έχω θέμα με την αντλία φρένων με ABS που δεν λειτουργεί και άκουσα ένα ποσό των 200,00 ευρώ μόνο για την γνήσια αντλία. Μου φαίνεται παράξενο να σου είπαν για αλλαγή ABS. Ακόμη και αν αλλάξεις ABS αν είναι μάπα η αντλία θα σταματήσεις να έχεις πρόβλημα ή θεωρούν ότι η αλλαγή μονάδας θα στα λύσει ; Το abs σου λειτουργεί;
Rover 216-416 GSI(200-400XW, R8) 89-95 για πάντα !!!

nikos416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 4:20 pm
Επικοινωνία:

Re: ΑΝΤΛΙΑ ΦΡΕΝΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Δημοσίευση από nikos416 »

Λυθηκε το προβλημα τωρα φρενα αγκυρες.αλλαγη και αντλιας φρανων και μοναδας abs μετα σωστη εξαερωση κομματι κομματι δηλ πρωτα αντλιας μετα μοναδας και τελος απο κατω απο τις δαγκανες .κοστος 170ευρ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες