Xenon σε rover 414 gsi 92 EΡΩΤΗΣΗ!!!!

Problems
asos21
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Δεκ 05, 2014 2:36 pm
Επικοινωνία:

Re: Xenon σε rover 414 gsi 92 EΡΩΤΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από asos21 »

Tasos_7R έγραψε:Πράγματι δείχνουν πολύ ωραία και αποδοτικά. :up:

Bρηκα το φως το αληθινο χεχε πραγματι φιλε μου ειναι φοβαρη η διαφορα με τις γκαζολαμπες που ειχα πριν μεγαλη διαφορα!!!! ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΏ!!!! :up: :up: :D

panagiotis x.
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 5:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Xenon σε rover 414 gsi 92 EΡΩΤΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από panagiotis x. »

asos21 έγραψε:Παιδια τελικα θα καταλήξω σε Λάμπες μετα απο πολυ ψάξιμο θα θελα να καταλήξω στην crystal vision της philips τις εχει δοκιμάσει κάποιος???

Γεια σου φίλε! Ωραίο το topic σου, μιας και έχω ακριβώς κι εγώ το ίδιο θέμα με τα φώτα του rover μου (416 του 92')... Ειδικά σε βροχές, όπως λες κι εσύ, ο φωτισμός είναι πολύ κακός :s , σε σημείο που θέλω να ανάψω τη μεγάλη σκάλα, αλλά προφανώς δε γίνεται...

Το πρόβλημα μου το επισήμαναν και στο κτεο κατά τη μέτρηση των φώτων, ωστόσο θεωρώ πως είναι λογικό για ένα παλιό αμάξι σαν τα δικά μας.

Τη λύση των xenon θέλω κι εγώ να την αποφύγω, για τα αρνητικά που αναφέρατε κι εσείς ότι έχει αυτή η επιλογή...

Το αποτέλεσμα από τις νέες λάμπες , όπως βλέπω στις φωτογραφίες που ανέβασες, φαίνεται πράγματι πολύ καλό! Από που αγόρασες τις συγκεκριμένες και πόσο αν επιτρέπεται? Δε θα τσιγκουνευτώ τα €€€,αρκεί να αξίζει τον κόπο, γιατί πρόκειται για θέμα που αφορά άμεσα την ασφάλεια!

Η μόνη μου απορία είναι μήπως μετά από κάποιο διάστημα πέσει και η δικιά τους απόδοση και έχουμε πάλι τα ίδια :roll: , μιας και η καλωδίωση των αμαξιών μας φαντάζομαι πως είναι ''ταλαιπωρημένη'' όσο να 'ναι από τα χρόνια. Παίζει ρόλο αυτό?

Επίσης παιδιά, γίνεται να μπουν λάμπες πιο ισχυρές, δηλ με πιο πολλά watt?


Ευχαριστώ :)
Rover 416GSi '92

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες