Ρελαντι..

Problems
Απάντηση
R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Ρελαντι..

Δημοσίευση από R414 »

Kaλησπερα μια γνωμη μπας και καταλαβω τι ειναι.
Εδω και λιγες μερες οταν περνει μπροστα σε κρυα εκκινηση το ρελαντι ειναι ασταθες και πεζει 200-300 στροφες.
Το προβλημα ελατωνεται οταν το αμαξι ζεσταθει και αλλοτε το κανει και αλλοτε οχι.Επισης αφου εχει ζεσταθει οταν το κανει ειναι σαν να ρεταρει και πεφτει το ρελαντι του κατω απο 900-950 σχεδον σβυνει δλδ αλλα επανερχεται και το κανει συνεχομενα.
Υποψιαζομαι το βηματικο μοτερ αρχικα που ειναι και ευκολο να καθαριστει.
Περα αυτου του ρεταρισματος που στην ουσια δεν ειναι ακριβως,δουλευει κανονικοτατα σε ολες τις στροφες χωρις κοψιματα κλπ
Κανενα check engine ή κατι αλλο.
Καποια συμβουλη?

Άβαταρ μέλους
Blademaster007
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Δευ Ιαν 24, 2011 11:06 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Ρελαντι..

Δημοσίευση από Blademaster007 »

Φιλε μου ειμαι σχεδόν σίγουρος για το βηματικο! Τα ίδια ακριβώς και γω και έχω αλλάξει δυο...το ένα το καθάρισα έστρωσε αλλά μετά απο λίγο παρέδωσε και κολαγε το ρελαντί 3000-4000 και το άλλο λόγο ότι ήταν μετεχειρο πάλι καλοκαίρι σβησηματα και αστάθειες...πηρα πάλι μετεχειρο απο αμάξι με πολύ λίγα χιλιόμετρα και ολα καλά...δοκιμασε βέβαια να κανεις και ένα σεταρισμα στην πεταλούδα πάλι αλλά δεν νομίζω να αλλάξουν τραγικά πράγματα!
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας..

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Ρελαντι..

Δημοσίευση από R414 »

Βασικα καθαριστηκε εγινε και reset και ολα οκ δεν το ξανακανε εδω και 3 μερες..οποτε ολα οκ :beer:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες