Προβλημα σε απογνωση!!βοηθεια!!

Problems
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Προβλημα σε απογνωση!!βοηθεια!!

Δημοσίευση από nikolas »

Κανονικά σφίξιμο στις βίδες, πράγματι δεν επιδέχεται, γιατί μετά τα κιλά, σφίγγεις με μοίρες, άρα μετά με τι κριτήριο θα ξανασφίξεις!?
Αν έχεις πλανίσει πολλές φορές το καπάκι ίσως να μη σηκώνει άλλη φορά, ή ίσως να έχει ρήγμα. Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις και μια γνώμη από το Βώσσο, στη τελική τουλάχιστον να το λύσει και να σου πει πόσο εκτιμάει την επισκευή, και από εκεί και πέρα βλέπεις εσύ αν θα το φτιάξεις ή όχι.
giorgosmgf
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2014 10:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προβλημα σε απογνωση!!βοηθεια!!

Δημοσίευση από giorgosmgf »

εαν ειναι θεμα φλατζας με τις 3 φορες που το εχει πλαναρει ο τεραστιος Λουμπρας ε τωρα θα θελει καπακι...
την τελευταια φορα μου ειπε οτι εβαλε 3 φλατζες λεει την μια πανω στην αλλη..
για να αιτιολογησει το δικο του λαθος μου ελεγε οτι ελειπε λεει ταχα μισο λιτρο παραφλου..δεν ελειπε ουτε αυτο καθε μερα το κοιταζω!..τον ρωτησα ποσα λιτρα εχει μεσα και επαθε ζημια με μειον ισο και μοπυ λεει 2-3 λιτρα....πηγα στον βοσο σημερα εκεινος μ ειπε 7-8 λιτρα...
>ο βοσος μου ειπε οτι δεν μπορει να καταλαβει παιζει ακομη και καποιο ηλεκτρικο προβλημα αλλα δεν ξερει οποτε πρεπει να τ στειλλω πακετο κρυο απο την νυχτα γιατι το μεγαλο προβλημα ειναι οτε αφου μεινει μεσα στο κρυο ολη νυχτα εκει ειναι που το πρωι τα παιζει....
ειδε και αυτος οτι και εγω ...για νερα στα λαδια και αντιστροφα,,,το οδηγησε ακρη δεν εβγαλε.ουτε απο που σταζει..
πλεον εχω και μια δυσπιστια προς ολους..οκ θα το στειλλω αλλα τωρα που ξερει τι φοβαμε...μηπως μου πει και αυτος τα δικα του??αν κρινω απο Λουρμπα καλυτερα να το πεταξω.
φαινεται σοβαρος ο βΟΣΟς αλλα το ιδιο πιστευα για Λουρμπα..μετα τις 2 φορες τον καταλαβα..
>να σας πω και το καλυτερο?πηγα το αμαξι Λουρμπα περισυ γιατι ακουγα αλλο θορυβο απο το βεντιλατερ...το παω το εφησε να δουλεψει εβαλε τ αυτι του κ μ λεει μια χαρα ειναι παρτο ρε καιπηγαινε και θεσσσαλονικη!!..εγω ουτε θηβα δεν το εχω παει ποτε επειδη φοβαμε!!...με τα πολλα τελικα εγω δεν τ εβλεπα καλα το αμαξι..το ξαναπηγα,,παλι τα ιδιαμ λεει??.τ λεω μαστορα ναι δεν ειμαι ηχανικος αλλα επετρεψε μου να ξερω το αμαξι μου,,
με τα χιλια ζορια φωναξε τον ηλεκτρολογο το ακουσε κ αυτος κ τα ιδια..με δικη μου προτροπη το σηκωσανε να δω της φτεροτες,,,,τι ειχε συμβει????ειχε κοπειη φτεροτη κα ναιμεν γυρνουσαν και τα 2 μοτερ του βεντιλατερ αλλα ουσιαστικα δουλευε μονο ο ενας αφου η αλλη φτερωτη ηταν ακινητη και γυριζε το μοτερ ελευθερα!!..τα συμπερασματα δικα σας...επισης μου πηρε 70ε για να φουσκωσει αναρτησεις και ο βοσοσ 40
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Προβλημα σε απογνωση!!βοηθεια!!

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Αν πας μια... δυο... σε ένα συνεργείο και δε μείνεις ευχαριστημένος, δεν ξανά πας, απλά. Τώρα στην ουσία του θέματος, γνώμη μου είναι αρχικά να δεις ποιο είναι το πρόβλημα πηγαίνοντάς το σε κάποιο σοβαρό και συνεργάσιμο συνεργείο. Αν το μοτέρ έχει ξανά πρόβλημα με φλάντζα, ίσως θα ήταν καλύτερο να πάρεις και να βάλεις ένα άλλο μοτέρ σε καλή κατάσταση, εκτός κι αν το συνεργείο σου εγγυάται την επισκευή με γραπτή εγγύηση. Υπάρχουν κι εδώ αγγελίες αν δεις. Καλή τύχη ότι κι αν αποφασίσεις εύχομαι.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Προβλημα σε απογνωση!!βοηθεια!!

Δημοσίευση από nikolas »

Κοίτα, υπάρχει πράγματι φλάντζα με τρία φύλλα η οποία είναι από τις πιο πρόσφατες αλλαγές που έκαναν οι Άγγλοι στη προσπάθεια να δώσουν λύση στο θέμα..
Επίσης η κλασσική δε σταμάτησε να βγαίνει γιατί ορισμένοι θεωρούν ότι σε κάποιες περιπτώσεις ενδείκνυται καλύτερα η κλασσική από την νεώτερη με τα 3 φύλλα.. Εγώ στο δικό μου είχε τύχει να δοκιμάσω και τη μία και την άλλη..
Η κλασσική είναι πιο ανεκτική σε ατέλειες κορμού και κεφαλής ενώ η νεώτερη απαιτεί να βρίσκονται σε άψογη κατάσταση και ο κορμός και η κεφαλή.
Και το δικό μου αυτοκίνητο στον Λούρμπα το πήγαινα χρόνια, μέχρι που το πούλησα, δεν είχα κάποιο παράπονο, το είχα πάει και στο Βώσσο, όπου ούτε από εκείνον είχα κάποιο παράπονο.
Έτσι όπως το περιγράφεις, προσωπικά στη θέση σου θα το πούλαγα, γιατί νομίζω ότι αν χάσεις την εμπιστοσύνη στο αυτοκίνητό σου, δύσκολα την ανακτάς..Αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα.
Δώσε μια ευκαιρία πάντως στο Βώσσο να το δει να σου πει τη γνώμη του..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες