ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Problems
lazos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 2:18 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από lazos »

Θα του πω να μου φτιαξει και ενα βιβλιαρακι και να γραφει οτιδηποτε εχει αλλαχτει να χουμε ενα μπουσουλα απο δω και περα εφοσον αλλαζει το μοτερ

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από marbin »

Αγορα μοτερ 1.8
Κατεβασμα -ανεβασμα μοτερ.
Ανοιγμα καινουριου μοτερ για.....
Αλλαγη φλατζαs εννοειται οχι κινεζικη ε?Για το βωσσο μιλαμε.
Αλλαγη ιμαντεs.
Αλλαγη φιλτρα - λαδια-βαλβολινεs-φρεον.
Ρεκτιφιε καπακιου για να πατησει σωστα η καινουρια φλατζα.
Και στο 75αρι πρεπει να βγουν γεφυρεs διαφορα αλλα και δεν ειναι οπωs στα 200αρια και καποια
αλλα μοντελα το βγαλε βαλε μοτερ τοσο ευκολο.Θελει αρκετη-πολυ δουλειτσα παραπανω.Οποιοs δεν ξερει ρωταει.
Ε για ολα αυτα τι εργατικα θα πρεπει να παρει το συνεργειο?Τζαμπα θα το κανει?Κανα 200αρι-250αρι δεν πρεπει?

Νομιζω οτι τα 1300 φιλε μου δεν ειναι πολλα οταν για μια φλατζα μπαινειs και σου φευγει κανα 500ρικο.
Πηγεs φιλε μου ενα αμαξι στο γερανο καμενο σκετο ρημαδι.Θα το παρειs πισω σχεδον καινουριο
και με μοτερ που θα εχει διαλεξει ο ΒΩΣΣΟΣ το ξαναλεω.Αυτο για μενα ειναι το Α και το Ω και οχι ο οποιωσδηποτε παλιατζηs απο τα διαλυτιρια με οτι συνεπαγεται αυτο........ευθυνεs παραπονα.

Αλλα ετσι για ξεκαρφωμα πηγαινε στον δικο σου και πεστου να σου βγαλει ενα κοστολογιο για ολα αυτα να δουμε
τι θα σου πει.Συν αγορα μοτερ ετσι?Απλα για να συγκρινειs.Και μετα περνα και απο αλλουs γνωστουs ροβεραδεs
απλα για να συγκρινειs.Στο λεω οτι στο τελοσ τα 1300 θα σου φανταζουν παραδεισοs.Τουs ξερω ολουs απο
εξω και ανακατωτα.Μετα αφου θα εχειs συγκρινειs μπορειs να πειs οτι ειναι ακριβα.Τωρα υποθετικα δεν μπορειs
φιλε μου μονο και μονο επειδη το 1300 φανταζει μεγαλο σαν ποσο.

Δισκο πλατω θα αφησειs το παλιο?
Αντλια λαδιου την παλια?
Ντρομπα νερου?
Mπουζι?
Οι σωληνωσειs απο την πολυκαιρια και τιs θερμοκρασιεs ειναι οκ?
Προσωπικη γνωμη φιλε νομιζω οτι θα παει παραπανω. :up:

lazos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 2:18 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από lazos »

Δισκο πλατω ηταν καινουργιο αντλια νερου καινουργια ψυγειο καινουργιο κολαρα καινουργια.τωρα αν θα χρειαστει ελπιζω πως οχι.ειναι πολλα σε σχεση με τον ταρζαν που το πηγαινα.ελπιζω ο βωσσος να αποδειχθει καλος και να μην κλαιω τα λεφτα μου.ολα αυτα που ειπες τα εχω βαλει κατω και τα εχω σκεφτει απλα φιλε μαρβιν οταν ενα αυτοκινητο σου εχει παει 2.000 και ,μετα οτι και το 100 ρικο αισθανεσαι οως δεν αξιζει.με το αμαξι αυτο εχω ψυχολογικα τα ματια μ οταν οδηγαω ειναι συνεχεια στη θερμοκρασια και τα αυτια μου στο αμαξι.απο τοτε που το πηρα δεν το εχω ευχαριστηθει καθολου.ελπιζω με τον κ.βωσσο να γινει δουλεια να ζησω λιγο το αμαξι.οπως και να το κανουμε ειναι ωραια αμαξια απλα ελπιζω να βρηκα καποιον ο οποιος θα με κανει να αλλαξω γνωμη για το ροβερ.

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από R414 »

Aν οντως γινει καλη δουλεια και φτιαχτει και βγαλει km aξιζει ..

lazos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 2:18 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από lazos »

Αντε να δουμε...αντε να δουμε παναγια μου!!!!

lazos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 2:18 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από lazos »

Παιδες αποψε επεσε το "μαρουλι" οποτε και ξεκιναει ο κ.βωσσος την προσπαθεια ανανηψης της υπεραυτοκινηταρας μου.αντε να δουμε

nick 75 rover
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 18, 2016 5:45 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από nick 75 rover »

δεν εχεις ακομη νεα?

lazos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 2:18 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από lazos »

Αδερφια το οχημα το εχω παρει εδω και καμια εβδομαδα απλα επειδη ειχα πολυυ δουλεια δεβ μπηκα καθολου και ζητω συγνωμη.λοιπον το αμαξι δεν του εχω κανει ουτε 500χλμ ακομα.απλα ενα θεμα που εχω και μαλλον θα παω δευτερα να το δεολι ο βωσσος ειναι πως ενω το αφηνω ολο υο βραδυ το αμαξι και λογικα θα επρεπε το ορωι να ειναι κρυο ενω του ανοιγω την ταπα των νερων για μα ελεγξω κανει υπερχειλιση απο το σωληνακι και αν ανοιξω παραπαβλνω την ταπα τα βγαχει απο κει.κανονικα δεν θα επρεπε νομιζω.πιστευωα οτι θα παρω το αμαξι και θα ειμαι καλυτερα ψυχολογικα αλλα δεν..ακομα θερμοκρασιες κοιταζω.ειμαι σε φαναρι και καθομαι και κοιταω την θερμοκρασια ολη την ωρα μην κανει κανα ξαφνικο τσαφ και ανεβει.παντως οντως οπως ειπε και ο βωσσος δεν το εχω ξανακουσει να δουλευει ετσι αλλα εμενα παιδια δεν μου φτανει αυτο διοτι βλεπω πως κατι δεν παει καλα με το θεμα των νερων παλι.θα παω δευτερα μαλλον καο βλεπουμε τι να πω

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από R414 »

lazos έγραψε:Αδερφια το οχημα το εχω παρει εδω και καμια εβδομαδα απλα επειδη ειχα πολυυ δουλεια δεβ μπηκα καθολου και ζητω συγνωμη.λοιπον το αμαξι δεν του εχω κανει ουτε 500χλμ ακομα.απλα ενα θεμα που εχω και μαλλον θα παω δευτερα να το δεολι ο βωσσος ειναι πως ενω το αφηνω ολο υο βραδυ το αμαξι και λογικα θα επρεπε το ορωι να ειναι κρυο ενω του ανοιγω την ταπα των νερων για μα ελεγξω κανει υπερχειλιση απο το σωληνακι και αν ανοιξω παραπαβλνω την ταπα τα βγαχει απο κει.κανονικα δεν θα επρεπε νομιζω.πιστευωα οτι θα παρω το αμαξι και θα ειμαι καλυτερα ψυχολογικα αλλα δεν..ακομα θερμοκρασιες κοιταζω.ειμαι σε φαναρι και καθομαι και κοιταω την θερμοκρασια ολη την ωρα μην κανει κανα ξαφνικο τσαφ και ανεβει.παντως οντως οπως ειπε και ο βωσσος δεν το εχω ξανακουσει να δουλευει ετσι αλλα εμενα παιδια δεν μου φτανει αυτο διοτι βλεπω πως κατι δεν παει καλα με το θεμα των νερων παλι.θα παω δευτερα μαλλον καο βλεπουμε τι να πω
ΚΑΛΗ ΕΞΑΕΡΩΣΗ!

lazos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 2:18 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!??????

Δημοσίευση από lazos »

Αδερφε και εγω αυτο σκεφτομαι ξερω που ειναι η βιδα αλλα μην κανω καμια μακακια φοβαμαι γιαυτο και δεν το πειραζω απλα πιστευω δεν θα πρεπε να γινει αυτο πιστευω απο αλλαγη μοτερ και ολα τα σχετικα επρεπε να ειχαν γινει και να ηταν τουλαχιστον για λιγο σχετικα κομπλε

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες