ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Problems
nikos416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 4:20 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από nikos416 »

https://imagizer.imageshack.us/v2/432x3 ... gEAcKX.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

nikos416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 4:20 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από nikos416 »

να ρε παιδια απο εκει ακριβωσ χανεισ

nikos416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 4:20 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από nikos416 »

υπαρχει περιπτωση να εχει τριπηση οι πολλαπλη εισαγωγησ και να τα χανει σε αυτο το σημειο τα νερα;εγω που δεν ειμαι και πολυ γνωστησ νομιζω πωσ οχι τωρα οι γνωμη εδω παιδιων που ειναι εμπειρα θα βοηθουσε.αλλα μονο εκει χανει, εβαλα και καφρεπτακι πισω που δεν φενετε καθαρη η φλατζα!

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από R414 »

Ή εχεις στραβο καπακι ή στραβο κορμο.
Εισαι σιγουρος οτι το αμαξι εχει επισκευαστει ή απλα πληρωνεις ''φαινομενικη'' επισκευη??

nikos416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 4:20 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από nikos416 »

σηγουροοσ φιλε και τισ δυο φορεσ μπροστα ειμουν φλατζα βιδεσ πλανη κτλ οποτε απο πολλαπλη τρωμε ακυρο απο οτι καταλαβενω

nikos416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 4:20 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από nikos416 »

να του το ριξω ρε παιδια το στεγανοποιτηκο k-seal η θα τα κανω χeiροτερα τα πραγματα; λαδια δεν μπερδευη μονο νερα χανει

Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από antonis132 »

εχω ριξει το seal-up εκανε δουλεια-μπαλωμα αλλα βουλωσε το καλοοριφερ και πιθανοτατα χωρις να το γνωριζω μειωσε και την αποδοση ψυξης του ψυγειου νερου, στο 2ο καλοκαιρι και ενω δεν εχανα καθολου νερα(εκανα τυπικα ελεγχο καθε 10μερες χωρις να συμπληρωνω) τα εχασε χωρις να το καταλαβω και σηκωσε θερμοκρασια με προβλημα στεγανοποιησης και παλι στα υδροχιτωνια εκει που μου ειχε γινει το μπαλωμα, σου το ανεφερα ζυγισε τα η επιλογη δικια σου
αυτα τα συνεργεια που επισκευαζουν ροβερ ειναι καλοι τις ξερουν τις αδυναμιες το πολυ να λυσουν και να σου στειλουν για πλανη το μπλοκ για να το ''φανε'' δεκατα του χιλιοστου μηπως και ειναι επισκευασιμο η να σου βρουνε καποιο μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση
Εικόνα

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από R414 »

Αν το χεις πλανισει το καπακι τοτε ειναι στραβο το μπλοκ σου και δεν παταει η φλατζα..
Μα καλα 2 φορες το χετε λυσει με filler και ριγα δεν κανατε ενα κοπο να μετρησετε ??
Φιλε μου τι να σου πω μου λες το χετε ανοιξει-κλεισει 2 φορες και ακομα νερα χανει ΜΗΠΩΣ να αλλαξεις μαστορα λεω γω??? :despair: :despair:

Υ.γ. -- Αν δεν εχεις αλλαξει αντλια νερου για ριχτε μια ματια εκει μπας και γλυφει νερο απο τη τσιμουχα και στα κατεβαζει μεχρι το μπλοκ και νομιζεις οτι χανει απο κει αν και η θεση της ειναι πιο πισω χαμηλα οποτε δυσκολο..

nikos416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 4:20 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από nikos416 »

Τη δεύτερη φορα μπροστά μου Φιλέρ και ρίγα έβαλε το μέτρησε μπροστά μου εκει που χάνει ολόσιο. το μονο που είδα περίεργο στον τρίτο χυτόνιο Αν ξεκινάμε απο την μεριά που ειναι τα λουριά .εμπενε το Φιλέρ είχε βάλει το πιο λεπτό νομιζω 0,5 mm να υποθέσω οτι χάνει απο εκει δεν θα έπρεπε να μου περναει και λάδια;αντλία νερού καινούργια όπως και θερμοστάτης μπροστά μου τα πέρασα. Και ρε παιδια στραβός κορμός εντάξει αλλα απο την πρώτη μερα δηλ η σιλικόνη της φλάντζα δεν το πιάνει καθολου

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από R414 »

Ε αμα ειναι στραβο γιατι να πιασει???
Στο δικο μου με το που εβαλα μπροστα απο την επισκευη οπως εσενα εχανε ακριβως στο ιδιο σημειο...
Δε θελω να σε στεναχωρησω αλλα μαλλον θες μοτερ αν οντως ισχυει..
Ποσα km εχει ?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες