Θεμα με 25αρι

Problems
Απάντηση
Nikolas_620ti
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Τρί Ιαν 04, 2005 1:19 am
Τοποθεσία: --TRIPOLI--
Επικοινωνία:

Θεμα με 25αρι

Δημοσίευση από Nikolas_620ti »

Παιδια εχω θεμα,δεν μου ανοιγουν τα φωτα πορειας στην δεξια πλευρα δηλ συνοδηγου + τα μπροστα και τα πισω αλλαξα λαμπες αλλα παλι τα ιδια,επισης δεν μου δουλευει ο πισω γυαλοκαθαριστηρας+ εδω και χρονια ειναι εκτος λειτουργιας τα φωτα στις πινακιδες.
Τις πταιει???
Να προσθεσω οτι ερχομαι απο γενικο σερβις,αλλο ενα που εχω παρατηρησει ειναι οτι ακουγεται ο ηχος του αιρ κοντισιον οταν περνει μπροστα το αμαξι (παλια δεν ακουγονταν) ακουγεται μετα απο δευτερολεπτα λειτουργιας λετε να εκανε καμια βλακεια ο μαστορας που μου εκανε το σερβις?
Επισης οταν αλλαξαμε φουσκες στο αμαξι μου ειπε οτι δεν εβρισκε ροδελες (σφιχτηρες) και εβαλε δεματικα (ταιρ απ) επειδη παει σετ μαζι με τους μπιλιοφορους.Ισχυει κατι τετειο?
NIKOLAS ROVER POWER....
http://www.greekdragster.com
Next target:0-100km/h in 6 sec..... running through Hell !!

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: Θεμα με 25αρι

Δημοσίευση από marbin »

φιλε το καλο ειναι οτι προερχεσαι απο γενικο service.
που το κανεισ service ρε παληκαρι.
λαμπεσ δεν αναβουν μπροσ πισω. ακουγεται ηχοσ απο το μοτερ.και αντι για σφιγκτηρεσ δεματικα στισ φουσκεσ?μα
οι σφιγκτηρεσ πανε σετ με τισ φουσκεσ απο οτι ξερω αν δεν κανω λαθοσ.εννοω οτι ειναι μεσα στο κουτι με τη φουσκα.
α ρε κατι επαγγελματιεσ.απορω πωσ κρατανε συνεργεια.αντε τωρα αυτουνου να του εμπιστευτεισ αμαξι για μεγαλη
ζημια.φλαντζα ασπουμε.ε ρε γλεντια.
και ειμαι σιγουροσ οτι θα τον χρυσοπληρωσεσ κιολασ.
ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ.

andreas
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2006 5:21 am
Τοποθεσία: Eyboia
Επικοινωνία:

Re: Θεμα με 25αρι

Δημοσίευση από andreas »

κανε μια βολτα απο την ασφαλειοθηκη για αρχη.
δεματικα εχω δει πολλες φορες σε φουσκες οποτε δεν ειναι και κατι τραγικο.
τωρα για το aircondition δεν οταν στο κανει αν δουλευουν και τα βεντιλατερ.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Θεμα με 25αρι

Δημοσίευση από nikolas »

Και μένα η πρώτη σκέψη ήταν, ότι αν δεν ερχόσουν από γενικό service τι βλάβες θα ανέφερες??
Ειδικά για τα φώτα, απαράδεκτο που στο έδωσε έτσι. Κοίτα τις ασφάλειες και σιγουρέψου ότι είναι οκ..
Για φώτα πινακίδας και υαλοκαθαριστήρα, πολύ πιθανόν να έχουν φθαρεί τα καλώδια που περνάνε από το αμάξωμα στη πόρτα του πορτ παγκάζ..είναι συνηθισμένο..
Τέλος το μόνο που είναι να μην ανησυχείς, είναι τα δεματικά στις φούσκες. Κατά κανόνα δεματικά βάζουν, οπότε μη σε απασχολεί..

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: Θεμα με 25αρι

Δημοσίευση από marbin »

παιδια πραγματικα δεν εχω δει δεματικο στισ φουσκεσ ποτε. :despair:
τα δεματικα δεν ειναι σε σχεση με τα μεταλλικα πολυ πιο λεπτα σε φαρδοσ?αυτο δεν σημαινει οτι θα κοπουν και πιο
ευκολα οι φουσκεσ αφου εκει που πιεζουν θα πιεζουν πολυ μικροτερο μεροσ?
αλλα θα μου πειτε οτι τα δεματικα τα χρησιμοποιουν ωσ και για χειροπεδεσ πια γιατι οχι και για τισ φουσκεσ ε? :lol:
πλακα κανω.
αλλα και παλι ρε σεισ.αφου ειναι μεσα στο κουτι γιατι να μην βαλει κανονικα το μεταλλικο?σετ ειναι. :despair:
εκτοσ και εαν παιζει ρολο οι ποιοτητα και η μαρκα τησ φουσκασ για το εαν θα συνοδευεται απο μεταλλικο.
εγω παντωσ παιδια δεν θα δεχομουν δεματικο εκει κατω οχι για λογουσ ασφαλειασ αλλα για λογουσ πιο γρηγορησ
φθορασ τησ φουσκασ.
δεν παιζει ρολο ποσο γρηγορα θα κοπει η φουσκα και απο το σφιξιμο που θα κανει αυτοσ που το δενει?
το μεταλλικο εχει ελενχομενο σφιξιμο αν δεν κανω λαθοσ μου φαινεται.
το ταιρ απ που ξερει ποσο δυνατα να το σφιξει χωρισ να ζοριζει υπερβολικα τη φουσκα?δεν ξερω αν γινομαι αντιληπτοσ
τι εννοω.
παντων θα το ρωτησω στο συνεργειο που παω για να δω τι θα μου πει :up:
δεν διαφωνω οτι μπορει να συμβαινει αλλα μου φαινεται περιεργο σοβαροσ μαστορασ να βαζει ταιρ απ στισ φουσκεσ
αντι για το μεταλλικο. :!:

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Θεμα με 25αρι

Δημοσίευση από R414 »

Kai μενα παλια με δεματικα ηταν ...

andreas
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2006 5:21 am
Τοποθεσία: Eyboia
Επικοινωνία:

Re: Θεμα με 25αρι

Δημοσίευση από andreas »

οσο και να σφιξεις το δεματικο μην φοβασαι.
πρωτα θα σκιστει εκει που σκιζεται παντα η φουσκα,στο μεσα μερος.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Θεμα με 25αρι

Δημοσίευση από nikolas »

andreas έγραψε:οσο και να σφιξεις το δεματικο μην φοβασαι.
πρωτα θα σκιστει εκει που σκιζεται παντα η φουσκα,στο μεσα μερος.
ακριβώς αυτό, δε νομίζω ότι θα σκιστεί στο σημείο του δεματικού, ούτε ότι κάποιος θα φτάσει το σφήξιμο σε τέτοιο όριο που να αντέχει το δεματικό και να κάνει ζημιά στη φούσκα..!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες