ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Problems
lazos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 2:18 pm
Επικοινωνία:

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από lazos »

Γεια σας ρε παιδια.δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται με αυτο το αμαξι.rover75 1.800 2000.
1ον.Ανεβασε θερμοκρασια.συνεργειο φλαντζα
2ον.το παιρνω φευγω μετα απο πεντε μηνες ανεβασε θερμοκρασια φουλ παλι φλαντζα.
3ον.το παιρνω παλι ολα κομπλε φευγω μετα απο 2 μηνες σκαει το ψυγειο στο πειραια συννεφα καπνοι χαμος.μεταφορικη και πισω.ευτυχως οχι φλαντζα.
4ον.αλλαζεται το ψυγειο μετα απο μισο χρονο και λιγοτερο σκαει το ψυγειο ενω ημουν κεντρο.παλι μεταφορικη παλι πισω.
5ον.πριν μιση ωρα βουλιαγμενης σκαει ψυγειο παλιιι..
Εκτος απο αυτο ειχε τρυπα το καλοριφερ καμπινας το ειδαμε στο 4ον και καταργουμε το μεσα τελειως.το ψυγειο σκαει καθε φορα στο κεντρο λιγο πιο δω λιγο πιο κει καθε φορα.μετα την πρωτη φορα χωρις να ανεβει θερμοκρασια καθολου..ολα τα παντα αλλαχτηκαν μπροστα μου ολες τις φορες.ψυγεια καινουργια θερμοστατρς αντλιες νερου φτερωτες μεχρι και παγουρι ταπα και σωληνες νερου.ο μηχανικος μου εχει μπουχτισει..αλλα και γω μαζι του και με το αμαξι μου.συγνωμη για τα τοσα πολλα αλλα ζητω βοηθεια..δεν ξερω γιατι αλλα ζητω.οσοι πιστοι προσελθετε

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από R414 »

Λυση 1η και καλυτερη αλλαζεις μαστορα ... :roll: :roll:
Το να σου σκαει συνεχεια το κυκλωμα κατι πεζει και ανεβαζει πιεση εχετε ελεγξει οτι δεν εχεις βουλωμενα κολαρα-υποπιεσεις-καλοριφερ κλπ?
Απο αναλωσιμα θερμοστατες-αντλια ειναι καινουρια ή μεταχειρισμενα ?
Εχετε κοιταξει το μπλοκ για στραβα χιτωνια η μονο καπακι?

*Τι εννοεις καταργησατε το μεσα ??
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος R414 την Δευ Αύγ 29, 2016 10:14 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

lazos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 2:18 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από lazos »

Φιλαρακο μου βουλωμενα κολαρα υποπιεσεις check καλοριφερ εχει καταργηθει.τωρα αυτο με τα χιτωνια δεν νομιζω γιατι θα το θυμομουν.δεν ξερω μηπως παιζει κατι επειδη εχουμε καταργησει το καλοριφερ.αλλα και πριν τα ιδια γινοντουσαν..αλλα επειδιλη ειναι τρυπιο μαλλον.δεν ξερω....με εχει ταλαιπωρησει πολυ το αμαξι αυτο

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από R414 »

lazos έγραψε:Φιλαρακο μου βουλωμενα κολαρα υποπιεσεις check καλοριφερ εχει καταργηθει.τωρα αυτο με τα χιτωνια δεν νομιζω γιατι θα το θυμομουν.δεν ξερω μηπως παιζει κατι επειδη εχουμε καταργησει το καλοριφερ.αλλα και πριν τα ιδια γινοντουσαν..αλλα επειδιλη ειναι τρυπιο μαλλον.δεν ξερω....με εχει ταλαιπωρησει πολυ το αμαξι αυτο

Δε ξερω δε μπορω να βοηθησω πρωτη φορα ακουω να σκανε απανωτα ψυγεια..αν μπορει καποιος αλλος να βοηθησει απο δω ας γραψει ..τα rover ειναι μπελας σε γενικες γραμμες οποτε δυστιχως τα χουν αυτα ..

lazos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 2:18 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από lazos »

Δεν ειναι απλα μπελας..ειναι..τρι@#€@#λα.εχω ορκιστει πως και αμαξι θα αλλαξω ροβερ δεν θα ξαναπαρω ΠΟΤΕ και μολις βλεπω ενα στο δρομο θα αλλαζω κατευθυνση

lazos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 2:18 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από lazos »

Τελικα σημερα επισκεφθηκα το μαστορα και δεν ηταν το ψυγειο.απλα εσκαγε τα νερα πανω στο ψυγειο και νομιζα πως ηταν απο εκει.ειναι εκει που ειναι το χταποδι της εξατμισης κςφαλη νομιζω?τελοσπαντων εχει μια τρυπα και κατουραει το παραφλου απο εκει...κλαφτα

andreas
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2006 5:21 am
Τοποθεσία: Eyboia
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από andreas »

φλατζα και πεταει εξω νερα?

lazos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 2:18 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από lazos »

Ναι αδερφε εφου εχει σπασει καπου η κεφαλη δεν προλαβα να το καταγραψω κιολας πανω στα νευρα μου να σας το δειχνα.το παγουρι εχει κατι σαν λασπη και η ταπα των λαδιων φυσαλιδες λευκες.

lazos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 2:18 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από lazos »

Αα και μου πε ο μηχανικος οτι μπορει να ναι και υγρασια αυτο θα το ανοιξω λεει και θα δω..αλλα σκεφτομαι παιδια να το παω σε αυτον το βωσσο καπως ετσι νομιζω εχω διαβασει καλα πραγματα εδω

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από marbin »

Και νομιζω οτι αργησεs αρκετα.
Μετα απλα θα αλλαξειs αμεσωs γνωμη για το roveraki σου ;) .

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες